Skocz do zawartości
coone

Czy będzie bottleneck ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Chce zmienić swojego 1080 i przymierzam się do zakupu 2070 super do gier FPS na 1080p @ 144hz

 

Czy będzie delikatny bottleneck z 9600k @ 4.7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie słaba zmiana ( za mały przyrost "mocy" do wydatku ) , która niewiele wniesie.

 

GTX1080 to poziom ~RTX2070 ( - 3-5 % )... Różnica pomiędzy GTX1080 a RTX2070Super będzie wynosiła ok. 15 % ...

 

Jeżeli Cię to satysfakcjonuje i chcesz mieć nową kartę może warto , choć ja bym odpuścił.

 

Jeżeli już zmieniać to na 2080Super ( + 30% fps do GTX1080) / 2080Ti ( +3GB VRAM i + 60% fps do GTX1080 ) , ale ceny = "chore".

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_rtx_2070_vs_geforce_gtx_1080_ktory_bedzie_szybszy

 

W nowszych grach trochę będzie lepszy RTX2070 , ale ja miałem GTX1080 Aorus 11Gbps, którego miałem ponad 2 GHz na rdzeniu i 12000 na ramie :) wówczas różnica do RTX2070 była = 0 :P

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Chce zmienić swojego 1080 i przymierzam się do zakupu 2070 super do gier FPS na 1080p @ 144hz

 

Czy będzie delikatny bottleneck z 9600k @ 4.7 ?

Zależy od konkretnej gry, lokacji, ustawień jakości w grze i sterownikach karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dobrym OC różnica się zmniejszy :E GTX1080 to dobra karta, która spokojnie wystarczy na przeczekanie do RTX3XXX lub Navi 2/5800 czy jak tam ją nazwą. Sam myślałem o wymianie, ale biorąc pod uwagę ze w przyszłym roku nowe konsole, nowe karty, w tym podobno coś od AMD z RayTracingiem i premiery dedykowanych kart intela, kto wie moze płyt z DDR5... Jednym zdaniem -Może być ciekawie! A GTX1080 mi jak na razie dobrze i wydajnie służy.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

szał :P

 

+ 10 % Super jest szybszy ... = ~ + 15 pomiedzy 1080 a 2070 super ... wiadomo są produkcje w których te różnice się wahają w 1dna lub 2 stronę .

 

Nvidia , promując nowe produkty , oczywiście będzie przedstawiać RTX jako "cud miód" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWAŻNIE ? :hmm: To jest epokowe odkrycie ! NOBEL jak nic ! Dobrze, że o tym napisałeś bo na pewno nikt o tym nie wie na tym forum dla graczy...

:lol2: ... dziwne, że nie dostrzegłeś, że dla pytającego nie jest to tak oczywiste. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWAŻNIE ? :hmm: To jest epokowe odkrycie ! NOBEL jak nic ! Dobrze, że o tym napisałeś bo na pewno nikt o tym nie wie na tym forum dla graczy...

Nie jesteś tu sam, a i na forum nie siedzą sami wyjadacze, wiele osób przychodzi tu tyko po to by rozwiązać swój dany problem a ich bycie "graczami" ograniczone jest do włączenia gry, grania i nic więcej. Twoje niezwiązane z tematem uwagi są nie na miejscu, jak masz się wypowiadać w ten sposób, lepiej nie rób tego w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie bottleneck'u. Jak już to niewielki.Ta i5 to bardzo dobry procesor,martwił bym się gdybyś chciał połączyć do sporo słabszego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie wszystko git dzialac. 9600k to bardzo dobry procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie słaba zmiana ( za mały przyrost "mocy" do wydatku ) , która niewiele wniesie.

 

GTX1080 to poziom ~RTX2070 ( - 3-5 % )... Różnica pomiędzy GTX1080 a RTX2070Super będzie wynosiła ok. 15 % ...

 

Jeżeli Cię to satysfakcjonuje i chcesz mieć nową kartę może warto , choć ja bym odpuścił.

 

Jeżeli już zmieniać to na 2080Super ( + 30% fps do GTX1080) / 2080Ti ( +3GB VRAM i + 60% fps do GTX1080 ) , ale ceny = "chore".

Skad ty czerpiesz informacje?? 2070S w wielu grach jest na poziomie 1080ti i czasem ciut wolniejszy pod dx11 a Ty piszesz ze roznica bedzie 15%?? Ty wiesz chociaz jaka roznica jest miedzy 1080ti a 1080?? Chyba nie.

 

Miedzy gtx 1080 a 2070S bedzie srednio 30% roznicy a sa przypadki ze i 40% a w takim Division 2 prawie 60%. Nie bede wspominal o grach ktoe mialy niedawno aktualizacje i znaczaco przyspieszylo kilka gier co w przyszlosci bedzie pewnie czesciej optymalizowane pod Turingi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=cxuoDyjemdA

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jestem aż taki znawca przyszedłem po porady ;) wiadomo że przy 1440p i wyzej przyrost mocy bym odczuł zmieniając na 2070 super jednak mam monitor 1080p 144hz i pod niego szukam karty . W przyszłości na pewno zmienię monitor ale jeszcze na pewno nie w tym roku . Jestem wymagający i lubię gdy klatki trzymają się przy 144fps. Ogólnie chciałem kartę wymienić pod nowego coda tylko po tym co Sary napisał sam nie wiem. No ale wyjdą w sumie nowe karty za rok i znowu będziemy słyszeć że za kolejny rok wyjdą następne nowe i tak w kółko :) także nie wiem czy jest sens czekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jestem aż taki znawca przyszedłem po porady ;) wiadomo że przy 1440p i wyzej przyrost mocy bym odczuł zmieniając na 2070 super jednak mam monitor 1080p 144hz i pod niego szukam karty . W przyszłości na pewno zmienię monitor ale jeszcze na pewno nie w tym roku . Jestem wymagający i lubię gdy klatki trzymają się przy 144fps. Ogólnie chciałem kartę wymienić pod nowego coda tylko po tym co Sary napisał sam nie wiem. No ale wyjdą w sumie nowe karty za rok i znowu będziemy słyszeć że za kolejny rok wyjdą następne nowe i tak w kółko :) także nie wiem czy jest sens czekać ;)

 

Po pierwsze do wyjścia nowych kart zostało już mniej niż rok :E i tak, potem tez będą wychodzić nowe karty, a potem jeszcze nowsze, ale ten 2020 rok może być "wyjątkowy" ze względu na PlayStation 5 nowego XBoXa i trzeciego gracza na rynku kart graficznych. Intel pewnie pierwszymi kartami nie zagrozi konkurencji (choć w sumie nigdy nie wiadomo bo budżet ma!), ale może sprawi że ceny kart będą bardziej "ludzkie". AMD wyda coś z obsług RayTracingu, a karty NV może będą już na tyle wydajne, ze na takim RTX3060 będzie można pograć w gry z RT (PCI-E 4.0?), kto wie. Ja sam może bym wymienił jakbym musiał, jakby coś mi ścinało, zmuszało mnie do obcięcia detali poniżej wysokich, inaczej nie widzę sensu. Tak, zmienianie kart co drugą generacje jest dobre :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wyjdą w sumie nowe karty za rok i znowu będziemy słyszeć że za kolejny rok wyjdą następne nowe i tak w kółko :) także nie wiem czy jest sens czekać ;)

Nie ma sensu, życie jest za krótkie aby ciągle czekać, za rok to może w ogóle odejdzie Ci ochota na jakiekolwiek granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu, życie jest za krótkie aby ciągle czekać, za rok to może w ogóle odejdzie Ci ochota na jakiekolwiek granie.

Pier..niczycie Hipolicie. Zrozumiałbym jak by autor miał jakiegoś paścia, który uniemożliwiałby mu komfortową rozgrywkę w jakąkolwiek grę. GTX1080 nim nie jest, można na tej karcie grac w każdą grę bez najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał na następną serię. A jeśli już trzeba na teraz, to najlepiej kupić tą 2070 Super. Powyżej czy poniżej raczej nic innego się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że opłaca a dokładniej 1080Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jestem aż taki znawca przyszedłem po porady ;) wiadomo że przy 1440p i wyzej przyrost mocy bym odczuł zmieniając na 2070 super jednak mam monitor 1080p 144hz i pod niego szukam karty . W przyszłości na pewno zmienię monitor ale jeszcze na pewno nie w tym roku . Jestem wymagający i lubię gdy klatki trzymają się przy 144fps. Ogólnie chciałem kartę wymienić pod nowego coda tylko po tym co Sary napisał sam nie wiem. No ale wyjdą w sumie nowe karty za rok i znowu będziemy słyszeć że za kolejny rok wyjdą następne nowe i tak w kółko :) także nie wiem czy jest sens czekać ;)

9600K w grach procesorowych bedzie mial czkawki troszke ale bedzie dobrze, musisz to wiedziec. 2070S spokojnie wystarczy ci na dlugo w 1080p, do tego ta karta w tej rozdzialce obsluzy bardzo fajnie w kazdej grze RT bo mam ta karte i sprawdzalem. Jesli potrzebujesz karty to sie nie zastanawiaj, odkladac i czekac mozna w nieskonczonosc a nic tym nie ugrasz bo sprzetu nie kupuje sie na zapas tylko tu i teraz uzywasz ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pier..niczycie Hipolicie. Zrozumiałbym jak by autor miał jakiegoś paścia, który uniemożliwiałby mu komfortową rozgrywkę w jakąkolwiek grę. GTX1080 nim nie jest, można na tej karcie grac w każdą grę bez najmniejszych problemów.

Wydaje Ci się, sam mam 1080 Gaming X i spokojnie mi wystarcza do 1440p, ale w odróżnieniu od autora wątku nie mam parcia na 144Hz.

Normalnie zbiorowa halucynacja jasnowidzów namawiających do wiecznego czekania. Podobnie było przed premierą Turingów z zapierającym dech w piersiach śledzeniem promieni, jak to się skończyło wszyscy wiemy - 2080 o wydajności 1080Ti i jedna ułomna gra z namiastką RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się, sam mam 1080 Gaming X i spokojnie mi wystarcza do 1440p, ale w odróżnieniu od autora wątku nie mam parcia na 144Hz.

Normalnie zbiorowa halucynacja jasnowidzów namawiających do wiecznego czekania. Podobnie było przed premierą Turingów z zapierającym dech w piersiach śledzeniem promieni, jak to się skończyło wszyscy wiemy - 2080 o wydajności 1080Ti i jedna ułomna gra z namiastką RT.

Nic mi się nie wydaje, jasno napisałem ze GTX 1080 zaspokaja wystarczająco apetyt wszystkich gier i ze wymiana go w obecnej chwili jest kompletnie nieopłacalną, ewentualnie okazyjnie na 1080ti jeśli taka okazja by się nadarzyła. O RayTracingu wspomniałem od tak, jako ciekawostkę przez nadchodzące konsole i wparcie RT w konsolach i kartach AMD. Jak autor ma parcie na 144z to niech ciśnie w 2080ti. (tak samo nieopłacalne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...