Skocz do zawartości
dr1edker

PC do gier Ryzen 3600+Asus ROG 5700XT - [4700-5500PLN]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję złożyć najlepszą możliwą konfigurację PC z przeznaczeniem do gier w 1920x1080, w zestawie znajdzie się Ryzen 5 3600 oraz karta Asus Rog 5700 XT.

Pytanie do Was, czy płyta MSI B450 A-Pro będzie dobrym wyborem, czy może bardziej zainwestować w chipset z rodziny x470/570. Do tego zastanawiałem się się nad Crucial Ballistic 2x8GB 3000mhz, jednak nie jest dostępna w komputroniku więc co najlepiej zamiast?

Będę wdzięczny za Wasze konfiguracje i propozycje, poza tym - znacie jakiś sklep , który oferuje raty 0%? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens tego 5700XT w takiej cenie jak w tej samej cenie masz dobre modele RTX 2070 Super z lepszą wydajnością, grami w gratisie i RT?

 

https://proline.pl/koszyk/7456ee7b

 

Montaż za 1 zł z kodem PROSET, aktualizacja biosu za free ale warto się upomnieć.

Obudowa ze sporą dawką LED RGB stąd też i taka jej cena. Jak coś, to można taniej

 

Raty 0% do 15 września https://proline.pl/?n=od-do-10-rat-credit-agricole-zobacz-wiecej

 

W niższy budżet: https://proline.pl/koszyk/b928b32e

 

Gierki do GPU https://proline.pl/?n=super-szybkie-super-mocne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens tego 5700XT w takiej cenie jak w tej samej cenie masz dobre modele RTX 2070 Super z lepszą wydajnością, grami w gratisie i RT?

 

https://proline.pl/koszyk/7456ee7b

 

 

Płytę nie lepiej dać Gaming X? W sumie nie widze zbytnio argumentów by dopłacać przeszło 130 zł do Aorus Pro, chyba lepiej tę kasę przeznaczyć na SSD 1TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach wydajności w niektórych grach (BF1, PUBG) karta AMD wypadala momentami lepiej, po drugie zastanawiam się czy połączenie procesora i karty od AMD nie będzie współpracowało ze sobą lepiej niż 3600 i rtx 2070 super. Za te 300zł mógłbym kupić system lub dołożyć do monitora. Poza tym czytałem o wsparciu dla sterowników ze strony Amd/Nvidia na korzyść Amd , chociażby ze względu na nadchodzące konsole o arxhitekturze Navi. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie RX 5700 XT świetnie współpracuje z Ryzenem, ale RTX 2070 Super także, więc tym bym się nie sugerował.

 

Jakie 300 zł? Model RX 5700 XT który wybrałeś kosztuje tyle co RTX 2070 Super. Chyba, że znalazłeś jakiś super deal.

 

Co do przyszłych konsol - póki co to wróżenie ze szklanej kuli i nie wiadomo co przyniesie przyszlość. Fakt jest taki, że póki co RTX 2070 Super ma jednak nieco lepszą wydajność (choć to nie są duże roznice i zalezy od gry) i wsparcie dla ray tracingu, który powinien pojawiac sie w coraz większej ilości gier. Oczywiście ray tracing to nie jest coś co trzeba koniecznie mieć, ale jak już się wydaje tyle kasy, to chyba lepiej miec, niz nie miec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dwa rożne fronty, oba przyszłościowe, bo rozwojowy Ray-Tracing z jednej i wsparcie od AMD z drugiej.

 

Jaka róznica jest pomiędzy zastosowaniem socketów b450 a droższego o blisko 500zł Gigabyte x570 Gaming X?

 

Jednak skłaniałbym się bardziej ku karcie od AMD, ze względu na to iż uważam Ray-Tracing za zbędny. Myślę że przy 2k/4k miałoby to jakiś sens, ale kupuję monitor 27 1080p 144hz, więc dla mnie raczej większy klatkaż/performance. Dlatego nyślę że 5700xt byłaby bardziej trafiona, szczególnie przy doborze Ryzena 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie RX 5700 XT świetnie współpracuje z Ryzenem, ale RTX 2070 Super także, więc tym bym się nie sugerował.

 

Jakie 300 zł? Model RX 5700 XT który wybrałeś kosztuje tyle co RTX 2070 Super. Chyba, że znalazłeś jakiś super deal.

 

Co do przyszłych konsol - póki co to wróżenie ze szklanej kuli i nie wiadomo co przyniesie przyszlość. Fakt jest taki, że póki co RTX 2070 Super ma jednak nieco lepszą wydajność (choć to nie są duże roznice i zalezy od gry) i wsparcie dla ray tracingu, który powinien pojawiac sie w coraz większej ilości gier. Oczywiście ray tracing to nie jest coś co trzeba koniecznie mieć, ale jak już się wydaje tyle kasy, to chyba lepiej miec, niz nie miec.

Jeżeli byłoby tak, jak powinno być, czyli 5700 xt kosztowałby mniej niż 2070 Super o jakieś 3-4 stówki brałbym 5700 xt. Jeżeli cena jest podobna - brałbym 2070 Super.

Edytowane przez delaroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dwa rożne fronty, oba przyszłościowe, bo rozwojowy Ray-Tracing z jednej i wsparcie od AMD z drugiej.

 

Jaka róznica jest pomiędzy zastosowaniem socketów b450 a droższego o blisko 500zł Gigabyte x570 Gaming X?

 

Jednak skłaniałbym się bardziej ku karcie od AMD, ze względu na to iż uważam Ray-Tracing za zbędny. Myślę że przy 2k/4k miałoby to jakiś sens, ale kupuję monitor 27 1080p 144hz, więc dla mnie raczej większy klatkaż/performance. Dlatego nyślę że 5700xt byłaby bardziej trafiona, szczególnie przy doborze Ryzena 3600.

 

27 i 1080p to według mnie bardzo słaba opcja - zbyt małe zagęszczenie pikseli na przekątną. Pod 27 to się bierze 1440p.

 

Co do płyt - w X570 masz PCI-e 4.0 (póki co nieprzydatne), z reguły lepsze wyposażenie i lepszą sekcję zasilania (choć naturalnie topowe płyty B450 nie muszą być pod tym względem gorsze od tanich X570). Poza tym - gwarancję mniejszej problematyczności jeśli chodzi o współpracę z Ryzenami 3000, bo te płyty powstawały z myślą właśnie o tych CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takiej konfiguracji?

https://proline.pl/konf/64f800e3

Do łącznej wartości dodałem już monitor i system. Stwierdziłem, że jednak zainwestuję w 3700x z racji szerszego zastosowania (np rendering) i lepszej wydajności na przyszłość oraz podczas streamowania.

Co do 5700XT to czekam aż pojawią się ciekawsze wersje niereferencyjne.

Edytowane przez dr1edker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM 8GB to rozumiem pomyłka?

 

Do budy na pewno trzeba dokupić z 2 wentylatory na przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miało być x2. :D

Polecisz jakieś dobre wentylatory do tej badź niekoniecznie tej budy? Zaleźy mi bardziej na temperaturach niż na podświetleniu RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na tą konfigurację :

 

https://proline.pl/koszyk/86347b27

 

Tyle że z procesorem 3700x. Płytę zostawiać tą samą?

Zasilacz zmienię też chyba na 600w.

A i jak dodam te 2 wentylki do zestawu to oni je złożą z tą obudową żeby wszystko ładnie grało?

I jak z BIOSem w tej karcie? Wgrają go?

Edytowane przez dr1edker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...