Skocz do zawartości
Tajgeer

MSI MPG X570 Gaming Plus - ciągłe problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

W ostatnim czasie złożyłem PCta (którego konfigurację tutaj również przedstawiałem) z płytą główną MSI MPG X570 Gaming Plus - miałem możliwość i uznałem, że warto doinwestować.

 

Konfiguracja:

CPU: Ryzen 7 3700X

MOBO: MSI MPG X570 Gaming Plus

RAM: HyperX 16GB 3333 MHz Predator Black CL16 (2x 8GB)

GPU: Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER GAMING 8GB OC

DYSK: ADATA 1TB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro

PSU: Corsair RMx 650W

OBUDOWA: SilentiumPC Armis AR7X TG RGB

Cooler: Dark Rock Pro 4 (może i overkill, ale udało mi się w fajnej cenie wyrwać ze względu na brak pasty w zestawie).

 

BIOS płyty aktualny - 7C37vA2.

 

Od samego początku borykam się jednak z różnymi problemami:

1) PC mało kiedy bootuje się z ekranu "full display" (z logo MSI) - właściwie to ani razu mi się to nie udało

2) PC bardzo często nie przechodzi POST'a - zawiesza się na ekranie z detekcją urządzeń ATA i wisi... Pomaga dopiero odłączenie klawiatury...

3) Załadowanie profilu XMP na 3333 MHz powoduje przycinanie podczas uruchamiania aplikacji (można to dostrzec, jeśli w tle leci muzyka i uruchamiany jest jakikolwiek program - słyszalne jest wtedy zacięcie dźwięku i następuje przycięcie myszki)

4) Wejście do BIOS powoduje brak jakiekolwiek reakcji ze strony klawiatury / myszki (w zdecydowanej większości przypadków)

 

Co ważne - diody EZ DEBUG LED zachowują się w sposób poprawny nawet w przypadku problemów opisanych w 1), 2) i 4).

 

Trafił mi się jakiś trefny egzemplarz? Jestem na szczęście w okresie, kiedy mogę jeszcze dokonać zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien lepiej na GB jesli nic extra od MSI nie dostales :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnych dodatkowych rzeczy - z MSI jest aż tak źle? X570 AORUS ELITE będzie dobrym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak masz problemy z MSI lepiej od razu idz w GB albo Asusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj jade oddać x570 gaming plusa, padaka. Zadziała pare godzin i potem padł totalnie. Ja biorę asusa bo gigabyte ma śmiesznie zrobiony radiator na sekcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma chyba śmieszny radiator dławiący się od GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma chyba śmieszny radiator dławiący się od GPU?

Tak to jest jego wada chłodzenie chipsetu jest w kiepskim miejscu. Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci podkrecales.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz dla odmiany bootuje się koło 10-15, dłużej niż stara płyta pod 4670. Czasami w ogóle nie rusza z systemem, zostaję na ekranie ładowania.

Jak już ruszy to działa. Jaka jest procedura zwrotu? Zanoszę i mówię że mi się nie podoba?

Myślicie że MSI coś poprawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Swój egzemplarz kupiłem w Morelach, odesłałem i po 2 dniach była decyzja o przyznaniu zwrotu pieniędzy - obecnie oczekuję na przelew.

Teraz posiadam X570 AORUS ELITE i wszystko działa jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz dla odmiany bootuje się koło 10-15, dłużej niż stara płyta pod 4670. Czasami w ogóle nie rusza z systemem, zostaję na ekranie ładowania.

Jak już ruszy to działa. Jaka jest procedura zwrotu? Zanoszę i mówię że mi się nie podoba?

Myślicie że MSI coś poprawi?

Tez mam tak.Plyta kupiona w polowie lipca w sklepie fox komputer.Niech mi ktos powie co mozna zrobic teraz.Plyta kupiona przez internet czyli 14 dni zlecialo.Jak mozna teraz wywalczyc oddanie i zwrot pieniedzy.A tak na marginesie.Wylaczcie sobie w planie zasilania opcje szybkiego uruchamiania.Druga sprawa z tego co zauwazylam problemy sa chyba takie jak w opcji zasilania jest ustawione ryzen balanced takie odczulam wrazenie a takze jak sie zaczyna kombinowac z pamieciami powyzej 3000mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam tak.Plyta kupiona w polowie lipca w sklepie fox komputer.Niech mi ktos powie co mozna zrobic teraz.Plyta kupiona przez internet czyli 14 dni zlecialo.Jak mozna teraz wywalczyc oddanie i zwrot pieniedzy.A tak na marginesie.Wylaczcie sobie w planie zasilania opcje szybkiego uruchamiania.Druga sprawa z tego co zauwazylam problemy sa chyba takie jak w opcji zasilania jest ustawione ryzen balanced takie odczulam wrazenie a takze jak sie zaczyna kombinowac z pamieciami powyzej 3000mhz.

Nie masz za bardzo wyjścia, możesz sprzedać i kupić nową (oczywiście odprowadzić podatek bo nie minęło pół roku).

Asus X570 działa normalnie, bootuje szybko.

 

Sprostuje u mnie padł procesor nie płyta, ale płyta miała problemy z ramem i bootowaniem od początku.

Nowe MSI stanowczo na nie, czekanie na bios? Cudów bym nie oczekiwał, firma ewidentnie ma jakieś problemy.

Edytowane przez mefisto777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory Asus model dokladnie bo sa dwa modele.Patrzylam na stronie fox komputer i moge probowac przez reklamacje odstąpieniu od umowy – w przypadku wady istotnej.Chyba bede probowac.I jeszcze pytanie czy to napewno jest plyta a nie problem z procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probuj reklamowac ze nie uruchamia systemu. to ciezko zweryfikowac na innym sprzecie ;)

ja dzisiaj dzwonilem do komputronika, mam czas do wtorku na odeslanie, planuje w niedziele ja zapakowac w karton.Pytanie najwazniejsze, jaka plyta do 1000zl najlepsza? duzo sata, dzwiek i wifi zbedne :)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Asus i Gigabyte chyba nie robi problemów z odpalaniem kompa. Przynajmniej nikt takich nie zgłaszał.

 

DOdatkowo jak zbędne Ci są Sata, dźwięk, WiFi i duża ilość NVME to może najprościej kupić coś od Gigabtyte na B450? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Asus i Gigabyte chyba nie robi problemów z odpalaniem kompa. Przynajmniej nikt takich nie zgłaszał.

 

DOdatkowo jak zbędne Ci są Sata, dźwięk, WiFi i duża ilość NVME to może najprościej kupić coś od Gigabtyte na B450? :)

 

sata potrzebne, bo nvme zjada po 2 porty. dzwiek i wifi zbedne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory Asus model dokladnie bo sa dwa modele.Patrzylam na stronie fox komputer i moge probowac przez reklamacje odstąpieniu od umowy – w przypadku wady istotnej.Chyba bede probowac.I jeszcze pytanie czy to napewno jest plyta a nie problem z procesorem.

Ja mam najtanszego X570-P, ale gigabyte będzie miał lepsze umiejscowienie chłodzenia chipsetu.

Edytowane przez mefisto777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty główne w wersji MAX nie robią problemów z włączaniem komputera. Tyle, że nie widziałem aby MSI zrobiło jakiegoś MAXa na chipsecie X570. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty główne w wersji MAX nie robią problemów z włączaniem komputera. Tyle, że nie widziałem aby MSI zrobiło jakiegoś MAXa na chipsecie X570. :E

 

Plyty z dopiskiem Max maja wiecej pamieci zeby obsluzyc ryzeny 3xxx. w x570 nie ma wersji Max, bo z zalozenia sa do nich dostosowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI się ośmiesza, bo AMD kazało dawać większe kości to zrobili nową serię płyt.

 

Ciekawe czy da się w normalnej wersji przylutować większy eeprom i wgrać z wersji max :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę z tematu ... zero problemów, szybkie bootowanie.

W Windows są logi z WHEA o NVMe, ale system pracuje stabilnie.

BIOS v20, AGESA 1.0.0.3A i nie zamierzam wrzucać bety, tylko stabilne.

 

Czyli w MSI jest ruletka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz samsunga to on chyba firmware jakieś wypuszczał. Sterowniki chipsetu najnowsze ze strony AMD masz?

 

Biosu nie beta raczej dlugo sie jeszcze nie doczekasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz samsunga to on chyba firmware jakieś wypuszczał.

Samsunga jakiego typu ?

[Edit]Aha OK, mam ADATA SX6000Pro 256GB, o firmware dysku chodzi ?[/Edit]

 

Sterowniki chipsetu najnowsze ze strony AMD masz?

Chyba te sprzed jakichś dwóch/trzech tygodni.

 

Biosu nie beta raczej dlugo sie jeszcze nie doczekasz.

Na razie wszystko działa poprawnie.

Czy powinienem wgrywać nowy BIOS ? MSI nie rekomenduje.

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze sprawdzić co się stanie jak dasz niższe zegary na ram i IF. Np na 3600.

 

Bios MSI nie rekomenduje nigdy aktualizować. To zostaw sobie ten co miałeś na płycie przy zakupie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze sprawdzić co się stanie jak dasz niższe zegary na ram i IF. Np na 3600.

Mam jeszcze te HyperX-y z promocji. Może czas ich użyć i sprawdzić niskie profile XMP. Bo wysokie 4400 Viperów to dla Intela.

 

Bios MSI nie rekomenduje nigdy aktualizować. To zostaw sobie ten co miałeś na płycie przy zakupie :E

W tamtym czasie były niezłe jazdy i krążyło w głównym temacie wiele sprzecznych informacji.

Mi chyba coś tam dobrze nie działało, już nawet nie pamiętam co, chyba jakoś mi RAM-y nie szły w OC.

Był BIOS najnowszy stabilny, na supporcie MSI, to wgrałem ... i działłła.

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektórych może zainteresuje moja opinia jako osoby, która nigdy wcześniej nie grała w jakiegokolwiek "Finala". Nie sądzę aby liczba platform miała jakiekolwiek decydujące znaczenie w kwestii wyników sprzedażowych tej gry. Pobrałem sobie demo FF VII Rebirth i powiem szczerze, że się odbiłem. Już od samego początku nie było swego to nazwijmy rodzaju "chemii" a ciut później tzn jak trafiłem do wioski, było jedynie gorzej. Nie podszedł mi zarówno sam projekt gry jak i strona techniczna. W mojej opinii ten tytuł jest strasznie archaiczny, całość przypomina mi 20-25 letni projekt z odświeżoną grafiką. Być może trzeba być wieloletnim fanem tej serii lub po prostu wielbicielem japońszczyzny ale w moje gusta ta gra nie trafiła. Jutro chcę jeszcze sobie pobrać demo FF XVI ale jeśli w tym wypadku też się odbiję to po prostu będę wiedział, że to nie jest seria dla mnie.
    • Niestety budżet ograniczał, na takie wodotryski 😟 
    • Nie ma co się dziwić masz mega budżetowe kości na tych modułach, to o czym piszesz typu 14-14-14xxx czy 14-15-15 / 14-16-16 / 15-15-15 itd z niskim trfc przy wysokim taktowaniu to się robiło na dobrych modułach b-die a nie na budżetówkach jak good ramy  ale przynajmniej masz dual rank i to jest plus bo nie każde 2x16 był/są DR zawsze to nadrabiasz tym te luzniejsze timingi.  Przy x3d i tak nie wiele to daje a takie "fikuśne" nastawy typu 16-8-22 to też niczego nie zmienia, równie dobrze możesz tam dać 16-16-22, w skrócie aby ta ósemka coś zmieniała to musiałbyś tcl mieć też na 8 co jest niemożliwe u nikogo na takich wartościach  
    • Dokładnie tak jak Krzysiak napisał to wyglądało i nikogo nie wyśmiewam  napisałem jaki był problem i to był jedyny jaki miałem z amd a lecę na takich platformach od lat, intela miałem raz w życiu u siebie w PC  
    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku C 😭na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...