Skocz do zawartości
Gość stefekmaz

Jaka mysz po Logitech G9x?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stefekmaz

Cześć wszystkim.

 

Chciałbym Was prosić o pomoc w znalezieniu myszki. Mój Logitech G9x po 10 latach nie pracuje już idealnie i chyba pora na kupno nowej myszki (do tej pory wymieniałem w nim tylko obudowę i ślizgacze).

 

Przejrzałem sporo testów w Internecie oraz wątków na forach, ale ciężko mi wskazać na tej podstawie model idealny dla mnie - może go nie ma?

 

Zależy mi aby:

- myszka była w całości wykonana z plastiku/tworzywa matowego (bez elementów gumowych) - to warunek konieczny

- kształtem przypominała G9x (albo żeby dobrze leżała w dużej dłoni)

- kabel nie był sztywny (może być myszka bezprzewodowa, ale dużo pracuję przy komputerze, więc wolałbym myszkę przewodową)

- przyciski główne pracowały w miarę cicho i klik był dobrze wyczuwalny i aby bardzo dobrze działał scroll (również przy naciskaniu, bo w G9x ten przycisk jest średni, ale oczywiście do jego pracy przywykłem)

- sprawnie działała na plastikowej podkładce (Steelseries)

Czasem gram w strzelanki, ale nie jestem zapalonym graczem, więc przycisków mi dużo nie potrzeba - wystarczą nawet te dwa dodatkowe przy kciuku.

 

Niemal idealnym kandydatem byłby dla mnie Logitech G102 (w całości plastik, dobry sensor, wystarczająca ilość przycisków), ale jednak jest to niewielka myszka i kształt ma jednak zbyt standardowy.

 

Budżet do 200 zł, ale mogę w razie co go nieco zwiększyć.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez stefekmaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stefekmaz

Dzięki za odpowiedź. Brałem ją pod uwagę, ale na obu bokach ta myszka ma gumowe elementy, przez co raczej odpada, bo na obudowach G9x też mam gumowe elementy i potrafią się one brudzić i ścierać.

 

Znalazłem modele A4tech Bloody P30 PRO RGB Pixart i P80, które wydają się spełniać w większości moje wymagania, ale może coś jeszcze się znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam G402 i NIE polecam osobom z chwytem typu claw. Technicznie jest ok, ale gdyby miała inną formę... :/

Gumy w Logitechach faktycznie szybko się brudzą, w tym G402. Mam (zdechłą) G700 i o ile perfekcyjnie pasowała mi do ręki, to gumy się brudziły fatalnie. Także sanki "przyklejały" do ich boków śmieci - w chińskiej myszce za 1/4 jej ceny nie miałem tego problemu a sanki jeździły równie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie innych ludzi i dowiesz się jakiej jakości są te gumowe elementy... Ewentualnie możesz sprawdzić też Dream Machines DM2 Comfy S.

Obecnie posiadam Logitech g203 Prodigy i Cougar Minos X3 i jestem zadowolony.

Edytowane przez amnum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stefekmaz

Poczytaj opinie innych ludzi i dowiesz się jakiej jakości są te gumowe elementy... Ewentualnie możesz sprawdzić też Dream Machines DM2 Comfy S.

Mam informację o tym nieco wyżej :), a Dream Machines DM2 Comfy S jest fajna, ale niestety jest cała pokryta warstwą gumy, co już w ogóle jest nie dla mnie. Chcę myszkę, ale pozbawioną gumowych elementów na obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stefekmaz

Dzięki, ale on ma gumowane boki, więc niestety odpada.

 

Czy ktoś zna dobre modele myszek bez gumowanych elementów (np. boków)? Niestety, ale wszystkie wymienione w wątku modele takie posiadają... Domyślam się, że to świetne myszki, ale nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale on ma gumowane boki, więc niestety odpada.

 

Czy ktoś zna dobre modele myszek bez gumowanych elementów (np. boków)? Niestety, ale wszystkie wymienione w wątku modele takie posiadają... Domyślam się, że to świetne myszki, ale nie dla mnie.

 

W takim razie szukasz problemu tam gdzie go nie ma. Mam tę myszkę półtora roku i nie widzę, żeby była brudna. Więcej syfu zbiera się w szczelinach między przyciskami niż na bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stefekmaz

Być może chodzi również o czas korzystania z myszki (ja korzystam z komputera bardzo dużo), ale wiem jak wygląda to na myszkach z gumowanymi elementami i nawet kolega bialy100k wspominał o tym.

 

Bardzo często w testach pojawiają się informacje o tym, jak łatwo myszki z konkretnymi obudowami łapią brud. Z plastikowych elementów można go łatwo i szybko usunąć, ale gdy ściera się go z gumowanych elementów, to z czasem mogą i te elementy się zetrzeć. Nie byłbym wrogiem takiego rozwiązania, gdybym nie miał sam z nim problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stefekmaz

A obczaj tą: https://www.x-kom.pl/p/485970-myszka-przewodowa-glorious-pc-gaming-race-model-o-matte-black.html dobre opinie zbierają, większa niż g102/g203/g305

Na początku się zastanawiałem czy piszesz poważnie :), ale gdy się przyjrzałem dokładnie i sprawdziłem filmiki o działaniu i sposobie czyszczenia tego plastra miodu, to wydaje się, że mam faworyta (oczywiście wersja czarna/matowa). Dzięki za propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...