Skocz do zawartości
Silnoreki

I5 9600K

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam monitor 1440p 60Hz.

 

Do gier na jakieś 5 lat I5 9600k powinien być ok, czy kupić I7-8700 odrazu ? Czy może różnicy niema między nimi aż tak dużej by dopłacać 400 zł ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić Ryzen 5 3600.

 

9600k to zupełnie nieopłacalny CPU, 8700 może być ale używka w dobrej cenie (800-900 zł).

 

Z nówek - tylko Ryzen, ew. 9700k / 9900k jeśli ktoś ma za dużo kasy i musi mieć Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się, że są mega problemy z tym Ryzenem. Nie wiem czy mam takie umiejetności by ciągle BIOS aktualizować. Jednak Intel to spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omijać szerokim łukiem płyty MSI pod AM4 ...

trzeba w końcu zauważyć że MSI nie jest jedyna firma produkująca płyty pod Ryzeny

dodatkowo nawet ASRock ma już BIOSy z AGESA 1.0.0.3ABB dla płyt serii 300 ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się, że są mega problemy z tym Ryzenem. Nie wiem czy mam takie umiejetności by ciągle BIOS aktualizować. Jednak Intel to spokój

 

Czytasz jakieś stare posty. Obecnie większość problemów jest usunieta - grunt to kupić odpowiednią płytę z aktualnym BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się, że są mega problemy z tym Ryzenem. Nie wiem czy mam takie umiejetności by ciągle BIOS aktualizować. Jednak Intel to spokój

 

Pewien użytkownik tutaj kiedyś coś napisał, ja tylko przytocze jego słowa bo są nadwyraz mądre

Z czytaniem tego forum jest trochę tak jak czytaniem o objawach raka w internecie - od razu diagnozujesz u siebie wszystkie choroby

 

I tak też jest w w/w przypadku ryzena

 

@edit

 

Intel spokój? No jak się stoi w miejscu to spokój jest choć i z tym nigdy nic nie wiadomo, zaraz znajdą kolejną luke :D

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytasz jakieś stare posty. Obecnie większość problemów jest usunieta - grunt to kupić odpowiednią płytę z aktualnym BIOS.

 

Ja tam dalej mam problemy :) ryzen 3600 + msi b450 a pro, bios beta najnowszy i nic się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen jest mega, porównuję to ze starym Xeonem na s1155.

Mam MSI, może mam farta i jakiś większych problemów nie mam, mam też trochu starszy bios v18, jak działa to nie ruszam.

U mnie bootuje do 4.2ghz, mam napięcie poniżej 1.4v na auto. Część rzeczy co jest wypisana, tych problemów nie mam.

Ale jak już wspomniane, masz inne płyty, Gigabyte, Asus na przykład, aktualnie iść w MSI to jest ryzyko.

Ja bym brał coś od Gigusia albo Asusa i Ryzena 3600. Tylko pamiętał, żeby sklep zrobił aktualizację biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen jest mega, porównuję to ze starym Xeonem na s1155.

 

A no właśnie, porównujesz nowego R5 3600 ze starociem LGA 1155. Przy tym to nawet Ryzen 1 gen będzie mega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 1440p 60Hz cudów nie potrzeba. Jak planujesz na nim siedzieć aż 5 lat 9600K bym wykluczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 1440p 60Hz cudów nie potrzeba.

Tylko że do 1440p 60Hz to już potrzeba nie co konkretniejszą GPU. Na karcie za 1500 zapomnij o stabilnych 60kl/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 9600k, jakby zaczęło mu czegoś brakować to go zmienisz na 3 lata, ale w 60Hz to on będzie pięknie latał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki wszystkim za pomoc.

 

Karta będzie minimum RTX 2070 Super, więc na kilka lat powinno być ok. Do dziś siedzę na GTX 970, a to staroć już :) Total Wary czy inne strategie w WQHD ok.30kl/s więc strasznej tragedii niema.

Edytowane przez Silnoreki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 3600 jest najbardziej opłacalnym wyborem, jedyny minus to wybór płyty głównej. Ale w czym problem? Nie działa zwrot i bierzesz inną płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 3600 jest najbardziej opłacalnym wyborem, jedyny minus to wybór płyty głównej. Ale w czym problem? Nie działa zwrot i bierzesz inną płytę główną.

Dokładnie, gigabajt albo asus i do przodu.

Aktualizacja biosu to wgranie go na pendrive, w UEFI myszką klikasz Ez-Flash, albo coś podobnego zależy od płyty. Czekasz na gotowe i działa.

W intelu też się aktualizuje biosy ;D

Edytowane przez mefisto777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

A widział ktoś może testy procesorów w WQHD ? Chciałbym zobaczyć jak to się przekłada na HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...