Skocz do zawartości
Equisetum

Referencyjny RX 5700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie do zorientowanych w temacie. Chce nabyć RX 5700, niestety na chwilę obecną niereferentów jak na lekarstwo a najtańsze jakie są to dopłata ~200 zł do układu referencyjnego (1550 zł vs 1750 zł za Pulse). Dodatkowo jak czytam, te tańsze wersje niereferencyjne nie dają tak naprawdę nic jeśli chodzi o wydajność, ich przewaga wynika tylko z niższego poziomu hałasu (który w moim przypadku jest kompletnie nieistotny) i niższych temperatur. Wyczytałem, że układy referencyjne (bez dopisku XT) co prawda bardzo chłodne nie są, ale zapewniają godziwe temperatury. I teraz pytanie, czy warto czekać lub dopłacać 200 zł tylko po to, żeby mieć te kilka stopni niżej na rdzeniu? Poważnie myślę o zakupie karty referencyjnej z 3 letnią gwarancją i po 2 latach wymianę na coś nowszego. Nie wiem czy orientujecie się, czy niereferenty powinny zejść do cen w okolicach ~1650 zł bo wtedy dopłata miałaby jakiś sens. 200 zł to jednak sporo kasy, wolałbym dorzucić i wziąć suszarkę XT, ale na gwarancji. Cała wymiana karty ma na celu ogarnięcie nowego monitora 1440p 144hz, przechodzę z GTX 1070 w jednej z najbardziej wypasionych wersji na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy orientujecie się, czy niereferenty powinny zejść do cen w okolicach ~1650 zł bo wtedy dopłata miałaby jakiś sens.

Może Październik-Listopad

Zauważ że jeszcze w naszym kraju niereferenty 5700/5700XT na szeroką skalę się nie pojawiły

 

przechodzę z GTX 1070 w jednej z najbardziej wypasionych wersji na rynku.

Skoro przesiadasz z GTX 1070 to lepiej dopłać i bierz 5700 XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, przesiadka z 1070 to minimum na 5700 XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby 5700 XT byłby fajną opcją, ale tutaj już przy referencie za 1850 zł mamy suszarkę konkretną a budżet z gumy niestety nie jest i dopłata ~170 zł do Pulsa lub XFX-a RAW II zaboli jeszcze bardziej. A orientuje się ktoś może czy któryś z producentów oferuje dłuższą gwarancję niż 36 miesięcy? Coś mi się obijało o uszy, że ktoś daje 5 lat po rejestracji, ale nie znalazłem nigdzie takiej informacji może któryś z producentów 2060 Super lub 2070?

Edytowane przez Equisetum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś może czy któryś z producentów oferuje dłuższą gwarancję niż 36 miesięcy? Coś mi się obijało o uszy, że ktoś daje 5 lat po rejestracji, ale nie znalazłem nigdzie takiej informacji może któryś z producentów 2060 Super lub 2070?

Zotac

Nie wiem jak wygląda teraz u EVGA(standardowo 3 lata,ale była możliwość przedłużenia gwarancji po zarejestrowaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej się zastanawiam tym mam większy mętlik w głowie. W zasadzie już prawie zdecydowałem się na rx 5700 a teraz znowu mam zagwozdkę. Mój problem polega jeszcze na tym, że obecny procek (i56600k) i RAM (2400 cl 15)będą ograniczały możliwości karty (przynajmniej w części gier), a ich wymianę planuję raczej w okolicach wiosenno-letnich. No chyba, że zmiana ramu na jakiś 3200 cl 16 dałby jakiś boost temu zestawowi. Musiałbym do takich kości ze 250 zł dorzucić co byłoby do przeżycia jeśli faktycznie odczuję różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...