Skocz do zawartości
Guli17

Laptop za ~4100-4200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

 

Jak w temacie, laptop do gier, internetu, a no i na studia ;)

Nie musi posiadać systemu

Co do ssd jeszcze się waham nad pojemnością, zastanawia mnie ile gorszy laptop otrzymam wraz z dużym ssd (~500gb)

Wiadomo SSD na system chociaż musi być więc i tak trzeba wydać 200zł na te 250gb

 

Więc Laptop za ~4100zł z ssd 250gb lub 500gb

 

Matryca mile widziana 17" dla lepszego komfortu w grze

 

Widziałem dwa podobne wątki, ale w końcu tam budżet się sporo zwiększył i wyszło ponad 4500zł, a tyle niestety nie mam.

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti - 4499zł

Za 4,5k jest nowy Legion Y540 z szescio rdzeniowym i7, oraz wydajną kartą graficzną GTX 1660Ti, która umożliwia płynną rozgrywkę w najbardziej wymagające tytuły. Matryca IPS 17,3" ma cienkie ramki i ładne kolory. Dysk w standardzie jest jeden szybki SSD 256GB, ale laptop ma wolne miejsce na drugi dysk, to w przyszłości można samemu rozbudować. Można też dodać 8GB RAM a karty i procesora już tak łatwo nie da się wymienić.

 

ASUS TUF Gaming FX705DT R7-3750H/16GB/512+1TB - 4199zł

Mieszcząc się w budżecie 4,2k otrzymasz laptop gamingowy Asus Tuf Gaming FX705 z kartą graficzną GTX 1650, której wydajność przewyższa GTX-a 1050Ti. Klawiatura w tym modelu jest wygodna a matryca IPS 17,3" z cienkimi ramkami ma podobnie jak ta w Legionie rewelacyjne kolory. Laptop ma 16GB RAM w trybie dwukanałowym, co zwiększa w grach FPS, szybki dysk SSD 512GB i drugi pojemniejszy HDD 1TB na dane.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście warto w tym budżecie szukać już laptopa co najmniej z GTX'em 1650 w grach będzie to jednak miało znaczenie.

Jeżeli te 4200zł to max.,max. bigsmile.gif, to w 17-stu calach dużego wyboru nie ma. Najgorsze jest to, że budżet jest na granicy- tzn. za trochę więcej są już laptopy z GTX'em 1660Ti. W każdym bądź razie do 4200zł dostaniesz:

 

Acer Nitro 5 i5-9300H/8GB/512/Win10 GTX1650 IPS za 3999zł

Co prawda jest to 15,6", ale jeżeli laptop ma być również wykorzystywany na studiach, to może jednak w tym wypadku warto wziąć nieco mniejszą przekątną żeby pogodzić rozrywkę z codziennymi obowiązkami, a przy tym się nie nanosić zbytnio.  Nitro 5 ma rewelacyjne czasy pracy na zasilaniu akumulatorowy (więc nawet jeżeli weźmiesz go na studia, to powinien wytrzymać nawet te 8h), a do tego całkiem niezły układ chłodzenia, który w spoczynku jest cichy. Na uwagę zasługuje stosunkowo niewielka waga (2,16kg), oraz możliwość instalacji aż 3 dysków (2xm.2 PCIe+1xSATA). Design jest bardziej gaimngowy niż w przypadku Legiona, ale tu również są cienkie ramki matrycy.

W max. budżecie jest też wersja z 1TB HDD:

Acer Nitro 5 i5-9300H/8GB/512+1TB/Win10 GTX1650 IPS za 4199zł

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przejrzałem wszystkie specyfikacje, muszę przyznać, że chyba ten asus najlepiej pasuje, ponieważ:

-17" cali

+ ma już zwykły dysk 1000gb

-procesor amd, ale z tego co czytam to podobny do tego intela prawda?

-16gb ramu kosztem systemu co jestem w stanie zaakceptować.

 

a jak z jego pracą na baterii?

 

Tamte 15" mówisz, że może 8h wytrzymają, a między taką 17", a 15 jaka może być różnica w przybliżeniu?

Nie orientuje się w tym wcale, czy np. będzie to mniej więcej godzina różnicy? czy np. wytrzyma tylko połowę tego co 15"?

 

EDIT:

Obejrzałem ten filmik

Co prawda testowali na szybszym procesorze, ale mogę to porównanie uznać za dobre?

 

bo jeśli tak to ta karta graficzna z tego lenowo GTX 1660 TI to jakiś masakrator :o

W niektórych grach było nawet i z 50fps więcej niż na 1650

Tyle, że z dyskiem 1000gb wyjdzie 4700zł

 

 

Zapytam znajomego czy chcę dopłacić, ja bym się nie zastanawiał, w końcu w lapku karty graficznej się nie wymieni :P

Prosiłbym jeszcze o informacje odnośnie tej baterii 15" vs 17"

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ten Asus ma całkiem niezłe czasy pracy na zasilaniu z akumulatora (nieco gorsze od Nitro 5, ale i tak całkiem niezłe).

Tu masz test Asusa: https://www.notebookcheck.net/Asus-TUF-Gaming-FX705DT-Ryzen-5-3550H-GTX-1650-SSD-FHD-Laptop-Review.422972.0.html#toc-performance-amd-nvidia-power

Jeżeli może, to warto dopłacić do GTX'a 1660Ti.

A jeżeli nie, to zastanowiłbym się jeszcze nad zakupem wersji tylko z SSD:

ASUS TUF Gaming FX705DT R7-3750H/16GB/512 za 3999zł.

Do zaoszczędzonych 200zł dołoży za jakiś czas kolejne 200-300zł i sobie dokupi 1TB SSD.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...