Skocz do zawartości
Pecet256

Dziwny problem z kartą WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od około 2 tygodni mam nawracające problemy z bezprzewodową kartą sieciową TP Link Wireless N PCI Express Adapter zainstalowaną w komputerze stacjonarnym.

Na pasku zadań Windows wyświetla na wskaźniku siły sygnału 3 kreski, ale większość stron WWW ładuje się przeraźliwie wolno (po kilkanaście minut) lub wcale. Czasami zdarza się,że karta zupełnie nie łączy się z siecią.

Często po uruchomieniu komputera karta nie wykrywa żadnych sieci. Sieci są wykrywane dopiero po chwili lub po wyłączeniu i ponownym włączeniu karty w panelu sterowania.

Do tej samej sieci podpięty jest laptop, na nim problem nie występuje.

Próbowałem zmienić kanał w routerze, lecz to nie pomogło.

Próbowałem resetować sieć, ale problem po kilku dniach powrócił.

 

Może powodem jest ostatnia aktualizacja Windowsa 10?

 

System: MS Windows 10 (CMD podaje wersię [Version 10.0.18362.295])

Karta sieciowa: TP Link Wireless N PCI Express Adapter

Wersja sterownika: 2023.70.109.2018

Data sterownika: 09.01.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek pokaż wynik polecenia netsh wlan show interface oraz netsh wlan show driver (w cmd). Tu masz instrukcję jak wkleić. Możesz też wrzucić screena z inSSIDera (ale ver 3 bo darmowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto wyniki, które cmd.exe podało po wprowadzeniu komend:

 

C:\Windows\System32>netsh wlan show interface

 

There is 1 interface on the system:

 

Name : Wi-Fi

Description : TP-Link Wireless N PCI Express Adapter

GUID : f50103e3-2d3e-4547-bc22-bf947139de1b

Physical address : 50:3e:aa:50:a1:05

State : connected

SSID : UPC246522726

BSSID : 34:7a:60:2e:ca:34

Network type : Infrastructure

Radio type : 802.11n

Authentication : WPA2-Personal

Cipher : CCMP

Connection mode : Auto Connect

Channel : 11

Receive rate (Mbps) : 54

Transmit rate (Mbps) : 57.8

Signal : 66%

Profile : UPC246522726

 

Hosted network status : Not available

 

C:\Windows\System32>netsh wlan show driver

 

Interface name: Wi-Fi

 

Driver : Karta TP-Link Wireless N PCI Express

Vendor : TP-Link Technologies Co., Ltd.

Provider : Microsoft

Date : 09.01.2018

Version : 2023.70.109.2018

INF file : netrtwlane01.inf

Type : Native Wi-Fi Driver

Radio types supported : 802.11n 802.11g 802.11b

FIPS 140-2 mode supported : Yes

802.11w Management Frame Protection supported : Yes

Hosted network supported : No

Authentication and cipher supported in infrastructure mode:

Open None

WPA2-Personal CCMP

Open WEP-40bit

Open WEP-104bit

Open WEP

WPA-Enterprise TKIP

WPA-Personal TKIP

WPA2-Enterprise TKIP

WPA2-Personal TKIP

WPA-Enterprise CCMP

WPA-Personal CCMP

WPA2-Enterprise CCMP

Vendor defined TKIP

Vendor defined CCMP

Vendor defined Vendor defined

Vendor defined Vendor defined

WPA2-Enterprise Vendor defined

WPA2-Enterprise Vendor defined

Vendor defined Vendor defined

Vendor defined Vendor defined

Wireless Display Supported: Yes (Graphics Driver: Yes, Wi-Fi Driver: Yes)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

    Driver                    : Karta TP-Link Wireless N PCI Express
   Vendor                    : TP-Link Technologies Co., Ltd.
   Provider                  : Microsoft

Zainstaluj sterowniki od producenta. W polu Provider powinno być to samo co w Vendor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zainstalować sterowniki z CD-ROMu dołączonego do karty.

Po uruchomieniu instalator wyświetlił następujący komunikat: "Sterownik został już zainstalowany dla innego produktu. Jeżeli chcesz zainstalować nowy sterownik, odinstaluj najpierw istniejący"

Autorun.exe na CD-ROMie ma datę modyfikacji 19.07.2017. Może jest przestarzały?

 

Przed założeniem tematu odinstalowałem kartę poprzez Menedżera Urządzeń. (PPM na nazwę karty i komenda "odinstaluj urządzenie", Po tym próbowałem zainstalować sterowniki z płyty, ale instalator wyświetlał ten sam komunikat.

 

Na stronie producenta sterowniki są do 2 różnych wersji sprzętowych karty: V1 iV2. Nie próbowałem jeszcze instalować tych sterowników.

 

PS. Na CD-ROMie napis "Resource CD P/N:CD467A3"

 

Edit: Próbowałem zainstalować sterownik do wersji sprzętowej V2 ze strony WWW TP-Linka (Wybrałem V2 bo ten do V1 był bardzo stary)

Instalator wyświetla ten sam komunikat.

 

Edit 2: Próbowałem dzisiaj odinstalować kartę przez menedżera urządzeń, a następnie zainstalować sterowniki do wesji sprzętowej V2 ze strony producenta. Instalator znowu wyświetlił ten sam komunikat.

Po odświeżeniu listy karta znowu się na na niej pojawiła (Chyba zainstalowały się te domyślne sterowniki windowsowe)

PS. Wczoraj wieczorem na ok 30 minut karta zaczęła normalnie działać (cmd.exe podało sterowniki domyślne - Microsoft). Dzisiaj jednak karta znowu nie wczytuje części stron WWW.

Edytowane przez Pecet256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem kartę z komputera, uruchomiłem komputer bez karty, następnie po wyłączeniu PC przeczyściłem styki karty i wsadziłem ją do złącza PCI Express. Cudem udało się przez panel sterowania zainstalować sterowniki firmy TP-Link z datą 18.05.2017 (Instalator od tych nowszych wyświetlał komunikat "Sterownik został już zainstalowany dla innego produktu. Jeżeli chcesz zainstalować nowy sterownik, odinstaluj najpierw istniejący"). Do wczoraj działało bez zarzutu, wskaźnik na pasku zadań pokazywał 2-3 kreski. Teraz dawny problem powrócił, większość stron WWW się nie wczytuje lub wczytuje się bardzo wolno. CMD podaje że sterowniki są od firmy TP-Link zatem Windows nie zmienił ich na swoje....

Czy to karta może być uszkodzona? Sterowniki chyba teraz są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki. Pokaż jeszcze raz to co #2.

Edytowane przez Qwinto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto wyniki z poleceń diagnostycznych z CMD:

 

 

C:\Windows\System32>netsh wlan show interface

 

There is 1 interface on the system:

 

Name : Wi-Fi

Description : TP-Link Wireless N PCI Express Adapter

GUID : b2ba6911-839c-4114-ad58-4711d8b35b8d

Physical address : 50:3e:aa:50:a1:05

State : connected

SSID : UPC246522726

BSSID : 34:7a:60:2e:ca:34

Network type : Infrastructure

Radio type : 802.11n

Authentication : WPA2-Personal

Cipher : CCMP

Connection mode : Auto Connect

Channel : 11

Receive rate (Mbps) : 54

Transmit rate (Mbps) : 72

Signal : 80%

Profile : UPC246522726

 

Hosted network status : Not available

 

 

C:\Windows\System32>netsh wlan show driver

 

Interface name: Wi-Fi

 

Driver : TP-Link Wireless N PCI Express Adapter

Vendor : TP-Link Technologies Co., Ltd.

Provider : TP-Link Technologies Co., Ltd.

Date : 18.05.2017

Version : 2023.55.415.2017

INF file : oem8.inf

Type : Native Wi-Fi Driver

Radio types supported : 802.11n 802.11g 802.11b

FIPS 140-2 mode supported : Yes

802.11w Management Frame Protection supported : Yes

Hosted network supported : No

Authentication and cipher supported in infrastructure mode:

Open None

WPA2-Personal CCMP

Open WEP-40bit

Open WEP-104bit

Open WEP

WPA-Enterprise TKIP

WPA-Personal TKIP

WPA2-Enterprise TKIP

WPA2-Personal TKIP

WPA-Enterprise CCMP

WPA-Personal CCMP

WPA2-Enterprise CCMP

Vendor defined TKIP

Vendor defined CCMP

Vendor defined Vendor defined

Vendor defined Vendor defined

WPA2-Enterprise Vendor defined

WPA2-Enterprise Vendor defined

Vendor defined Vendor defined

Vendor defined Vendor defined

IHV service present : Yes

IHV adapter OUI : [00 e0 4c], type: [00]

IHV extensibility DLL path: C:\WINDOWS\system32\Rtlihvs.dll

IHV UI extensibility ClSID: {6c2a8cca-b2a2-4d81-a3b2-4e15f445c312}

IHV diagnostics CLSID : {00000000-0000-0000-0000-000000000000}

Wireless Display Supported: Yes (Graphics Driver: Yes, Wi-Fi Driver: Yes)

 

 

PS. Sprawdziłem, na karcie jest napisane, że to wersja sprzętowa V2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wcześniej zainstalować sterownik do wersji V2 ze strony producenta ale wyświetlał taki komunikat: "Sterownik został już zainstalowany dla innego produktu. Jeżeli chcesz zainstalować nowy sterownik, odinstaluj najpierw istniejący", wyświtlał go nawet wtedy gdy przed uruchomieniem instalatora usunąłem kartę z menedżera urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHMO, na podstawie zebranych tu informacji dalej sterownik sprawia problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik co teraz jest to taki, którego instalator "wykrył" panel sterowania. Instalacja sterowników ze strony producenta była niemożliwa, gdyż próba uruchomienia instalatora kończyła się tym komunikatem... Nawet po uprzednim odinstalowaniu urządzenia poprzez menedżera urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zamknięcie tematu, problem rozwiązałem poprzez wymianę karty sieciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta pcie WN881 nie działa poprawnie pod W10 ;) nawet jesli wydaje Ci się, że tak jest :D

 

Wystarczy w konsoli wpisać ping -t onet.pl i będzie widać jak podskakuje co jakiś czas. W takiego lol-a nie da sie zagrać... występuje "plywanie" postaci

kawałek mojej konwersacji z sportem z tplinka Według przeprowadzonych przeze mnie testów na kilku komputerach - zarówno system WIN7/8.1/10 - uzyskaliśmy maksymalnie do 50 ms.

:D u mnie było i 150ms i nawet więcej, w internetach pełno ludzi miało 500+ co 10/15 sekund skok

 

Winny jest ten badziew który tam wsadzili ATHEROS AR9287

Jak by ktoś był ciekawy sterowników to support daje linka tutaj ;)https://www.ath-drivers.eu/download-driver-for-Atheros-chipset-with-id-38-and-Windows10-32bit.html

 

Inne karty nawet starsze max 4ms

 

 

 

 

Jak pamiętam ostatnie jej poprawne działanie było na W8.1

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panu Qwinto za pomoc, niestety nie udało mi się zmusić karty TP-Link do działania... Problem ostatecznie rozwiązałem poprzez wymianę kart na inną (zupełnie inny producent i model)

 

Do:chauwa Czytałem już gdzieś o kartach sieciowych, których rzeczywisty producent nie zgadza się z napisami na karcie i jej pudełku. Sytuacja trochę jak z referencyjnymi i niereferencyjnymi grafikami, tylko że tam jest napisany rzeczywisty producent GPU. Monim zdaniem tak samo na kartach sieciowych powinna być informacja (dużymi literami) o rzeczywistym producencie, wtedy byłoby wiadomo skąd pobierać sterowniki.

 

Nowa karta działa, temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzień Dobry,  Mam pytanie dotyczące chłodzenia wodnego przykładowo: Silver Monkey X SNOWY ARGB 240 2x120 mm. Jeżeli kupuję się taki zestaw, to trzeba uzupełniać w nim płyny itd, czy wyjmuję się z pudełka, montuje i z głowy? Pytam z czystej ciekawości, wiem, że kiedyś z wodnymi było trochę zabawy, ale dzisiaj wyglądają na gotowe od razu po wyjęciu z pudełka.  Druga sprawa, czy te tańsze chłodzenia są cos warte, czy to bardziej bajer niż funkcjonalność? 
    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...