Skocz do zawartości
Baburon

Jaka karta graficzna do tego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem w trakcie składania komputera

 

CPU: AMD Ryzen 5 2600 lub AMD Ryzen 5 2600X - w zależności, czy uda mi się wylicytować :cool:

MOBO: MSI B450-A Pro

RAM: 2x 4 GB Corsair Vengeance 3000Mhz

Zasilacz: Corsair CX600

Monitor Full HD

 

I właśnie mam pytanie co do GPU, może byście coś mi podpowiedzieli. Zastanawiam się nad gtx 1660 lub gtx 1660ti. Myślałem też na jakąś używaną gtx 1070ti. Mój budżet to max 1000zł. Co polecacie? Szukać używanej 1070ti (najlepiej z gwarancją, chociaż o to już ciężko) czy lepiej kupić coś z rodziny 1660? Chyba, że ktoś poleci kompletnie inną kartę w podanej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 Ti będzie najwydajniejsza(tj.pisałeś w tej cenie będzie ciężko),jeśli rozważasz używki,to zwróć uwagę na to,żeby karta nie była z koparki kryptowalut.

1660 Ti to mniej więcej 1070 - 1660 Ti kosztuje ok.1200 zł i wyżej

Do 1000 zł +- 50 zł z nowych to GTX 1660

Z AMD to ew.Vega 56.RX 5700 będzie dla ciebie za drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w pobliżu swojego miejsca zamieszkania gtx 1060 6gb za 700zł (gwarancja 2021). Warto do tego zestawu? Czy lepiej dopłacić te parę stówek i szukać czegoś innego? Dodam, że najczęściej gram w staaaare gry, a z nowych interesuje mnie tylko Monster Hunter, Wiesiek i CP 2077

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w pobliżu swojego miejsca zamieszkania gtx 1060 6gb za 700zł (gwarancja 2021). Warto do tego zestawu? Czy lepiej dopłacić te parę stówek i szukać czegoś innego? Dodam, że najczęściej gram w staaaare gry, a z nowych interesuje mnie tylko Monster Hunter, Wiesiek i CP 2077

Jak jest z pewnego źródła to tak.

GTX 1060 6GB ~ RX 580(używki RX 580 odpadają,większość jest z koparek)

W Monster Hunter i Wieśku GTX 1060 da radę spokojnie,nie wiem jak z Cyberpunkiem(ta gra wyjdzie w kwietniu 2020,ale jedno jest pewne - o RT zapomnij :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne - o RT zapomnij :E )

Jakby 1070 czy 1660ti mu to RT dało.

 

Czy lepiej dopłacić te parę stówek i szukać czegoś innego? Dodam, że najczęściej gram w staaaare gry, a z nowych interesuje mnie tylko Monster Hunter, Wiesiek i CP 2077

 

 

Kupuj najmocniejszą na jaką Cie stać,(w twoim wypadku 1070ti) zwłaszcza jeśli myślisz o CP77. Dzisiaj interesują Cie tylko dwie gry, a za miesiąc będziesz pluł sobie w brodę ze przyciąłeś na karcie.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w pobliżu swojego miejsca zamieszkania gtx 1060 6gb za 700zł (gwarancja 2021). Warto do tego zestawu? Czy lepiej dopłacić te parę stówek i szukać czegoś innego? Dodam, że najczęściej gram w staaaare gry, a z nowych interesuje mnie tylko Monster Hunter, Wiesiek i CP 2077

Między GTX1060 a GTX1660Ti jest przepaść wydajności.

Przykładowo - Senua's Sacrifice

GTX 1060 @ 2100MHz 120Watt i spadki poniżej 60fps przy 1080p-max-ustawienia

GTX 1660Ti @ 1500MHz 70Watt i trzyma ciągle 60fps mając zapas (co do OC to praktycznie każda zatrzyma się na około 2050Mhz bo takie algorytmy ma boost 3.0, musiałbyś podłączyć wodę i pewnie zyskać następne może 50Mhz i mieć stabilne 2100MHz)

Między tymi kartami jest najmniej 30% różnicy wydajności. Im nowszy silnik gry tym bardziej przewaga turinga się powiększa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby 1070 czy 1660ti mu to RT dało.

Mu też RT nie da przy 1070 czy 1660 Ti.

Jest możliwość wsparcia programowego dla RT -takich kart jak 1070,1660Ti,ale tam wydajność spada na łeb :E

 

Między GTX1060 a GTX1660Ti jest przepaść wydajności.

Porównanie 1060 i 1660Ti jest praktycznie takie same jak 1060 i 1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mu też RT nie da przy 1070 czy 1660 Ti.

Właśnie o tym napisałem.

 

Jest możliwość wsparcia programowego dla RT -takich kart jak 1070,1660Ti,ale tam wydajność spada na łeb :E

 

Próbowałem tego na GTX1080 Nie ma sensu nawet o tym wspominać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach. To może z innej beczki. Jaką kartę byście polecili do 1000zł w tym zestawie? Używane jak najbardziej wchodzą w grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach. To może z innej beczki. Jaką kartę byście polecili do 1000zł w tym zestawie? Używane jak najbardziej wchodzą w grę

W tej cenie to z używek GTX 1070 bądź Vega 56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie ogłoszenie. https://allegro.pl/oferta/gigabyte-vega-56-gwarancja-jak-nowa-8422566380

Jak myślicie? Jest bezpieczne? Sprzedawca P.Justyna Zielonka :hmm:

Sprzedawcą tej karty jest osoba prywatna,który zakupił od tej p.Justyny Zielonki(jedynie o niej wiem,że sprzedaje podzespoły komputerowe)

Taka karta jest na pewno lepsza niż referent,lecz i tak undervolting jest wskazany(bez UV taka Vega jest gorąca i głośna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie ogłoszenie. https://allegro.pl/oferta/gigabyte-vega-56-gwarancja-jak-nowa-8422566380

Jak myślicie? Jest bezpieczne? Sprzedawca P.Justyna Zielonka :hmm:

Ten gigabyte to nie jest jakaś lipa? Na amazonie ma bardzo słabe oceny. Ja bym nie brał bo faktura jest z firmy do firmy, więc nie ma rękojmi. Zostaje tylko sama gwarancja producenta, a czy uda Ci się oddać? Też może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie nowego GTX1660 6GB za 1000zł np. Gigabyte OC, najwyżej podkręcisz i będziesz miał prawie GTX1070/1660Ti. Inna opcja to za 700zł da się kupić nowe RX580 4GB, w proline 760zł https://proline.pl/sapphire-radeon-rx-580-pulse-4gb-256bit-freesync-p1089924 . Obydwie opcje lepsze niż niepewna używka.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gigabyte to nie jest jakaś lipa? Na amazonie ma bardzo słabe oceny.

Ten model co ja wiem,ma skopane chłodzenie sekcji zasilania

 

i też undervolting/ustawienie krzywej wentylatorów na tym modelu jest wskazany

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent z turbinką

Tą kartę można brać,gdy się ma obudowę ze słabą wentylacją.

Konieczne będzie zrobienie UV

 

Wszystko co napisałeś jest oczywiste, oczekiwałem odpowiedzi jak się sprawuje, jak się ma do 1660/ti rtx 2060, warto czy nie warto? Nie jest nigdzie ta vega polecana więc jak mniemam nie ma sensu się w to bawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepsza opcja to upolować RTX2060 za 1200zł z gwarancją. Trzeba obserwować Allegro. Średnio jest mocniejsza od vegi 56 o 7% i pobiera mniej energii, a w niektórych grach daje sporo więcej fps.

 

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu takie coś? Może skorzystać z tej promocji?

https://promocje.msi.com/promotions/odbierz-pada/

 

Masz promo, dostaniesz pada i odsprzedać, wyjdzie taniej, a można brać lepszą wersję, zapewne 2 wentylatory co oferuje np Armor OC od MSI.

Nie wiem po ile dokładnie chodzi taki pad, ale zapewne powyżej 100zł da radę sprzedać.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by była szansa się załapać na pada. MSI armor był ostatnio za 930 w xtreem ale w necie ten model nie ma zbyt przychylnej opinii.

Evga zawsze wychwalana, radiator wygląda na potężny...

Edytowane przez skubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...