Skocz do zawartości
Mein

Problem z uruchomieniem komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój komputer nagle z dnia na dzień przestał się uruchamiać. Po kliknięciu przycisku power kręcą się wentylatory i tyle. Brak obrazu, brak reakcji na przycisk reset. Ale nagle udało się - odłączenie zasilacza i bateryjki od biosa przed uruchomieniem pomaga. I w taki sposób jestem w stanie uruchomić komputer. Tylko jest jeden problem - bios i ustawienia są przez to przełączane na defaultowe, tzn RAM pracuje z częstotliwością 666mhz zamiast 800 i jest to potężne ograniczenie tego zestawu (serio). Pomijając już takie rzeczy jak brak możliwości podkręcenia procesora. Czy wie ktoś co mogło się stać? Czy da się to naprawić?

specyfikacja

mobo msi ms 7502 ver 1.2 socket 775

xeon x5460

ram 4x2gb ddr2 800mgz kingstony

gtx 660 msi

zasilacz 400w chieftec gpa-400s8 (aczkolwiek na zasilaczu supremo m2 gold 550w SPC te same objawy)

z góry dzięki

Edytowane przez Mein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, zapomnialem dopowiedzieć. Zmiana baterii nic nie pomaga. dzieje się to samo co w przypadku starej baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, zapomnialem dopowiedzieć. Zmiana baterii nic nie pomaga. dzieje się to samo co w przypadku starej baterii.

To nie mam pojęcia, u siebie w rodzinie mam taki przypadek ze BIOS resetuje się po dłuższym niedziałaniu PC niż 10 min i codziennie z rana go trzeba ustawiać, tez nie doszedłem czego to wina. (wymiana baterii tez nie pomogła) :E

 

A próbowałeś wgrać BIOS na nowo?

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mam pojęcia, u siebie w rodzinie mam taki przypadek ze BIOS resetuje się po dłuższym niedziałaniu PC niż 10 min i codziennie z rana go trzeba ustawiać, tez nie doszedłem czego to wina. (wymiana baterii tez nie pomogła) :E

 

A próbowałeś wgrać BIOS na nowo?

a myślisz że to coś da? Stosunkowo niedawno wgrywałem biosa z mikrokodami dla xeonów s.771 i gdzieś tak miesiąc po nastąpił ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myślisz że to coś da? Stosunkowo niedawno wgrywałem biosa z mikrokodami dla xeonów s.771 i gdzieś tak miesiąc po nastąpił ten problem.

Mi nie dało nic :lol2:, ale tak pytam, bo nic nie przychodzi mi do głowy, a może przy okazji rozwiąże tutaj problem z komputerem u rodzinki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer okazuje się, że z bateryjką wstał dziś bez problemu :E nie wiem jak, nie wiem czemu....

hmm, no dobra, działa ale pomożecie podkręcić ten ram? W biosie nie widzę zakładki od tego, a pamiętam że te ramy pracowały od nowości w 800 mhz, a teraz w 667.

bios Award - Phoenix

płyta msi ms-7502 ver 1.2

wgrany bios z mikrokodami na xeony, z jakiejś ruskiej strony

Edytowane przez Mein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...