Skocz do zawartości
Rifiasty

Wymiana procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem się zapytać na co wymienić pentium'a g4560, czy na używanego i5 7500 lub zmienić podstawkę na AM4 i kupić ryzena 5 2600?

Podam jeszcze specyfikacje reszty komponentów:

Płyta główna: Msi h110m pro-d

Pamięć ram: 8gb 2133 Mhz

Karta graficzna: Gtx 1050 ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię stać i chcesz to AM4 jeśli nie chcesz wydawać kasy to i5

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ryzen 1600/2600, zmiana na i5-7500 da niewiele, chociaż, żeby podnieść FPS to musisz zmienić kartę graficzną. RAM do Ryzen 1600/2600 też musisz zmienić przynajmniej na 3000mhz lub 2400/2666 którą da się ustawić na min 3000mhz.

Jeżeli chcesz działać na obecnej podstawce to zmiana przynajmniej na i7-6700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej karcie bez znaczenia, możesz(półżartem) nawet zostać na pentiawce :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej karcie bez znaczenia, możesz(półżartem) nawet zostać na pentiawce :E

W GTA5 nie wydala pentium i powiem więcej i7 4770(4C\8T) notuje zużycie w granicach 80-90% momentami przy 1050ti...ale to w końcu GTA5 :E

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz zmieniać platformy to szukaj tego co podali przedmówcy wyżej w sensownych cenach. A co do karty: z detalami zawsze zejdziesz, braku mocy obliczeniowej nie przeskoczysz :lol2: dużo zależy w jakiej grasz rozdzielczości - ja przy swojej śmiesznej jak na dzisiejsze czasy 1440x900, np. w BF 5 mam praktycznie stałe >60fps na wbudowanych wysokich, niczego więcej mi nie trzeba. Kartę kupiłem 2 lata temu, gdy był koparkowy boom i RX 470/1060 3GB latały po ~1000zł i więcej - moja jest bezgłośna i chłodna na czym bardzo mi zależało. Akurat jestem w miarę "niedzielnym" graczem, niczego do szczęścia na teraz mi nie trzeba. Przy nowych grach CPU 4/4 zaczynają nie wyrabiać - w starszych grach nie odczujesz tego problemu.

Edytowane przez Ronin69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi kolegów powyżej wnioskuje że najlepszą opcją obecnie byłaby wymiana karty graficznej.

Więc nasuwa mi się pytanie, jaką kartę graficzną polecilibyście mi do 1000 zł?

Edytowane przez Rifiasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi kolegów powyżej wnioskuje że najlepszą opcją obecnie byłaby wymiana karty graficznej.

Więc nasuwa mi się pytanie, jaką kartę graficzną polecilibyście mi do 1000 zł?

GTX 1660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000 zł z nowych szukaj gtx 1660 albo z używek gtx 1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ogólnie masz tysiaka na upgrade tego zestawu to polować na jak najtańsze i5 (6500, 7500 itp) i strzelam że po sprzedaży aktualnych gratów wystarczy na minimum nówkę 580 - generalnie kupić najlepsze GPU na jakie wówczas wystarczy. To przy założeniu żę posiadasz ram dual channel piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ogólnie masz tysiaka na upgrade tego zestawu to polować na jak najtańsze i5 (6500, 7500 itp) i strzelam że po sprzedaży aktualnych gratów wystarczy na minimum nówkę 580 - generalnie kupić najlepsze GPU na jakie wówczas wystarczy. To przy założeniu żę posiadasz ram dual channel piszę.

Co do procesora i5 7500: https://allegro.pl/oferta/intel-core-i5-7500-3-4ghz-lga-1151-warto-8387727883?reco_id=4f667567-c5e8-11e9-a467-000af7f63de0&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

Taka cena za używkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytania: W jakie gry grasz najczęściej i jaki budżet możesz łącznie przeznaczyć na modernizację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytania: W jakie gry grasz najczęściej i jaki budżet możesz łącznie przeznaczyć na modernizację?

Najczęściej w Gta V, Wiedźmin 3, watch dosgs 2 i cs go, budżet to 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku najpierw zmiana tego pentiuma, ale szczerze to chyba bym polecił iść w ryzena niż się pakować w i5 7500. Sam procek może okej ale jego cena jest z pupy wzięta oraz sama zaś platforma ogranicza Cię do prędkości 2400mhz na pamięci ram. Taki ryzen 2600 używany + b450 + 16gb 3200mhz cl16 da Ci solidnego kopa wydajnościowego, oczywiście wymiana karty niestety w niedługim czasie wskazana, bo gtx 1050 ti to się nadaje już raczej tylko do niskich może średnich detali żeby mieć sensowny fps.

Edytowane przez Devairment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...