Skocz do zawartości
Big_Elvis

Router LTE vs Android Tethering

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Używam LTE jako głównego internetu domowego do zwykłych zastosowań sporadycznie granie. 1 użytkownik.

 

Kieruje do Was pytanie, czy jest sens kupna routera LTE, obecnie korzystam z Android Tetheringu.

Mam 6-10Mbps (realny download), Ping 20-60 podczas grania online.

 

 

 

Niekiedy podczas grania interpolacja minimalnie oszukuje (pozycja gracz odczytana przez serwer nie zgadza się z relaną), może być to związek ze zgubionymi pakietami albo specyfikacją sieci LTE, lub jakością Android Tetheringu. Aczkolwiek zdarza się to wyłącznie podczas szybkiej gry FPS.

 

Być może Router rozwiąże ten problem.

 

 

czy po kupnie ROUTERA mój przesył oraz ping ulegnie poprawie? Czy jednak ROUTER LTE jest zbędny, gdy posiadam dobry Android TETHERING?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego smartfona robisz ten Android TETHERING?

 

Router inaczej odbiera sygnał niż telefon bo system operacyjny Android może miec inaczej zapisane jakie pasma ma odbierac jako główne. Poza tym w ten sposób katujesz baterie w smartfonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Zenfone 5, WiFi na 5GHz, wymuszone LTE w ustawieniach.

Wcześniej Honor 8, nie zauważyłem różnicy miedzy nimi.

 

Znalazłem w necie taki oto opis:

 

A reasonable router is almost always going to have better wireless range and performance because it's designed specifically to do what it does. Those antennae aren't just for show. I don't know what range you can achieve with your phone but I'm guessing it's not great.

 

A decent router can operate multiple networks types simultaneously - this enables modern/high-end devices to get maximum speed on the LAN whilst still allowing older devices to connect. For instance, a router may support 802.11b, 802.11g and 802.11n simultaneously, and it may support dual-band to run 802.11n at both 2.4GHz and 5GHz. The advantage of using a 5GHz mode is that there is typically less interference as there are fewer devices using the frequency.

 

Some routers now support 802.11ac which is a new much faster standard starting to gain popularity (e.g. on the MacBook Air). Of course this is not really relevant at the moment as you probably don't yet have a device that supports it or a need for those kind of speeds.

 

Ping times/latency could be poor using the kind of setup you are talking about. This will be down to a combination of the hardware (i.e. an old phone may make things worse) but also the nature of the specific mobile network you are connecting to and quality of reception.

 

A router will also have wired Ethernet ports. Those with Gigabit Ethernet allow a max. speed of around 100 MBytes/sec which may prove beneficial in some cases, e.g. transferring large files between two machines on the network.

 

Unlike say, a cable connection, a 3G internet connection is not going to get its own IP address. This only becomes a problem if you need to connect externally.

 

Some routers have extra features, like the ability to share files on an attached USB hard drive / memory stick. Some go even further with NAS type features and support things like DLNA streaming.

 

Most wireless routers can have dozens of wireless clients connected simultaneously. Most mobile phones don't seem to allow more than 5 connected devices.

 

A mobile phone used continously as a Wi-Fi hotspot may damage its battery over time. High temperatures and high current drain are a great way to reduce the life expectancy of a battery.

 

You are basically wasting a mobile phone - if you decide to use it as a mobile phone again then your home network is gone when you leave.

 

Po połączeniu routera kablem do laptopa pewnie zmniejszy mi się ping. Kolejną rzeczą przemawiającą za jest bateria w smartfonie; dzięki SiiTher.

 

Wszystko już jest jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupował ten: https://www.play.pl/telefony/huawei/huawei-b535/?ogrp=internet ( wybierz bez abonamentu) i masz cenę. Kupowanie B715 za stówę więcej od PLAY bo na Allegro drożej niż w Play bez abonamentu jest bez sensu bo nie ma jak sprawdzić czy nadajniki w twojej okolicy obsługuja agregację więcej niz dwóch pasm.

Natomiast kupowanie B525 nawet używanego to bez sensu bo w tym 4G 3 Pro jest nowsze WiFi z MIMO i nowszy modem LTE.

Edytowane przez SiiTher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupował ten: https://www.play.pl/.../?ogrp=internet ( wybierz bez abonamentu) i masz cenę. Kupowanie B715 za stówę więcej od PLAY bo na Allegro drożej niż w Play bez abonamentu jest bez sensu bo nie ma jak sprawdzić czy nadajniki w twojej okolicy obsługuja agregację więcej niz dwóch pasm.

Natomiast kupowanie B525 nawet używanego to bez sensu bo w tym 4G 3 Pro jest nowsze WiFi z MIMO i nowszy modem LTE.

 

Jak B525 jest bez sensuscratchhead.gif - jak można go mieć za te 250zł z wysyłką. Wszystko rozbija się czy B535 agreguje pasma których nie agreguje B525 (czyli 1800+2100 i 2100+2600), bo jeżeli jest taka sama sytuacja, to nie ma sensu dopłacać 200zł.Przy takiej cenie za B535 wolałbym 100zł dołożyć do B715 (różnica tylko 100zł, a możliwości dużo większe i cykla życia sprzętu dłuższy).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak B525 jest bez sensuscratchhead.gif - jak można go mieć za te 250zł z wysyłką. Wszystko rozbija się czy B535 agreguje pasma których nie agreguje B525 (czyli 1800+2100 i 2100+2600), bo jeżeli jest taka sama sytuacja, to nie ma sensu dopłacać 200zł.Przy takiej cenie za B535 wolałbym 100zł dołożyć do B715 (różnica tylko 100zł, a możliwości dużo większe i cykla życia sprzętu dłuższy).

Miałem B525 od T-Mobile i 1800+2100 nie agreguje, ale mój kupiony w X-Kom B618 te dwa pasma agreguje. 2100+2600 agreguje z tych trzech tylko B715 według internetu bo nie miałem okazji się bawić. B525 i B618 sprawdzany za pomocą HManager na Androidzie wersja 1.3.

Edytowane przez SiiTher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem B525 od T-Mobile i 1800+2100 nie agreguje, ale mój kupiony w X-Kom B618 te dwa pasma agreguje. 2100+2600 agreguje z tych trzech tylko B715 według internetu bo nie miałem okazji się bawić. B525 i B618 sprawdzany za pomocą HManager na Androidzie wersja 1.3.

 

My nie piszemy o B618 (którego sam używam-choć i tak pewnie zmienię na B715), tylko o opłacalności B525 vs B535- ja widzę to tak: albo B525 albo B715, pośrodku nic nie ma, bo B535 za 449zł to słaba opcja według mnie.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post do usunięcia.

Edytowane przez SiiTher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - czyli w przypadku internetu LTE optymalnym rozwiązaniem jeżeli o prędkość/ping/stabilność to router LTE?

Duża będzie różnica między B525 (~340 zł) a B715 (~550 zł)? Rozumiem, że B715 to flagowiec z poprzedniej serii (można kupić tylko na Allegro, mało sztuk, brak go na stronie Huawei)?

 

Modem będzie dobrze łapał sam czy warto dokupić anteny? Z tego co widzę to wiele ofert (oczywiście tych tańszych) jest bez anten.

Edytowane przez Tabalan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dostępne 3 pasma to możesz brać B715. O antenie pomyślisz jak będziesz miał router i zweryfikujesz parametry połączenia. Antenę dobiera się pod pasma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tabalan, najlepiej będzie jak założysz własny temat, poza tym powinieneś opisać swoją sytuację- czy już masz internet LTTE, czy dopiero chcesz go wziąć, czy po prostu ot tak się pytasz. Dobrze byłoby też gdybyś podał miejsce w którym chcesz korzystać z LTE, bo zależnie od warunków może się okazać że B715 nic Ci nie da, a po prostu wydasz tylko pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mam podobną sytuację jak autor. Mam internet LTE jako domowy (bo często zmieniam miejsce zamieszkania), obecnie używam tethering ze smartfona Android (bo obecny modem Orange Airbox 2.0 (Alcatel LTE MW40) zaczął coś szwankować), przy czym ja gram dosyć często.

 

Adres to Osiedle Orła Białego 30, Poznań. Orange ma w pobliżu 3 BTS NetWorkS, wszystkie na LTE 1800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według pozwoleń na ulicy Obodrzycka 61 są wszystkie pasma, trzeba by przetestować mając jeden z tych routerów. Na Unii Lubelskiej 1 1800 i 2100 (czyli już po refarmingu). B525 nie zaagreguje 1800+2100, B715 tak, tylko szkoda, że cena poszła tak w górę jakiś czas temu był dostępny na Play bez abonamentu za 400 z hakiem. Antena według mnie zbędna odległości od BTSów w okolicy 400m.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na chwilę obecną między B525 i B715 jest jakieś 250 zł różnicy (porównanie nowy-nowy). Ta jednoczesna agregacja kilku częstotliwości rzeczywiście tyle daje? Mi zależy przede wszystkim na stabilności i pingu. Obecnie z telefonu Xiaomi Redmi 3, według speedtest.pl mam 47/19 (ping 22 ms), czyli chyba trochę lepiej niż na poprzednim modemie (wtenczas było raczej 30/15, ping podobny). Nie ściągam z netu prawie nic, gry i seriale chyba nie są specjalnie wymagające?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie - to czy modem jest od Orange, T-mobile czy bez brandu operatora ma jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T-mobile i Plus jeśli pierwszy właściciel przestanie płacić abonament zablokują router. Więc brałbym najlepiej te z Play ewentualnie te z Orange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, cóż, to raczej ważna informacja. Jakieś 90-95% modemów B525 to T-mobile, lecz jest też trochę Orange. Zobaczymy jak się będzie sprawował. Wszystkim dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Uptade jakiś, 1,6 GB pobrało, uwaga uwaga, jest "New Game"!
    • Dokładnie, miałem 2 lata płytę za którą dałem 320zl (MSI B450 Tomahawk) płyta kozak, sekcja chłodna z 3700x ustawionym manualnie na 1.35v nie przekraczała 55c  do tego pamięci 4x8 puszone na 3800 ale według for to aby osiągać takie wyniki trzeba było dać wtedy 3x tyle za mobo 🤪
    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...