Skocz do zawartości
Valeri

Problemy z Avastem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z antywirusem Avast.

Rozchodzi się o to, że po instalacji Avasta na wersji systemu 1809 i po późniejszej aktualizacji win 10 do wersji 1903 avast sam znika kasując/uszkadzając przy okazji pare innych programów między innymi sterowniki do karty graficznej przez co musiałem robic formata.

Teraz stoje przed wyborem antywirusa albo i nie instalować go wcale (czy avast ma lepszą skuteczność od windowsowego defendra ? hmm...)

Spotkał się ktoś z czymś podobnym ? Słyszałem, że Avast blokował aktualizacje 1809 ale żeby sam się usuwał ?

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dlaczego tak sie dzieje ? do tej pory nie było żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Błąd z buildem 1809 został bardzo dawno temu już rozwiązany, to samo się tyczy wersji 1903, tu w ogóle żadnych problemów nie było.

Generalnie proponuję zaktualizować system do 1903, zainstalować Avasta i korzystać dalej.

Co do skuteczności, Avast i Defender mają ten sam wynik advanced+ w ostatnich testach więc wybór pozostaje tylko w zakresie dodatkowych komponentów, których Defender nie ma. Skanowanie poczty, antiransomware, ochrona sieci itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ Arek_AVG.PL

 

Windows Defender posiada ochronę przeciw Ransomware (kontrolowany dostęp do folderu) i to skuteczniejszą od Avasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...