Skocz do zawartości
nbvbn

Zmiana hasła administratora

Rekomendowane odpowiedzi

Do windows server loguje się wpisując nazwe domeny i nazwe uzytkownika

np:

firma.local\administrator

 

chciałbym teraz zalogować się do servera lokalnie - nie przez AD, wpisuję

 

nazwa_komputera\administrator

hasło nie wchodzi mi. Jak mogę je zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komputer pełni rolę kontrolera domeny i jest to Windows Server 2008 lub starszy, to sprawa jest dosyć skomplikowana. Przede wszystkim nie da się od tak zalogować jako lokalny admin wtedy. Można odpiąć taki kontroler od domeny i wtedy znowu utworzy się lokalne konto, ale to jest trochę bardziej skomplikowane i jeżeli zadajesz pytanie, zamiast wygooglować odpowiedź, to lepiej się nie zabieraj za takie akcje.

Jeżeli komputer nie jest kontrolerem domeny, albo jest to kontroler oparty o W2016 albo nowszy OS (Nie jestem pewien co do 2012), to posiadając konto domenowe z uprawnieniami lokalnego administratora można zresetować dowolne hasło dla konta lokalnego. Wystarczy wejść w Computer Management (compmngmt.msc) i w Local Users and Groups --> Users znaleźć odpowiedniego użytkownika.

Jeżeli nie masz dostępu administracyjnego do systemu, to trzeba użyć bootowalnej płyty, która zresetuje hasło. Ja w pracy używam Microsoftowego DaRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serwer jest ustawiony jako kontroler domeny, to nie ma chyba w ogóle dostępu do panelu zarządzania zwykłymi użytkownikami i szczerze wątpię, żeby w ogóle można było się na takie konto zalogować. A po co Ci dostęp do tego konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serwer jest ustawiony jako kontroler domeny, to nie ma chyba w ogóle dostępu do panelu zarządzania zwykłymi użytkownikami i szczerze wątpię, żeby w ogóle można było się na takie konto zalogować. A po co Ci dostęp do tego konta?

dokładnie tak

 

bC1AjQM.png

 

Nie spotkałem się z problemem OP, chyba, że konto zostało celowo zablokowane, ale na wirtualce która jest kontrolerem domeny bez problemu loguję się jako domena\konto_admin i nazwaserwera\konto_admin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.\Administrator

na dole zmieni Ci sie i zamiast domeny bedziesz miec nazwe hosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW! Zalogowaliście się na serwer znając login i hasło? Niesamowite. Myślałem, że takie hacki to tylko w filmach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...