Skocz do zawartości
pk_14

Losowe samoczynne restarty PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie od niedawna mam nowy komputer"

 

i9-9900K

Aorus Z390 Pro

Kingston HyperX 4x8GB DDR4 4000MHz - pracują z taktowaniem 24000MHz - ponieważ nie udało się ustawić profilu XMP dla 4 kości

Gigabyte RTX 2070

BeQuiet Straight Power 11 750W

 

obudowa: BeQuiet Pure Base 600

 

Jednak mam pewien problem z tym, że komputer co pewien czas się resetuje.

 

_+_+_

Ogólnie sprawa wyglądał tak, kupiłem sobie komputer i chciałem ustawić profil XMP na 4000MHz, dla 4 kości było to niemożliwe, więc zacząłem podkręcać i testować. Dla 2 kości uruchamiało się taktowanie 3600MHz z profilu XMP. Dla 4 nie było już tak kolorowo. Przy podkręcaniu nie przekraczałem napięcia DRAM 1.45V co jest uznawane za bezpieczne maksymalne napięcie - tak słyszałem. Dla 2 kości nie było problemów z takim napięciem. Natomiast 4 kości nie chciały się już tak dobrze podkręcać i przy pewnym napięciu, niższym, niż 1.45V usłyszałem w głośnikach pewien niepokojący dźwięk* - reset komputera nie działał od razu więc przytrzymałem przycisk POWER. Maksymalne taktowania jakie uzyskałem to ok. 3800~3900MHz 2 kości (stabilność testowałem tylko Real Benchem) i 3000MHz dla 4 kości (test Real Bencha przeszedł)... jednak jak się później okazało 3000MHz testowane Memtestem wyrzucało błędy, dlatego wróciłem do bazowych taktowań 2400MHz.

 

Po pewnym czasie zauważyłem też, że nie świeci mi przycisk POWER, działa ale nie świeci. Zdarzało się też z 2-3 razy w przeciągu 2 tygodni komputer nie chciał się włączyć... ale pomagało odłączenie i podłączenie przewodów jak mniemam*. Ostatnio w czeluściach internetu czytałem, że można odłączyć przycisk RESET. Testowałem tą opcję i przycisk POWER teraz się świeci jak powinien, jednak RESETY dalej występują.

 

Ktoś inny pisał mi, że może to być kwestia zasilacza.

 

Robiłem testy RAMu, CPU, karty i ni było, żadnych błędów.

 

Teraz nie wiem czy przy podkręcaniu coś się nie uszkodziło czy może jest inny powód.

 

_+_+_

 

Trochę chaotycznie jest to napisane, w razie jakichś wątpliwości proszę pytać i proszę o pomoc w tej sprawie. W sprawie zasilacza, gdyby to on był winowajcą mógłbym użyć starego BeQuieta z starego komputera, mocą powinien wystarczyć, bo ma 580 lub 590W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...