Skocz do zawartości
Only4Fun

Prośba o poradę

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, posiadam taki komputer jak w linku : https://www.olx.pl/oferta/komputer-do-gier-fotel-gamingowy-gratisy-CID99-IDAugnK.html . Chciałbym go ulepszyć na i5 8800[?] dodać RAM do 32GB... no i coś tam ulepszyć... Wartość tego zestawu to max 2 tysiące... ulepszać czy sprzedać i coś nowego składać? A może sprzedać z niego kartę graficzną, RAM, procesor i dołożyć do nowszego? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ! Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby napisać do czego to jest komp...i czemu ma służyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma procesora i5-8800. Kup do niego CPU i5-9400f i gpu zmień na gtx1660. Ram podkręć na 3000mhz i będzie fajny komp do gier. Ale jak wyżej, do czego go używasz? Po co ci 32gb ram?

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od wymiany GPU na 1660, do 8100 jak znalazł. Wymiana procesora przy tej karcie szału nie zrobi. Te goodramy masz w dwóch kościach?

 

Sama zmiqana platformy ma sens jeśli 8100 pogonisz za 400 zł, to masz darmową przesiadkę na AM4 i R5 1600/2600. Ale sam zestaw to przepłacony o 1000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby napisać do czego to jest komp...i czemu ma służyć...

 

Chcę komputer na kolejne 2-5 lat żeby można było grać na MAX detalach, czyli ULTRA w wiedzmina itp itd

 

Nie ma procesora i5-8800. Kup do niego CPU i5-9400f i gpu zmień na gtx1660. Ram podkręć na 3000mhz i będzie fajny komp do gier. Ale jak wyżej, do czego go używasz? Po co ci 32gb ram?

Chyba o tym mi znajomy mówił :P chcę 32gb ram, bo Ram jest teraz tani 160 zł za 8 GB :> A po co mam kupić 16GB, a potem przepłacać i dokupować kolejne 16?

 

Ja bym zaczął od wymiany GPU na 1660, do 8100 jak znalazł. Wymiana procesora przy tej karcie szału nie zrobi. Te goodramy masz w dwóch kościach?

 

Sama zmiqana platformy ma sens jeśli 8100 pogonisz za 400 zł, to masz darmową przesiadkę na AM4 i R5 1600/2600. Ale sam zestaw to przepłacony o 1000 zł

 

W jednym bodajże :>

Edytowane przez Only4Fun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to miał być komputer do gier, to szczerze nie rozumiem, kto Ci tu wcisnął i3, tym bardziej przy tej płycie głównej, i5 powinno być od startu.

 

Jeśli chcesz grać na wysokich detalach w nowych grach, to wymiana gpu obowiązkowa, tak jak przedmówcy 1660 lub nawet 1660Ti, np. https://www.ceneo.pl/76956018 lub https://www.ceneo.pl/76727772 jeśli by tamto ci nie weszło, musiałbyś sprawdzić, ale raczej powinna wejść ta dłuższa.

 

Ram jeśli chcesz włożyć więcej, to proponuję wywalić ten co masz i kupić 32gb w zestawie, żeby mieć pewność, że będzie to działało, szukał bym przynajmniej jakiś 3000Mhz, np. https://www.ceneo.pl/45002732

 

Podsumowując. Przede wszystkim zmień grafikę, RAM i procesor to już jak chcesz, chyba że masz 8gb tylko w 1 kości to też obowiązkowo RAM wymienić. RAM przynajmniej 16gb powinieneś mieć (więc ew. kupić 2x8 i stare sprzedać), a co do procesora to pytanie za ile i czy w ogóle Ci się uda sprzedać stary, wtedy możesz sobie wymieniać na i5 czy nawet i7 z tej samej generacji.

Edytowane przez Makatak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jednym z forum dostałem taką odpowiedz : "Płyta na Z370 obsługuje procesory ósmej generacji, np. I5 8400. Jeśli chcesz włożyć procesor dziewiątej generacji, np. I5 9400f , to musisz zaktualizować bios, poproś kogoś kumatego albo oddaj płytę do serwisu. Do gier nie potrzebujesz 32 gb ramu, 16 w zupełności wystarczy na długo. "

 

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jednym z forum dostałem taką odpowiedz : "Płyta na Z370 obsługuje procesory ósmej generacji, np. I5 8400. Jeśli chcesz włożyć procesor dziewiątej generacji, np. I5 9400f , to musisz zaktualizować bios, poproś kogoś kumatego albo oddaj płytę do serwisu. Do gier nie potrzebujesz 32 gb ramu, 16 w zupełności wystarczy na długo. "

 

Co o tym myślicie?

 

 

Tak musisz zaktualizować bios, jeśli chcesz 9gen wpakować. RAM na obecną chwile 16gb to spory zapas jeśli chodzi o gry 32gb lub więcej to inne zastosowanie, a nie gry. Co do zestawu podaj budżet bo tutaj można i dać i5 8600k lub i7 8700k. Do tego dodatkowe 8gb ram takie jakie masz o ile masz jedną kość, jak więcej to sprzedać i kupić coś 2x8gb 2666-3000mhz i zmiana gpu na coś typu 1660/ti lub 2060s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym jak najmniej wydać, a jak najdłużej nie wymieniać podzespołów i cieszyć się z najnowszych gier, chcę wymienić na jakiś monitor 4K również, a obecny sprzedać. budżet im mniej, tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw wymień GPU na używaną RX 580 4GB na gwarancji albo GTX 1660 + druga taka sama kość pamięci + OC. Nic więcej nie potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw wymień GPU na używaną RX 580 4GB na gwarancji albo GTX 1660 + druga taka sama kość pamięci + OC. Nic więcej nie potrzebujesz.

 

 

A mozesz mi napisac co to te GPU i na co wymienic, dokladnie model itp itd? i cena albo link? bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz mi napisac co to te GPU i na co wymienic, dokladnie model itp itd? i cena albo link? bede wdzieczny.

Odsyłam do wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Procesor_graficzny

 

Często potocznie nazywa się GPU całą kartę graficzną. Kolega wyżej dał radę, żebyś wymienił swoją 1050ti na coś lepszego np. AMD Radeon rx580 albo GTX1660. I ma rację, bo to jest najsłabszy element Twojego zestawu i wymiana karty graficznej da Ci w grach najwięcej. Szczególnie, że chcesz kupić monitor o bardzo dużej rozdzielczości. Swoją drogą nie licz na to, że pograsz w najnowszych grach w natywnym 4K. To bardzo ale to bardzo droga zabawa obecnie.

1440pi jest za to osiągalne chodź tu przydałby się minimum gtx1070, który na rynku używanym da się dostać w niezłych cenach z gwarancją(800-900zł).

 

Później jak pisano wyżej dokup drugą kość RAM. 32GB o ile nie potrzebujesz do jakichś profesjonalnych zastosowań to do gier strata kasy, którą możesz przeznaczyć np. na lepszą kartę graficzną. 16GB to nawet zapas.

Możesz też sprzedać obecną kość i kupić szybszy.

 

Procesor jest dopiero w trzeciej kolejności do wymiany pod gry. Swoją drogą masz płytę, której tak naprawdę nie wykorzystujesz. Z370 pod i3-8100?

Do tego RAM 2400MHZ w jednej kości? To po co ten chipset Z370? Nie wiem kto to dobierał ale nie jest to zbyt optymalne. Fakt, że wtedy realia rynku były inne - drogi RAM.

Pod względem ekonomicznym najlepiej wypadnie chyba i5-9400f. O ile nie mówimy o zmianie platformy. Aktualizacja BIOS to nie jest czynność, która wymaga nie wiadomo jakiej wiedzy. Nie zajmuje też dużo czasu.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...