Skocz do zawartości
Piotrxpiotrek

Rtx 2070/2070 Super

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam pytanie czy jest sens do procesora i5 6600k wsadzić taka kartę, ram będę wymieniać do karty.

Płyta główna Asus z170 pro

Zasilacz Antec 650 true power classic

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotrxpiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzic oczywiscie mozesz ale potencjalu tej karty nie wykorzyztasz, obecnie 4gole rdzenie to barzo slabo w nowych grach. Lepsza opcja byloby sprzedac calosc i pojsc w Ryzen 3600 i jesli grasz w FHD to spokojnie 2060S wystarczy a reszte kasy zainwestowac w platforme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuj w rx'a 570/580 4gb ew max GTX 1660. Szkoda kasy na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie . Raczej kupię 2070.

A jak narazie zostanę przy i5 A za miesiąc czy później kupię coś lepszego bo procesor też troszkę kosztuje .

A czy spadek wydajności by był aż tak duży?

20/30% czy 50%aż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram 8gb 2133mhz

Monitor LG 21:9 2560x1080 60hz

Ram będę najprawdopodobniej wymieniać razem z kupnem karty

Aktualnie posiadam gtx970

Edytowane przez Piotrxpiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sobie wymień kartę na 2070. Miejscami nie wykorzystasz jej pełnego potencjału ale przynajmniej masz już solidne GPU które pozwoli Ci grać na max detalach bez martwienia się o wydajność graficzną. Przy kolejnej modernizacji na pewno ram do wymiany na 16gb 3200mhz. 8gb 2133mhz jest dużo większym problemem niż i5 6600k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie w przypadku rtx 2060 super do 1080p 75 Hz z R5 2600 4,1 GHz z ramem 2*8 gb 3600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie podobne do autora, Mam Z170 pro gaming, i5 6600k, nową kartę Gigabyte RTX 2070 Gaming OC, 16gb ram. Będę zmieniał procek na i7 7700k po taniości od znajomego. Czy ten sprzęt będzie teraz optymalny? Zasilacz 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie podobne do autora, Mam Z170 pro gaming, i5 6600k, nową kartę Gigabyte RTX 2070 Gaming OC, 16gb ram. Będę zmieniał procek na i7 7700k po taniości od znajomego. Czy ten sprzęt będzie teraz optymalny? Zasilacz 650W

 

RTX weź w wersji Super i będziesz mieć bardzo dobrze zbalansowany zestaw po wymianie procesora. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko 2133 to bedzie mocno ograniczac, jesli jak masz w 1kosci i nie masz dual chanel to juz bardzo kiepsko. Zainwestuj w 2x8gb 3000mhz cl15 od reki bo nie dosc ze procesor ograniczy to te ramy zabija ci wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX weź w wersji Super i będziesz mieć bardzo dobrze zbalansowany zestaw po wymianie procesora. :thumbup:

 

Ram to HyperX Savage, DDR4, 16 GB,2400MHz, CL12 - mam zasilacz w wersji bronze więc zrobię upgrade do 750w gold póki co.

Rozumiem że z tym prockiem powinno być całkiem spoko :P +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram to HyperX Savage, DDR4, 16 GB,2400MHz, CL12 - mam zasilacz w wersji bronze więc zrobię upgrade do 750w gold póki co.

Rozumiem że z tym prockiem powinno być całkiem spoko :P +

 

Z i7 7700k będzie jak najbardziej spoko, tym bardziej jak go jeszcze dodatkowo podkręcisz. Tylko pozostaje kwestia pamięci, bo 2400mhz nie powalają, ale masz cl12, więc spróbuj je podkręcić na 3000mhz cl15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram to HyperX Savage, DDR4, 16 GB,2400MHz, CL12 - mam zasilacz w wersji bronze więc zrobię upgrade do 750w gold póki co.

Rozumiem że z tym prockiem powinno być całkiem spoko :P +

 

Lepiej kup normalne pamięci zamiast zasilacza 750W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamięci do tego byście polecili w takim razie? Aktualnie nie wiem, jak ma się CL/MHZ do tej karty graficznej i procka, co będzie optymalne akurat i nie będzie kosztować fortuny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podał Ci wyżej, 3000 CL15 albo 3200 CL16 i sobie podkręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z tymi co jest nie tak?:| teoretycznie one były pod 1060gtx 6gb + i5 6600k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z tymi co jest nie tak?:| teoretycznie one były pod 1060gtx 6gb + i5 6600k

 

Pod gtxa 1060 6gb pamięci 2400 cl12 może i starczają, ale pod karty pokroju rtx 2070 szybsza pamięć daje mocnego kopa wydajnościowego. Dlatego warto by je spróbować podkręcić na 3000/3200mhz cl15/16, a jest spora szansa że uda Ci się je na tyle ustawić, bo Twoje 2400mhz mają niskie opóźnienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę podkręciłem zestaw, do RTX 2070 Super dobrałem I7 7700k od kolegi, płyta asus z170 gaming pro zostaje, dokupiłem na przyszłość Zasilacz XFX Black Edition XTR 750W (gold) oraz Pamięć HyperX Predator 2x 8GB 3200MHz CL16. Myślę, że jest to odpowiednio mocny zestaw aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...