Skocz do zawartości
ronczka94

Wybor Repeatera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym na wstępie napisać, że mieszkam w innym kraju i nie mogę korzystać z telewizji internetowej, ponieważ w pokoju, w którym znajduję się telewizor jest bardzo słaby zasięg.

Doradzono mi, aby np spróbować z repeaterem, który wzmocni siłę sygnału z Routera.

 

Czy ktoś może mi doradzić jakiego typu urządzenie wybrać?

Czy sieć lub jej dostawca mają znaczenie przy wyborze wzmacniacza? (posiadam internet z niemieckiego Telekomu)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie do wzmocnienia sygnału lepszy będzie taki access point https://www.x-kom.pl/p/53500-access-point-tp-link-tl-wa901nd-80211g-n-450mb-s-wds-poe.html takie wpinane do kontaktu repeatery to słaba opcja, wprawdzie odbierają i przekazują sygnał dalej, ale z dużym lagiem.

Problemem repeaterów jest fakt, że niektórym sie wydaje, że wzmacniają one (dosłownie) sygnał WiFi. Repeater odbiera sieć źródłową i rozsyła nową z maksymalnie takim transferem, jaki sam dostał. Szybkość połączenia sie nie poprawi a może się jedynie jeszcze pogorszyć. Jeśli już ktoś się bardzo uprze na taki repeater, to jedyna rozsądna opcja to jego instalacja w przemyśłanym i dobrze dobranym miejscu, w ok. połowie drogi między urządzeniem źródłowym a docelowym.

Dużo praktyczniejsze i wygodniejsze rozwiązanie podłączenie kablem dodatkowego AccessPointa w innej części domu lub jeśli nie mamy jak poprowadzić skrętki to zakup adapterów PowerLine (2 adaptery sieciowe wtykane do gniazdek elektrycznych. Mogą być LAN-LAN lub LAN-LAN+WiFi). Z uwagi na prostotę instalacji (a właściwie brak konieczności wykonania jakiejkolwiek instalacji), polecam zwłaszcza to drugie rozwiązanie. A lag jaki występuje jest rzędu 2-4 ms a więc praktycznie nieodczuwalny.

TU znajdziesz zestawienie i test adapterów powerline.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem repeaterów jest fakt, że niektórym sie wydaje, że wzmacniają one (dosłownie) sygnał WiFi. Repeater odbiera sieć źródłową i rozsyła nową z maksymalnie takim transferem, jaki sam dostał. Szybkość połączenia sie nie poprawi a może się jedynie jeszcze pogorszyć. Jeśli już ktoś się bardzo uprze na taki repeater, to jedyna rozsądna opcja to jego instalacja w przemyśłanym i dobrze dobranym miejscu, w ok. połowie drogi między urządzeniem źródłowym a docelowym.

Dużo praktyczniejsze i wygodniejsze rozwiązanie podłączenie kablem dodatkowego AccessPointa w innej części domu lub jeśli nie mamy jak poprowadzić skrętki to zakup adapterów PowerLine (2 adaptery sieciowe wtykane do gniazdek elektrycznych. Mogą być LAN-LAN lub LAN-LAN+WiFi). Z uwagi na prostotę instalacji (a właściwie brak konieczności wykonania jakiejkolwiek instalacji), polecam zwłaszcza to drugie rozwiązanie. A lag jaki występuje jest rzędu 2-4 ms a więc praktycznie nieodczuwalny.

TU znajdziesz zestawienie i test adapterów powerline.

 

Hej, czytałem trochę o tym, ale do końca nie zrozumialem tego co przeczytałem..

Wybierając ten typ https://pclab.pl/art77930-2.html to to urządzenie rozsyła sygnał bez potrzeby wpinania w to kabla LAN? Wystarczy wpiąć te urządzenia w gniazdka skonfigurować i tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do typowego - podstawowego zastosowania potrzebujesz zestaw, który składa się z 2 adapterów PLC wyposażonych jedynie w gniazdko LAN. Oba adaptery wtykasz do gniazda elektrycznego, jeden przy routerze a drugi przy TV. Mogą (ale nie muszą) być to nawet te same gniazdka, do których masz podpięty router czy TV.

Router i pierwszy adapter spinasz kabelkiem LAN. Drugi adapter i TV też spinasz kabelkiem LAN. Połączenie internetowe odbywa się przez linię energetyczną. Adapterów nie trzeba konfigurować a całe połączenie jest dla routera przezroczyste (router widzi TV, jakby był on bezpośrednio podpięty do niego).

 

Jeśli kupisz zestaw w którym drugi adapter oprócz gniazdka LAN ma jeszcze anteny WiFi , to może on dodatkowo rozsyłać nową sieć WiFi (tak jak Access Point). Wtedy TV (lub więcej urządzeń w tej okolicy) możesz połączyć z drugim adapterem przez WiFi. Taki właśnie zestaw podlinkowałeś wyżej. Tu jedynie w drugim adapterze trzeba będzie ustawić parametry sieci WiFi.

 

Jeśli interesuje Cię podpięcie tylko TV, to wystarczy jak kupisz zestaw oparty o 2 identyczne adaptery PLC, które mają jedynie po jednym gniazdku LAN. Osobiście w domu mam właśnie taki zestaw TP-Linka (dokładnie TAKI), którym łączę PC na drugim końcu domu. Ze względu na budowę użytych adapterów (te TP-linki mają akurat tylko 100 Mbps) i długość/jakość sieci energetycznej jaka jest między tymi adapterami (ok 15 m) ogranicza on u mnie przepustowość łącza do ok 60-80 Mbps i zwiększa ping o ok. 2-3 ms. Do telewizora takie połączenie jest aż nadto dobre.

 

Pamiętaj, że nie wolno wpinać adapterów PLC do listwy filtrującej (zwykle przedłużacze czy tanie listwy zasilające bez filtra mogą być).

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...