Skocz do zawartości
PhiipekPL

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przychodzę z pytaniem. Polecacie jakąś wydajną kartę graficzną , na której pogram w ETS 2 i poobrabiam amatorsko zdjęcia w Gimpie? Najlepiej, jeśli byłaby kompatybilna z płytą główną MSI B85M-E45. Zasilacz 500W , firmę i model podam później. Budżet to ok 200-300 zł. Z góry dzięki za odpowiedzi, będę starał się w miarę szybko odpisywać na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-4460

 

Dałoby się troszeczkę bardziej budżetową kartę? Podobno GTX 770 dorównuje tej karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRZEJNIK i staroć !!! i trzeba mocny zasilacz

 

Odżałuj i kup GTX 1050 ...

 

770 żre nawet 250 WAT !!!!! 770 jest to poziom ~1050Ti , ale nie kupiłbym tego grzejnika i starocia ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRZEJNIK i staroć !!! i trzeba mocny zasilacz

 

Odżałuj i kup GTX 1050 ...

 

770 żre nawet 250 WAT !!!!! 770 jest to poziom ~1050Ti , ale nie kupiłbym tego grzejnika i starocia ...

 

Ty byś nie kupił, ktoś inny by kupił. Kwestia ceny i priorytetów. Nowsze Gtx 960 też możesz rozważyć:

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-gtx-960-2gb-windforce-oc-8411797128

https://allegro.pl/oferta/asus-geforce-gtx-960strix-2gb-gddr5-2-gb-gddr5-8400926032

Do 250zł można licytować jako atrakcyjnie cenowo, ale pewnie dojdą pod 300zł.

 

a to z radeonów coś jak gtx 770

 

https://allegro.pl/oferta/xfx-r9-280x-3gb-8399912144

https://allegro.pl/oferta/amd-radeon-gigabyte-7970-3gb-gddr5-8410633019

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakąś wydajną kartę graficzną , na której pogram w ETS 2 i poobrabiam amatorsko zdjęcia w Gimpie?

Do ETS 2 wystarczy karta z 2GB Vram,bo więcej pamięci ta gra nie wykorzysta(ograniczenie silnika gry)

Z mojej propozycji to GTX 1050,960,950,760(ew.jeszcze 770) z kart Nvidii.Z Radeonów to HD 7850,7870,R9 270,R9 270X,R7 370,R9 380,RX 460

Tylko kwestia czy będziesz grał coś jeszcze oprócz ETS 2?

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radki 280 / gtx 770- dla mnie = grzejnik / padaka + poleć koledze zmianę zasilacza na jakąś mocną 500 minimum ...

 

960 są niewiele tańsze od GTX 1050 starsze itp/itd ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę grał jeszcze w Minecraft, więc wymagań dużych nie mam. A ETS wystarczy by chodziło na średnich płynnie ( 60 fps ) na Multiplayer.

 

Bo na moim GTX 650 to laguje niemiłosiernie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę grał jeszcze w Minecraft, więc wymagań dużych nie mam. A ETS wystarczy by chodziło na średnich płynnie ( 60 fps ) na Multiplayer.

To moje propozycje spokojnie wystarczą.

Powiem z kolei przy ETS2 na HD 7850 2GB czy RX 460(testowałem na tych kartach),te karty dają radę na ultra,choć o 60 fps można zapomnieć(mi to nie przeszkadza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ETS2 ten procesor trochę ograniczy kartę, chodzi mi o lokacje w miastach. Nie ma co kupować drogiej karty do tej gry, bo różnicy wielkiej nie będzie, a dropy w miastach i tak się pojawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki procesor ( tani ) by można wziąć który by nie ograniczał tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Radeonie raczej będzie to gorzej chodziło, niż na GFie. Generalnie jednak Twój CPU z jakimś 950/960/1050 spokojnie da radę. Nie dajmy się zwariować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie jakie chcesz ustawić ? Na skalowaniu 300% + ustawienia średnio-wysokie fullhd miałem po 60-40 fps na rx570 , na multi , jak ze skalowaniem zejdziesz oczko w dół to powinno trzymać bliżej 60fps. Teraz mam zestaw jak w sygnaturce, to szczerze powiedziawszy do skalowania 400% + wszystko na max, potrafię mieć dropa do 50fps , w włoszech w wjeździe na prom . Procek średnio idzie na 10% :). Ale , na moje lepiej dołożyć 100zł i wziąć coś wydajniejszego, szukaj gtx1060 3gb , ale z gwarancją . Nie wiem jak się zachowa rx570 z tym prockiem, bo za około 400zł można już wyrwać tą kartę, a za około 450 nawet z bardzo długą gwarancją. Tylko podaj model zasilacza, bo jak to jakiś zasilacz z zestawu allegro to niestety ale te karty nie pójdą . Gtx1050 trochę słabawa, nie dużo tańsza od gtx1060 3gb a wydajnościowo spora różnica .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki procesor ( tani ) by można wziąć który by nie ograniczał tej karty.

 

Nie zwracaj uwagi na bzdury, które wypisują o ograniczaniu karty przez twój procesor, a już zwłaszcza w tak mało wymagającej grze.

Żeby się zacząć martwić, że kupiłeś za szybką kartę pod Twój procesor, to musiałbyś rozważać zakup grafiki za więcej niż 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o ograniczanie karty przez procesor, tylko sam procesor będzie się dusił w ETS2. Miałem 4460 i w miastach dropy poniżej 60 fps na GTX 1060 6GB były normą, poza miastem wiadomo +100 FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracaj uwagi na bzdury, które wypisują o ograniczaniu karty przez twój procesor, a już zwłaszcza w tak mało wymagającej grze.

tylko sam procesor będzie się dusił w ETS2.

Też trzeba wspomnieć,że w ETS 2 optymalizacja leży i kwiczy

U siebie na FX-8350 i RX460 w mieście mam dropy w okolicach 30fps,poza miastem 50-60 fps

Ustawienia ultra 1080p + skalowanie 125%

Moim zdaniem do ETS 2 wystarczy 30 fps,gra jest bardzo mało dynamiczna żeby odczuć potrzebę 60 fps

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mi chodzi tylko o te stałe 30 FPS, bez częstych spadków poniżej tych 30 FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...