Skocz do zawartości
Foka002

[SOLVED]M450 Tomahawk BSOD podczas nieaktywności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kilka dni temu zmodernizowałem komputer i przesiadłem się na platformę AMD:

Procek - Ryzen 5 2600

Płyta - MSI B450 Tomahawk

RAM - Ballistix Sport LT 3000Mhz CL15

Dysk - ADATA SX6000 M2

PSU - SilientiumPC Vero 2 600W

 

Podkręciłem Procka do 3.9Ghz przy napięciu 1.2 oraz pamięci do 3000Mhz (XMP)napięcie [auto] i obciążyłem przez 1h bez najmniejszych problemów. Komputer chodzi super podczas pracy. Problem pojawia się gdy komputer jest nie używany. Po ok 30 minutach bezczynności wyskakuje Niebieski ekran i komputer się restartuje. Po restarcie dysk M2 jest nie widoczny i dopiero po wyłączeniu i włączeniu komputera dysk jest znów widziany z tym, że od nowa musze ustawiać go jako pierwszy dysk na liście boot. Oto co do tej pory próbowałem:

- Wgranie innego BIOSu (nie pomogło)

- Brak OC procka i pamięci (nie pomogło)

 

Nie wiem czy to wina Płyty głównej czy Dysku M2. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem

 

Dodam, że wszystkie części są nowe.

 

Dzięki i pozdrawiam

 

//edit:

Zmiana BIOSU na 7C02v17 naprawiła problem

 

Dysk odesłany i wymieniony na PNY CS3030.

Edytowane przez Foka002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, jakby komputer próbował przejść w stan hibernacji i wtedy się wywalał. Sprawdź w opcjach oszczędzania energii, wyłącz hibernację i sprawdź czy będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, jakby komputer próbował przejść w stan hibernacji i wtedy się wywalał. Sprawdź w opcjach oszczędzania energii, wyłącz hibernację i sprawdź czy będzie to samo.

 

Wyłączone, dalej to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ramy memtestem.

Którą wersję biosu masz?

 

Aktualny BIOS: 7C02v1B4(Beta version)

Na wcześniejszym było to samo - 7C02v1A

 

OK puszcze memtesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualny BIOS: 7C02v1B4(Beta version)

Na wcześniejszym było to samo - 7C02v1A

 

OK puszcze memtesta.

Wgraj ostatni bios bez obsługi zen 2 czyli 7C02v17 u znajomego po wgraniu pierwszego biosu z obsługą zen2 przy r5 2600 zmniejszyła się podatność na OC o 100mhz i były losowe blackscreeny "no signal" podczas gry które wyglądały jak usterka GPU a okazało się że świeciła się w tym czasie dioda od cpu, on ma b450 gaming plus mimo wszystko sprawdź.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj ostatni bios bez obsługi zen 2 czyli 7C02v17 u znajomego po wgraniu pierwszego biosu z obsługą zen2 przy r5 2600 zmniejszyła się podatność na OC o 100mhz i były losowe blackscreeny "no signal" podczas gry które wyglądały jak usterka GPU a okazało się że świeciła się w tym czasie dioda od cpu, on ma b450 gaming plus mimo wszystko sprawdź.

 

Po 4 godzinach testu na RAMie w goldzie żadnych błędów.

Też się zastanawiałem czy nie zrobić downgrade do ostatniej wersji bios przed zen2. Sprawdzam i dam znać. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrany BIOS 7C02v17. Zostawiłem komputer na 4h bez pracy i wygląda na to że jest OK. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrany BIOS 7C02v17. Zostawiłem komputer na 4h bez pracy i wygląda na to że jest OK. Dzięki za pomoc

Dobrze że problem rozwiązany, na 99% wiedziałem że w tym rzecz, to pokazuje że nie warto aktualizować biosu lite pod zen2 mając ryzena 1/2 gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem dalej występował nawet na starym BIOSie. Poddałem się i odesłałem dysk do sklepu. Kupiłem PNY XLR8 CS3030 250GB i nie ma z nim najmniejszego problemu. Mam go od paru dni. ADATY już nigdy nie kupie, miałem dwa pendrive które nie wytrzymały nawet miesiąca, cena i statystyki na papierze mnie przekonały.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adata 8200 pro ? Jak masz dysk m2 karta działa 16x czy 8x?

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...