Skocz do zawartości
Visar

Jednostka +/- 10000zł do modelowania 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny komputer do modelowania 3D i renderowania (CPU). Jestem raczej przekonany do AMD Threadripper 2950X, ale proszę o ewentualne doradzenie lepszych zamienników.

 

Zestaw 1:

Procesor - AMD Ryzen Threadripper 2950X 3.5 GHz

Płyta główna - Gigabyte X3999 Designare EX

Pamięć - Team Group T-Force Delta RGB 32GB (2x16GB) DDR4 2666MHz CL15

Chłodzenie procesora - Noctua NH-U14S

Dysk 1 - Samsung 970 EVO Plus 500GB SSD NVMe M.2

Dysk 2 - Seagate Barracuda 3.5" 2TB Sata 3

Obudowa - Corsair Carbide 275R USB 3.0 Cristal

Zasilacz - Gigabyte G750H 750W 80 Plus Gold

Grafika - Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti Windforce OC 6G

 

lub

 

Zestaw 2:

Procesor - AMD Ryzen 9 3900X

Płyta główna - GIGABYTE X570 AORUS ELITE

Pamięć - Corsair Dominator Platinum RGB 3000MHz 64GB

Chłodzenie procesora - be quiet! Dark Rock Pro 4

Dysk 1 - Samsung 970 PRO 512 GB

Dysk 2 - Seagate Barracuda 3.5" 2TB Sata 3

Obudowa - be quiet! Pure Base 600 Black

Zasilacz - be quiet! Pure Power 11 600W CM,

Grafika - Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti Windforce OC 6G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 9 3900X rozklada we wszystkich testach Threadrippera 2950X. W renderingu i modelowaniu rowniez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 9 3900X rozklada we wszystkich testach Threadrippera 2950X. W renderingu i modelowaniu rowniez.

 

No bez przesady, że rozkłada, chyba tylko kwestia ceny :) Tam gdzie wielotykowość jest ważniejsza to lepiej wypada 2950x, ale ogólne wypadają podobnie, bo to wszystko zależy od programu. Natomiast wydajność/cena to lepiej iść w 3900x bo nie widzę sensu dokładania kasy do 2950x lub ewentualnie czekać na 3950x bo to już będzie miazga. ALe na obecną chwilę spokojnie zestaw z 3900x wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poogladaj benchmarki w blenderze chociazby. Wydajnosc per core w Threadripperze vs Ryzen jest znacznie gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Alternatywnie mam propozycję zestawu na platformie Z390

https://www.x-kom.pl/lista/7wjqykkzp

 

Procesor i9-9900K ma osiem rdzeni o wysokiej wydajności pojedynczego rdzenia. Płytę dałem Z390 Aorus Pro, która jest uwielbiana przez graczy i kosztuje około 50% ceny wybranej przez ciebie X399. Dysk SSD Plextor MP8 HeatSink na pamięciach MLC z radiatorem odprowadzającym ciepło wydaje się być dobrym wyborem, dlatego dałem dwie sztuki, aby wykorzystać możliwości płyty Z390 Aorus Pro, która ma miejsce na Dual M.2 PCIe. Oczywiście lista zakupów jest do dowolnej modyfikacji i można odjąć. Samsung Evo jest na TLC. Droższy Samsung Pro jest na MLC. Jako trzeci dysk do zestawu dałem SSD 2,5" 1TB Patriot Burst, który jest szybszy od HDD i dobrze wypada w relacji ceny do pojemności dysku. Zestaw chcesz zmontować w Corsarzu 275, czy budżetówce BQuiet DB600, która jest moim zdaniem ok, czy może coś innego odważniejszego stylistycznie z oknem i ledami jak choćby Define S2 Vision RGB. ;) Wstępnie dałem R5 Titanium. Jest to poprzednik modelu R6 z klapką na top w trzech częściach i bocznym panelem z plexy, zamiast szkła. R6 ma klapkę na top w jednym kawałku i o jeden wentylator więcej, oraz boczny panel ze szkła. Dark Rock4 bez Pro powinien wystarczyć. Wersja Pro to już duży kloc. :) Zasilacz z certyfikatem 80+Platinium.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod jakie oprogramowanie bo samo cpu używa chyba tylko corona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi.

 

A komputer będzie używany do pracy. 3dsmax do modelowania, corona do renderowania. Dodatkowo Photoshop, Autocad ale tutaj raczej mało skomplikowane rysunki. Czyli najbardziej zasobożernym programem będzie Corona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby płyta na dwa xeony starszego typu w takim razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk 2 - Seagate Barracuda 3.5" 2TB Sata 3

 

Zdecydowanie zmieniłbym na dysk SSD bo to bardzo przyśpieszy pracę a Barracuda nie cieszy się dobrą opinią i niezawodnością ( wiem to z doświadczenia dyski te miałem na serwerze i padały mniej więcej po roku używania po kolei wszystkie trzy sztuki - wymienione na gwarancji ale już ich nie zamontowałem).

Jeśli ma być już koniecznie dysk talerzowy to wg. mnie lepszym wyborem będzie Toshiba P300 performance (HDWD120EZSTA) <<-- te pracują już nieprzerwanie od niemal 2 lat - zero awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...