Skocz do zawartości
lukasz11218

Pytanie o mozliwosc wzmocnienia LTE w domu

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Czy jest mozliwosc wzmocnienia w jakis sposob sygnalu LTE w mieszkaniu, wg. schematu z zalacznika? Podlaczyc jakos telefon do routera/modema i w ten sposob miec silniejszy sygnal LTE poprzez WIFI pochodzące z routera?

 

Pozdrawiam :)

post-271502-15665848475986_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wzmocnić sygnał LTE podłącz anteny zewnętrzne pod router a sygnał WiFi zastosuj dodatkowe access pointy.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to mi chodziło, zadając to pytanie.

 

Czy istnieje możliwość podłączenia telefonu np. poprzez USB do routera który odbierze mocniejszy sygnał LTE niż moj telefon i nada go w formie WIFI do urządzen takich jak PC. Mój telefon odbiera LTE z prędkością do ok. 1,5mb/s a moje maksimum w taryfie to 5mb/s i chcialbym to poprawic.

 

Mógłbym prosić o jakis przykładowy model takiego urządzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jakim cudem router ma Ci poprawić sygnał LTE jak telefon ma modem a nie router. Po prostu kup router taki jak Huawei B525.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to mi chodziło, zadając to pytanie.

 

Czy istnieje możliwość podłączenia telefonu np. poprzez USB do routera który odbierze mocniejszy sygnał LTE niż moj telefon i nada go w formie WIFI do urządzen takich jak PC. Mój telefon odbiera LTE z prędkością do ok. 1,5mb/s a moje maksimum w taryfie to 5mb/s i chcialbym to poprawic.

 

Mógłbym prosić o jakis przykładowy model takiego urządzenia?

 

Raczej nie spotkałem się, żeby było takie niskie ograniczenie LTE -70Mb/s w Play, to OK, ale 5Mb/s?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Niektórzy lokalni operatorzy, u których można wykupić osobno LTE mają swoje własne ograniczenia na SIMie.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pakiety w areo2 mają takie ograniczenia prędkości. Sprawdź jaką prędkość masz na telefonie poza domem, bo może nie warto inwestować w routery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Niektórzy lokalni operatorzy, u których można wykupić osobno LTE mają swoje własne ograniczenia na SIMie.

 

Nie to żebym się czepiał, ale uwielbiam takie tematy- zero informacji o operatorze, planie taryfowym, urządzeniu, miejscowości/lokalizacji (to chyba podstawowe), tylko problem. A przecież łatwiej byłoby gdyby wyglądało to tak.

Cześć.

Czy jest możliwość wzmocnienia sygnału LTE w domu.....itp.(dalszy opis problemu z pierwszego postu).

A na koniec info:

Mój operator to:[nazwa operator], ewentualnie plan taryfowy (ale to już byłaby rewelacja),

Urządzenie z którym się łącze/telefon: [marka i model telefonu/routera],

Lokalizacja: [miejscowść]

Na tej podstawie- raz że można odpowiedzieć na zadane pytanie, a dwa spróbować określić gdzie może leżeć problem słabego połączenia z internetem.

pakiety w areo2 mają takie ograniczenia prędkości. Sprawdź jaką prędkość masz na telefonie poza domem, bo może nie warto inwestować w routery.

Wow, rzeczywiście 70GB za 50zł z ograniczeniem 5Mb/s- nawet nie wiedziałem że takie oferty się jeszcze uchowały w dobie nju 120GB za 30zł/mies, czy też w Play'u 100GB za 40zł (to oczywiście tylko przykłady bo ofert jest więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...