Skocz do zawartości
ProrokC2

Problem z Samsung SAMSUNG LC27JG50QQUXEN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj zakupilem Monitor 1440p/144hz od Samsunga (model SAMSUNG LC27JG50QQUXEN) i mam problem. Nawet z daleka dostrzegam horyzontalne piksele, jakby jedna warstwa byla jasniejsza, druga ciemniejsza, i tak caly czas (widac to lepiej na zdjeciu, chociaz w rzeczywistosci az tak tego nie widac)

Tak samo ekran wydaje sie brudny. Jest taki sam efekt jak macie tlusty wyswietlacz od telefonu.

68967280_1273428412817371_5502263275552768000_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_eui2=AeFj888UDYPUJ2PzeTlfI5w1OLRZVwdtjkAqfkhvZ2iYONiOpN8xljiFooKDXdr8uLeHufF_yXtKIMc58vj6cx2zB6-xxohNlZ1qqZDl_82J2g&_nc_oc=AQkMlJHuOC-MbtWRWBFdY3BsrUvLMux2ok8_94na9nd3COrNxbb_LMhsDx6Wl_dtuKw&_nc_ht=scontent.fpoz2-1.fna&oh=bf2cc9dadb646db8c5170e7dd5aaf517&oe=5E10A9B6

 

68745922_2495009703895911_7791056548796563456_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_eui2=AeGoP5rP9NEzs1Z-tq5CP8zePHi-FdQrC9ztuBjA7BdAKsKuhq33h4sF4Nht2r3pTtcZOxzbs0TH94uATmMGlVuQwoCi4FTJyhKwAjOo-NI_BQ&_nc_oc=AQlYrp4hxHLhjGmLXzys4AWevYfTl9J_91QtrQeBMngdn0xcn4zTIbEHm3PTewhVzUw&_nc_ht=scontent.fpoz2-1.fna&oh=204713cd92890a796d40144d16c51766&oe=5E0A610C

 

Czy jest na to jakas rada? Jestem podlaczony pod HDMI 2.0

Czy zmiana na DP coś zmieni?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w świecie zakrzywionych VA z pół pikselami i DSE. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do monitorów, które ostatnio zwróciłem, tutaj nie ma aż takiej tragedii, tam miałem mega widoczną siatkę z pikseli, a kolory w każdym miejscu matrycy kompletnie się od siebie różniły + do tego masa martwych pikseli..

Edytowane przez ObZen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedynym rozwiązaniem jest zwrocenie monitora i modlenie sie ze kolejny model nie bedzie mial takiego problemu?

Czy może polecicie mi jakis monitor 1440/144/27" w cenie tego, albo troche wyzszej (powiedzmy max 1400zl) ktory nie bedzie mial takich problemow?

Edytowane przez ProrokC2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedynym rozwiązaniem jest zwrocenie monitora i modlenie sie ze kolejny model nie bedzie mial takiego problemu?

Czy może polecicie mi jakis monitor 1440/144/27" w cenie tego, albo troche wyzszej (powiedzmy max 1400zl) ktory nie bedzie mial takich problemow?

 

Jeśli chodzi o horyzontalne linie na niektórych kolorach to wszystkie na matrycach VA Samsunga to mają, to jest cecha tych matryc, bo mają stosunkowo wysokie odstępy pomiędzy kolejnymi rzędami pikseli. Mam teraz S27R750 i jest to samo, chociaż odnoszę wrażenie że rzuca się mniej w oczy niż na JG50 którego miałem przez chwilę i zwróciłem w cholerę.

Edytowane przez MisPluszowyZWadaWymowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tego problemu nie mam co kolega.Jedynie co mogę się przyczepić do nieidealnego podświetlenia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Daj se spokój człowieku z takimi tekstami. Trafiła mi się sztuka wolna od tej wady albo przynajmniej jest to na bardzo małym poziomie, jeśli coś takiego istnieje u mnie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Aktualizacja

 

Szajsunga oddalem i na morele kupilem Acer Nitro VG270UP

 

Wraz ze zmianą panelu oba wymienione problemy znikły.

Walić matryce VA Samsunga

Za 150zl wiecej (1400zl zamiast 1250zl) dostalem panel IPS (kolory bez porównania) z VBR do 1ms (działa bardzo dobrze) z freesynciem i lepszą podstawką.

Wygrałęm loterie, ponieważ IPS glow jest minimalny w moim panelu, a backlight bleed nie wystepuje (wedlug opinii ten model ma z tym problem).

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez ProrokC2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak tam czerń, znaczy szary kolor ? O kontraście nawet nie wspomnę, bo jest qpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...