Skocz do zawartości
RsNeo

[Modernizacja] Płyta + Procesor do RTX 2080Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za namową kilku osób ;) chciałbym zmienić płytę i procesor na coś na tyle wydajnego by nie ograniczało mi karty graficznej.

Kompletnie nie znam się na procesorach intela.

 

Coś rozsądnego w normalnych pieniądzach tak do 3000zl za płytę i procesor do tego dojdzie jeszcze pewnie AiO oraz skalp procesora jeśli będzie to intel ...

Warto pchać się w i9-9900K ? <<-- trzeba go skalpować ? czy może nie ma już gluta pod IHS.

A może zostać przy AMD ...

 

Czym różnią się te dwa procesory po za ceną ?

 

https://www.komputronik.pl/product/555594/intel-core-i9-9900k.html

https://www.komputronik.pl/product/590502/intel-core-i9-9900k-tray.html

 

Czy będzie to intel czy AMD płyta główna tylko ze stajni Asusa wersja ROG/Strix, nie interesuje mnie żadne RGB podświetlenie może być zupełnie czarna.

Karta sieciowa na płycie musi mieć prędkość minimum 1 Gigabit.

Karta muzyczna kompletnie nieistotna - może jej nawet nie być.

Nie potrzebuję karty sieciowej Wi-Fi.

 

Czy jeśli wezmę i9-9900K to ta płyta będzie dobra ?:

https://www.komputronik.pl/product/554207/asus-rog-strix-z390-h-gaming.html

 

 

A może jednak AMD ?

Na komputerze głównie gram i czasem coś koleżance renderuję, jakieś filmy reklamowe.

Jeśli jest to istotne to komputer będzie pracował 24godziny na dobę 365dni w roku ... bez przerw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak głownie grasz to lepiej iść w i9. Procesor jest już lutowany ale i tak się grzeje i trzeba do niego zacne chłodziwo. Jakie masz parametry monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto dopłacać tyle do i9 9900k. Oblukaj najpierw te testy click, czy warto dopłacać 700zł+ za średnio 5fps więcej? 3700x jest minimalnie gorszy w grach i minimalnie lepszy w aplikacjach a 700zł w kieszeni. Na płycie też się da sporo zaoszczędzić biorąc b450.

Edytowane przez poof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak głownie grasz to lepiej iść w i9. Procesor jest już lutowany ale i tak się grzeje i trzeba do niego zacne chłodziwo. Jakie masz parametry monitora?

 

286cb2f80c30.jpg

I w takich rozdzielczościach gram.

 

Jeśli IHS jest lutowany to fajnie pozostaje chłodzenie ale kupię po prostu jakieś gotowe AiO i tyle.

 

A co do płyty ? ?

 

 

---

Mam już AMD ... i jakoś mnie nie przekonuje.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto dopłacać tyle do i9 9900k. Oblukaj najpierw te testy click, czy warto dopłacać 700zł+ za średnio 5fps więcej? 3700x jest minimalnie gorszy w grach i minimalnie lepszy w aplikacjach a 700zł w kieszeni. Na płycie też się da sporo zaoszczędzić biorąc b450.

wykresy ze średnią kilku gier na krzyż nic tak naprawde nie mówią i gwarantuje Ci, to nie jest średnio 5fps..

286cb2f80c30.jpg

I w takich rozdzielczościach gram.

Mógłbyś rozwinąć "Mam już AMD ... i jakoś mnie nie przekonuje" bo w twoim wypadku wymiana CPU to zbyt duży wydatek względem tego co zyskasz. W jakich grach w tej rozdzielczości Ciebie Ryzen nie usatysfakcjonuje?

 

Do 9900K taka płytke się bierze, pod 2080ti trzeba krecic ile wlezie https://proline.pl/gigabyte-z390-aorus-pro-ddr4-1151-p1296619

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykresy ze średnią kilku gier na krzyż nic tak naprawde nie mówią i gwarantuje Ci, to nie jest średnio 5fps..

No tak bo w 4k będzie widział te 130-160fps. Prędzej tu kaarta klęknie niz procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam mu napisałem, że zmiana platformy dużo nie wniesie w tej rozdzielczości. Ty podesłałeś test w 1080p.

 

Nawet 9900K nie daje rady 2080Ti, sama NV zaleca testy w 4K :Up_to_s: nie ma konkretnego argumentu na razie ze strony autora do zmiany cpu.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 lub i9 bedą o 10-15% lepsze do gier w zależności od sztuki, jednak w 4k ta różnica się będzie zacierać i bottleneckiem będzie gpu a nie cpu.

Do gier najlepiej i7, do multitaskingu jak budzet pozwala i9 lub ryzen 3700x przy niższym budzecie ale wtedy lepiej brać mobo z chipsetem x570 lub x470 + aktualizacja biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam mu napisałem, że zmiana platformy dużo nie wniesie w tej rozdzielczości. Ty podesłałeś test w 1080p.

 

Nawet 9900K nie daje rady 2080Ti, sama NV zaleca testy w 4K :Up_to_s: nie ma konkretnego argumentu na razie ze strony autora do zmiany cpu.

 

Chodzi mi o to że jak tu na forum ludzie napisali że mam za słaby procesor do tej karty i muszę kupić i9-9900k żeby karta działała na 100% swoich możliwości.

Dla tego zmieniam platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za słaby czyli Ryzen 7 2700X?

analizowałeś bottleneck w jakiś sposób poza pytania na forum? mam na myśli jakieś testy w oprogramowaniem wyświetlającym aktualne użycie podzespołów podczas gry? np msi afterburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, nie posyłaj tych kalkulatorów bo to nie ma nic wspólnego z realiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za słaby czyli Ryzen 7 2700X?

analizowałeś bottleneck w jakiś sposób poza pytania na forum? mam na myśli jakieś testy w oprogramowaniem wyświetlającym aktualne użycie podzespołów podczas gry? np msi afterburner

 

Nie specjalnie.

W 4k sobie radzi ale w niższych rozdzielczościach widzę że teoretycznie karta nie osiąga 100% mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 9900k również nie osiągnie 100% ale bedzie więcej niż na 2700X, tylko 2080ti to nie jest karta do 1080p :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...