Skocz do zawartości
kacper3498

Gaming, ram? $=?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po zakupie nowej karty graficznej z myślą że moje fps i stabilność tych fps w grach się zmieni na lepsze nie zmieniło się prawie nic. Także piszę posta o poradę, co miałbym zmienić aby te klatki poszły w górę lub się ustabilizowały. W grach typu csgo spadki z 300 do 180 do 220 takie dziwne, w lolu też nie stabilnie i czuć zacinanie. Jestem w stanie wymienić procek nawet z płytą i ram typu ddr4 który ma dużo mhz ale czy warto? Może wystarczy coś innego, np sam ram ddr3 18gb w dwóch kościach bo mój jest w jednej 8gb, może dysk ssd inny? Nie wiem nie znam się na tyle. Budżet zależny od tego ile mam zmienić aby karta graficzna była wykorzystana fajnie aby cpu i gpu fajnie się zgrywało itp.

 

Mój sprzęt:

 

Procesor: Intel® Core i7-4770S CPU @ 3.10GHz, 3101 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 8

RAM: 8 GB DDR3 SDRAM (W jednej kości)

System: win10 64 bit Katalog systemowy C:\WINDOWS\system32

Grafika: MSI GeForce GTX 1660 Ti Gaming X 6GB GDDR6

Płyta główna: MSI B85-G43 (MS-7816), INTEL B85(Lynx point)

Moje ssd to chyba ADATA SP900 128GB A DRUGI zwykły to 1TB WDC WD10EZEX-00BN5A0

Audio: intel lynx point PCH - hight definition audio controler [C2], nividia gm206 hight definition audio controlor

Network card: realtek semiconductor RTL8168/8111 PCI-E Gigabit ethernet NIC

Zasilacz: CX 500 CORSAIR

Monitor: ASUS ROG PG258Q

Obudowa: Zalman R1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na start dokup drugą taką samą kość ramu, ram w dual chanel da Ci wzrost wydajności i podniesie minimalny fps. Nie napisałeś z jaką częstotliwością chodzą pamięci, trzeba je będzie wykręcić(oc) jak najbardziej się da.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na start dokup drugą taką samą kość ramu, ram w dual chanel da Ci wzrost wydajności i podniesie minimalny fps. Nie napisałeś z jaką częstotliwością chodzą pamięci, trzeba je będzie wykręcić(oc) jak najbardziej się da.

 

 

Nie wiem czy to 800? Daje zdjęcie bo się nie znam

post-611514-15667302884702_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam pytanie czy ten ram będzie dobry, bo chyba wyciśnie maxa z kompa. Dwie kości, 16gb, 1600mhz a tyle mam max w procku i płycie. Nie dokupuje jednej kości bo tą co mam teraz mogę oddać bratu

 

https://www.x-kom.pl/p/180499-pamiec-ram-ddr3-hyperx-16gb-1600mhz-fury-blue-cl10-2x8gb.html

Edytowane przez kacper3498

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 x 2 = 1600Mhz taką masz kość DDR= DualDataRam 800 mnożysz razy 2. Dokup jedną i szukaj na allegro używanych, nie opłaca się kupować nowych ddr3 to przeżytek.

 

Mój link <--Chyba najtańsza na dzisiaj.

 

Edit: jak koniecznie chcesz 2 kości

Mój link, Mój link

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 x 2 = 1600Mhz taką masz kość DDR= DualDataRam 800 mnożysz razy 2. Dokup jedną i szukaj na allegro używanych, nie opłaca się kupować nowych ddr3 to przeżytek.

 

Mój link <--Chyba najtańsza na dzisiaj.

 

Edit: jak koniecznie chcesz 2 kości

Mój link, Mój link

 

Ok to ogarnę jakiś z ramów. I mam sprawdzić czy to da radę jeżeli nie to co będzie do wymiany w takim razie? Tak patrząc po moim sprzęcie. Co jest słabym punktem ;D Chyba że tylko ten ram był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to ogarnę jakiś z ramów. I mam sprawdzić czy to da radę jeżeli nie to co będzie do wymiany w takim razie? Tak patrząc po moim sprzęcie. Co jest słabym punktem ;D Chyba że tylko ten ram był.

Ram to najsłabszy punkt w twoim PC i na razie się tego trzymaj. Grafiki pewnie wymieniać nie masz na razie zamiaru bo świeża, a jak cokolwiek innego zmieniać, to już całą platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram to najsłabszy punkt w twoim PC i na razie się tego trzymaj. Grafiki pewnie wymieniać nie masz na razie zamiaru bo świeża, a jak cokolwiek innego zmieniać, to już całą platformę.

 

Platformę czyli cały PC czy tylko procesor, płyta i ram. Z góry dziękuje już za każdą odpowiedź żeby więcej nie spamować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platformę czyli cały PC czy tylko procesor, płyta i ram. Z góry dziękuje już za każdą odpowiedź żeby więcej nie spamować ��

To już zależy od tego co chcesz osiągnąć :) i na co fundusz pozwala. Twój komputer na chwilę obecną jeszcze nie należy do grupy "nie wydajnych" Ba! jest to całkiem przyzwoity sprzęt, który da Ci jeszcze wiele radości. Jeśli natomiast jesteś maniakiem, entuzjastą, czy jak o tam nazywają siebie sami użytkownicy, dla których każda klatka ma znaczenie, no to cóż, wtedy trzeba wrzucać pieniądz do worka bez dna ;E

 

Zmień ten ram sprawdź efekty jak Ci będzie mało to będziemy drążyć temat bardziej :E (tylko w takim przypadku nie wiem dla czego wybrałeś akurat tą kartę)

 

Tu jest co prawda przykład na nowszym sprzęcie i DDR4, ale przy ddr3 dual chanel tez daje sporego kopa. Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę wybrałem taką bo uważałem że da radę z tym cpu co mam idealnie a lepszej nie było co brać pod moje cpu. Ale wyszło że po kupnie zero zmiany a to była przesiadka z gtx 970. Cóż zrobię jak mówisz, kupię ten ram i zobaczymy. ? edit: a karta jest słaba tak w ogóle? Bo piszesz że nie wiesz czemu akurat tą haha

Edytowane przez kacper3498

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...