Skocz do zawartości
Kerri

Problem z instalacją windowsa. Wina dysków czy płyty głównej?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z instalacją windowsa. Mam dwa dyski: ssd Goodram cx300 240gb i hdd Seagate 1tb. Na dysku SSD kilka razy padł mi system i po prostu wyświetlał się napis "reboot and select..." ale za każdym razem instalacja windowsa od nowa pomagała. Dziś stało się znów to samo, lecz już przy instalacji Windowsa nie mogłem sformatować dysku ani go usunąć. Sformatowałem więc HDD i chciałem na nim postawić system ale się nie da. Windows się instaluje a pod koniec jest napisane że komputer zostanie zresetowany. Po restarcie znów wchodzi do instalacji Windowsa. Ustawiałem bootowanie dysku HDD na pierwsze miejsce (znów "reboot and select..."), próbowałem ustawiać jeszcze raz pendrive'a z instalka lub ten cały "hard disk windows boot management" który się pojawiał po każdej instalacji. Zmieniałem wszystko po 10 razy i dalej to samo. Wyciągałem również bateryjkę z płyty głównej na 5 minut. Próbowałem również czyścić dyski z poziomu instalacji Windowsa za pomocą komend w cmd oraz instalować windowsa z dwóch różnych pendrive'ów. Teoretycznie pisało że pomyślnie wyczyszczono oba dyski ale ssd nadal miał zajęte miejsce. Aktualnie nie mam innego komputera żeby sprawdzić te dyski. Może to być problem z płytą główną skoro nagle jest problem z dwoma dyskami? Model płyty: MSI b250m bazooka a jeśli to ma znaczenie to zasilacz mam bequiet system power 9 500w. Jakieś pomysły? bo siedzę od 3h i próbowałem chyba wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji windowsa usuń wszystkie partycje i załóż na nowo. Jeśli to nic nie da, to trzeba by mieć jakiś dysk na test, albo Hiren's Boot sobie ogarnij i tam spróbuj te dyski przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...