Skocz do zawartości
Brzozaty

Wymiana słabych stron komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam komputer stacjonarny -

Procesor i3 zintegrowaną kartą (wyłączoną)

Karta graficzna 1050ti - 4gb

4gb ram hyperx

 

Zastanawiam się którą z rzeczy w komputerze powinienem zmienić najlepiej nie dużym kosztem do 600zl aby być w stanie pograć w parę gierek chodzi mi głównie jakie zmiany będą najbardziej korzystne Jakość/cena wacham się między wymianą procesora a dokupieniem kolejnych kości ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesorów i3 jest 9 generacji, więc wypadało by podać dokładny model.

W pierwszej kolejności dokupić 2 kość ram, bo na dzisiaj do gier 8 gb to minimum.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie a i kartę pasowałoby zmienić, Nie powiem c na co bo nie podałeś konkretnej konfiguracji. Na start koniecznie ram, Nie napisałeś czy masz 2x2 czy jedną kość 4GB, ile masz wolnych banków pamięci, najlepiej jak byś wrzucił 2x4/8GB najszybszego ramu (ewentualnie OC słabszego.) Potem procek na i7, kartę a i dysk SSD by się przydał.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnego modelu procesora nie pamiętam wiem że parę ładnych lat już ma /dyski w komputerze nam 2 jeden z nich to ssd natomiast 2 wejścia na kości ram z czego w jednym znajduje się kosc 4gb drugie jest puste, dokupił bym kość jedna 16gb tylko zastanawiam się czy dobrze będą że sobą działały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnego modelu procesora nie pamiętam wiem że parę ładnych lat już ma /dyski w komputerze nam 2 jeden z nich to ssd natomiast 2 wejścia na kości ram z czego w jednym znajduje się kosc 4gb drugie jest puste, dokupił bym kość jedna 16gb tylko zastanawiam się czy dobrze będą że sobą działały

Nie kombinuj z żadnymi kościami 16GB (zresztą chyba w ddr3 takie nie występują, albo występują tylko w wersjach serwerowych.Kup normalną kość 4Gb będziesz miał 2x4 w dual chanel wyjdzie najtaniej a poprawi znacznie wydajność. Chyba ze najpierw sprzedaj swoją kość 4Gb i kup 2x8.

 

Podaj nawę płyty, wystarczy otworzyć obudowę i przeczytać co na niej jet napisane.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aktualnie komputera przy sobie.

I zastanawiam się czy jest sens kupować kość 4gb a nie odrazu np te 8gb chodzi mi o to czy będą kompatybilne 2 kości 4 i 8 ramu. (DDR3)

 

Chodzi i to żebym nie musiał zaraz znowu martwić się ramem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aktualnie komputera przy sobie.

I zastanawiam się czy jest sens kupować kość 4gb a nie odrazu np te 8gb chodzi mi o to czy będą kompatybilne 2 kości 4 i 8 ramu. (DDR3)

 

Chodzi i to żebym nie musiał zaraz znowu martwić się ramem

Mogą być ale nie muszą, najpewniej jest kupić drugą taką samą kość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra załóżmy że zostanę przy 1050ti + kupię 2 kości RAM po 8gb + procesor w przedziale 600-1000zł Czy będę w stanie w miarę płynnie pograć w nowe gierki głównie czekam na cyberpunka liczę na minimum 30fps na średnich i który procesor w takim razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra załóżmy że zostanę przy 1050ti + kupię 2 kości RAM po 8gb + procesor w przedziale 600-1000zł Czy będę w stanie w miarę płynnie pograć w nowe gierki głównie czekam na cyberpunka liczę na minimum 30fps na średnich i który procesor w takim razie

Z 1050ti? w CP? Zapomnij, może na low detalach w 900p (choć niezbadane są wyroki boskie, CDP dobrze optymalizuje gry i nadzieja ważna rzecz) :)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...