Skocz do zawartości
magicznyszymon

Samoistne wyłączanie sie gier i wyłączanie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od miesiąca posiadam nowy zestaw komputerowy składany w salonie z nowych części i serwisowanej karty graficznej. Problem jak w tytule polega na samoistnym wyłączaniu się gier (doświadczam tego tylko w grach online jak rainbow), a czasem nawet komputer potrafi się sam zresetować.

Oto specki:

 

AMD Ryzen 5 2600X

ASUS PRIME A320M-K

HyperX Fury Black 16GB [2x8GB 2666MHz DDR4 CL16 1.2V DIMM]

Corsair VS 550W Builder CP-9020171-EU

Gigabyte GeForce GTX 1060 OC 6GB GDDR5 (nieszczęsna karta, która spaliła sie w poprzednim zestawie ponoć naprawiona w serwisie)

 

Dodam, że temperatury na procku i karcie raczej są w porządku

przy naparzaniu w gierki na hwinfo procek - do 70C karta - 75C

 

 

Co może powodować te incydenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych błędów? Po prostu gry się zamykają? Cokolwiek w logach windowsowych? Miałem podobne cuda przy problemach z RAMem. Jeśli zestaw jest nowy i problemu nie rozwiążesz, to zawsze możesz to oddać na gwarancję i niech się z tym bawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych błędów? Po prostu gry się zamykają? Cokolwiek w logach windowsowych? Miałem podobne cuda przy problemach z RAMem. Jeśli zestaw jest nowy i problemu nie rozwiążesz, to zawsze możesz to oddać na gwarancję i niech się z tym bawią.

 

Jedyne co wyskakuje po wyłączeniu gry to komunikat od launchera, że nastąpił błąd i można wysłać raport. A co do logów, nie znam sie na tym, można trochę jaśniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny podejrzany to oczywiście karta graficzna. Przetestuj zestaw z inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz temperatury sekcji zasilania na tej płytce z a320 przy przy Ryśku 2600? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 na procu, 75 na karcie i ludzie nie widzą problemów :E Gdyby tam siedział radeon, temperatury by pewnie do 80 dobijały :E

 

Kliknij sobie ppm na ikonie mojego komputera, wybierz zarządzaj i przejdź do dziennika zdarzeń. Tam masz wszystkie błędy.

Do tego launcher wysyła raport, więc musi gdzieś mieć ten raport. Jak go odnajdziesz i przejrzysz, może będzie tam coś istotnego.

 

Do przetestowania grafiki użyj programu furmark i ustaw go na 1600x900 bez wygładzania krawędzi. To na twoim gpu powinno dać optymalnie obciążenie do testów. Przyciskiem bodajże f3 włączasz raportowanie błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 na procu, 75 na karcie i ludzie nie widzą problemów :E Gdyby tam siedział radeon, temperatury by pewnie do 80 dobijały :E

 

Kliknij sobie ppm na ikonie mojego komputera, wybierz zarządzaj i przejdź do dziennika zdarzeń. Tam masz wszystkie błędy.

Do tego launcher wysyła raport, więc musi gdzieś mieć ten raport. Jak go odnajdziesz i przejrzysz, może będzie tam coś istotnego.

 

Do przetestowania grafiki użyj programu furmark i ustaw go na 1600x900 bez wygładzania krawędzi. To na twoim gpu powinno dać optymalnie obciążenie do testów. Przyciskiem bodajże f3 włączasz raportowanie błędów.

 

Na furmarku doszlo do 74C po 15 minutach, a błędów żadnych nie wykryło.

 

Co do dziennika zdarzeń troche tego jest ale zauważyłem błędy od kernel power i kernel event tracing pod nazwa 0xC0000188 i 0xC0000022 w wiekszej ilosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal wywala. Wtedy pojawil sie błąd:

Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 13 ze źródła nvlddmkm. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

 

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

 

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

 

\Device\Video8

Graphics Exception: ESR 0x404490=0x80000002

 

Zasób komunikatu jest obecny, ale nie odnaleziono tego komunikatu w tabeli komunikatów

 

 

i jeszcze :

 

Zgodnie z ustawieniami uprawnienia właściwe dla aplikacji nie jest udzielane uprawnienie Lokalny Aktywacja do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID

 

i identyfikatorem aplikacji APPID

 

użytkownikowi z adresu LocalHost (użycie LRPC) działającemu w kontenerze aplikacji o identyfikatorze SID Niedostępny (Niedostępny). To uprawnienie zabezpieczeń można modyfikować przy użyciu narzędzia administracyjnego Usługi składowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podkręcony ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do biosu i przywróć ustawienia fabryczne. Sprawdź ponownie jak działa komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurła pany gdzie się tego wszystkiego dowiedzieliscie xd

 

Czyli problem rozwiązany? Napisz co pomogło bo dużo innych osób może mieć podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem kolejna rzecz, mianowicie komputer nie ma w bocznych ścianach dziur na powietrze i przy wyłączaniu gier jest ta ściana dość nagrzana bo wali na nią gorące powietrze prosto z wiatraka od procesora. Wszystko w pobliżu procka też jest dość ciepłe.

Czy to może być przyczyną? Narazie poprobuje grać bez tej jednej ścianki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknąłem w biosie default i zapisałem ale wyświetliła się komenda że nic nie zmieniłem więc z tego co rozumiem nic wcześniej nie było grzebane

Edytowane przez magicznyszymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry nadal się wypłacają po przywróceniu ustawień fabrycznych w biosie ? Ile mhz ram pokazuje ci w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od ręcznego wklepania ustawień dla pamięci ram ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma stockowe zegary i ma problem, to coś jest nie tak. Ja bym to oddał na gwarancję i się nie pieprzył z tym, tym bardziej, jeśli nie bardzo masz pojęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...