Forum PCLab.pl: Jaka mysz po Logitech G9x? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaka mysz po Logitech G9x? do 200 zł, bez gumowych elementów

#1 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 24 Sierpień 2019 - 09:10

Cześć wszystkim.

Chciałbym Was prosić o pomoc w znalezieniu myszki. Mój Logitech G9x po 10 latach nie pracuje już idealnie i chyba pora na kupno nowej myszki (do tej pory wymieniałem w nim tylko obudowę i ślizgacze).

Przejrzałem sporo testów w Internecie oraz wątków na forach, ale ciężko mi wskazać na tej podstawie model idealny dla mnie - może go nie ma?

Zależy mi aby:
- myszka była w całości wykonana z plastiku/tworzywa matowego (bez elementów gumowych) - to warunek konieczny
- kształtem przypominała G9x (albo żeby dobrze leżała w dużej dłoni)
- kabel nie był sztywny (może być myszka bezprzewodowa, ale dużo pracuję przy komputerze, więc wolałbym myszkę przewodową)
- przyciski główne pracowały w miarę cicho i klik był dobrze wyczuwalny i aby bardzo dobrze działał scroll (również przy naciskaniu, bo w G9x ten przycisk jest średni, ale oczywiście do jego pracy przywykłem)
- sprawnie działała na plastikowej podkładce (Steelseries)
Czasem gram w strzelanki, ale nie jestem zapalonym graczem, więc przycisków mi dużo nie potrzeba - wystarczą nawet te dwa dodatkowe przy kciuku.

Niemal idealnym kandydatem byłby dla mnie Logitech G102 (w całości plastik, dobry sensor, wystarczająca ilość przycisków), ale jednak jest to niewielka myszka i kształt ma jednak zbyt standardowy.

Budżet do 200 zł, ale mogę w razie co go nieco zwiększyć.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Ten post był edytowany przez stefekmaz dnia: 24 Sierpień 2019 - 14:46

#2 Użytkownik jest niedostępny   amnum 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 24 Sierpień 2019 - 16:14

Logitech G402 Hyperion Fury

#3 Gość_Usunięty_*

Napisany 24 Sierpień 2019 - 16:27

Dzięki za odpowiedź. Brałem ją pod uwagę, ale na obu bokach ta myszka ma gumowe elementy, przez co raczej odpada, bo na obudowach G9x też mam gumowe elementy i potrafią się one brudzić i ścierać.

Znalazłem modele A4tech Bloody P30 PRO RGB Pixart i P80, które wydają się spełniać w większości moje wymagania, ale może coś jeszcze się znajdzie?

#4 Użytkownik jest niedostępny   bialy100k 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 18:53

Mam G402 i NIE polecam osobom z chwytem typu claw. Technicznie jest ok, ale gdyby miała inną formę... :/
Gumy w Logitechach faktycznie szybko się brudzą, w tym G402. Mam (zdechłą) G700 i o ile perfekcyjnie pasowała mi do ręki, to gumy się brudziły fatalnie. Także sanki "przyklejały" do ich boków śmieci - w chińskiej myszce za 1/4 jej ceny nie miałem tego problemu a sanki jeździły równie dobrze.

#5 Użytkownik jest niedostępny   amnum 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 19:11

Poczytaj opinie innych ludzi i dowiesz się jakiej jakości są te gumowe elementy... Ewentualnie możesz sprawdzić też Dream Machines DM2 Comfy S.
Obecnie posiadam Logitech g203 Prodigy i Cougar Minos X3 i jestem zadowolony.

Ten post był edytowany przez amnum dnia: 24 Sierpień 2019 - 19:14

#6 Gość_Usunięty_*

Napisany 25 Sierpień 2019 - 06:22

Zobacz postamnum, o 24 Sierpień 2019 - 19:11, napisał(a):

Poczytaj opinie innych ludzi i dowiesz się jakiej jakości są te gumowe elementy... Ewentualnie możesz sprawdzić też Dream Machines DM2 Comfy S.

Mam informację o tym nieco wyżej :), a Dream Machines DM2 Comfy S jest fajna, ale niestety jest cała pokryta warstwą gumy, co już w ogóle jest nie dla mnie. Chcę myszkę, ale pozbawioną gumowych elementów na obudowie.

#7 Użytkownik jest niedostępny   kamilkowalewski 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 11:47

Jeśli po Logitechu kupisz A4Tech to go rozwalisz o ścianę. Od siebie mogę polecić Logitech G403.

#8 Gość_Usunięty_*

Napisany 25 Sierpień 2019 - 11:58

Dzięki, ale on ma gumowane boki, więc niestety odpada.

Czy ktoś zna dobre modele myszek bez gumowanych elementów (np. boków)? Niestety, ale wszystkie wymienione w wątku modele takie posiadają... Domyślam się, że to świetne myszki, ale nie dla mnie.

#9 Użytkownik jest niedostępny   kamilkowalewski 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 12:31

Zobacz poststefekmaz, o 25 Sierpień 2019 - 11:58, napisał(a):

Dzięki, ale on ma gumowane boki, więc niestety odpada.

Czy ktoś zna dobre modele myszek bez gumowanych elementów (np. boków)? Niestety, ale wszystkie wymienione w wątku modele takie posiadają... Domyślam się, że to świetne myszki, ale nie dla mnie.

W takim razie szukasz problemu tam gdzie go nie ma. Mam tę myszkę półtora roku i nie widzę, żeby była brudna. Więcej syfu zbiera się w szczelinach między przyciskami niż na bokach.

#10 Gość_Usunięty_*

Napisany 25 Sierpień 2019 - 12:51

Być może chodzi również o czas korzystania z myszki (ja korzystam z komputera bardzo dużo), ale wiem jak wygląda to na myszkach z gumowanymi elementami i nawet kolega bialy100k wspominał o tym.

Bardzo często w testach pojawiają się informacje o tym, jak łatwo myszki z konkretnymi obudowami łapią brud. Z plastikowych elementów można go łatwo i szybko usunąć, ale gdy ściera się go z gumowanych elementów, to z czasem mogą i te elementy się zetrzeć. Nie byłbym wrogiem takiego rozwiązania, gdybym nie miał sam z nim problemu.

#11 Użytkownik jest niedostępny   vision00 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Sierpień 2019 - 13:20

A obczaj tą: https://www.x-kom.pl...atte-black.html dobre opinie zbierają, większa niż g102/g203/g305

#12 Gość_Usunięty_*

Napisany 26 Sierpień 2019 - 14:09

Zobacz postvision00, o 26 Sierpień 2019 - 13:20, napisał(a):

A obczaj tą: https://www.x-kom.pl...atte-black.html dobre opinie zbierają, większa niż g102/g203/g305

Na początku się zastanawiałem czy piszesz poważnie :), ale gdy się przyjrzałem dokładnie i sprawdziłem filmiki o działaniu i sposobie czyszczenia tego plastra miodu, to wydaje się, że mam faworyta (oczywiście wersja czarna/matowa). Dzięki za propozycję.

Strona 1 z 1