Skocz do zawartości
Tsu3

Uciekający sygnał Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mieszkam w domu, gdzie router jest w pokoju na dole, a ja mieszkam na górze.

Zawsze wszystko działało normalnie, nadal tak jest (telefony, laptopy, konsola). Jednak kilka dni temu kupiłem nowy komputer z kartą sieciową Realtek 8821ae. I tu pojawia się problem. Bo o ile mogę się połączyć z Internetem, to jakoś Internetu jest tragiczna. Ping co chwilę jest inny, strony ładują się bardzo powoli i bardzo często pomimo tego że jestem połączony do sieci, nie ma ma Internetu.

Komputer stoi w tym samym miejscu w którym stał laptop. System operacyjny to Windows 10 Pro.

Szukałem w Internecie, pobieralem sterowniki z oficjalnej strony, diagnostyka też nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ta karta sieciowa nie wyrabia przy tej jakości sygnału, jaką tam masz. Ja bym próbował ogarnąć sobie jakiś repeater, to powinno pomóc lub do tej karty sieciowej jakieś lepsze anteny ogarnąć o ile jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek pokaż wynik polecenia netsh wlan show interface oraz netsh wlan show driver (w cmd). Tu masz instrukcję jak wkleić. Możesz też wrzucić screena z inSSIDera (ale ver 3 bo darmowe).

 

Nie proponuj repeatera, bo może będzie jeszcze gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko sugestia - może kiedyś wifi był na 2.4 albo 2.4 i 5, i karta wybierała pewniejsze połączenie - na nowej karcie może masz tylko 5, a ten sygnał ma mniejszy zasięg i słabiej radzi sobie z przeszkodami, niż 2.4 - ewentualnie sprawdź we własnościach karty w mendzerze urządzeń, i jeśli dostępne, przełącz tylko na 2.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nowej karcie może masz tylko 5,

Weź nie opowiadaj głupot, RTL8821AE to karta w standardzie 802.11a/b/g/n/ac, więc jak "tylko 5"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Zrobiłem dziś format systemu i wyłączyłem wszystkie aktualizacje systemowe. Pomogło. Internet chodzi szybko, ale tylko w przeglądarce i podczas pobierania. Włączyłem grę na multi ze steam i rozmowę na fb. Co chwilę mi gubiło neta.

Name : Wi-Fi

Description : Realtek 8812AE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC

GUID : 159dca34-6b01-41e8-b8b2-e179639291af

Physical address : 00:0c:43:01:9b:26

State : connected

SSID : Int2

BSSID : 70:50:af:9b:be:45

Network type : Infrastructure

Radio type : 802.11ac

Authentication : WPA2-Personal

Cipher : CCMP

Connection mode : Profile

Channel : 36

Receive rate (Mbps) : 54

Transmit rate (Mbps) : 292.5

Signal : 39%

Profile : Int2

 

Hosted network status : Not available

 

Interface name: Wi-Fi

 

Driver : Karta Realtek 8812AE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC

Vendor : Realtek Semiconductor Corp.

Provider : Microsoft

Date : 09.01.2018

Version : 2023.70.109.2018

INF file : netrtwlane01.inf

Type : Native Wi-Fi Driver

Radio types supported : 802.11n 802.11g 802.11b 802.11ac 802.11n 802.11a

FIPS 140-2 mode supported : Yes

802.11w Management Frame Protection supported : Yes

Hosted network supported : No

Authentication and cipher supported in infrastructure mode:

Open None

WPA2-Personal CCMP

Open WEP-40bit

Open WEP-104bit

Open WEP

WPA-Enterprise TKIP

WPA-Personal TKIP

WPA2-Enterprise TKIP

WPA2-Personal TKIP

WPA-Enterprise CCMP

WPA-Personal CCMP

WPA2-Enterprise CCMP

Vendor defined TKIP

Vendor defined CCMP

Vendor defined Vendor defined

Vendor defined Vendor defined

WPA2-Enterprise Vendor defined

WPA2-Enterprise Vendor defined

Vendor defined Vendor defined

Vendor defined Vendor defined

Wireless Display Supported: Yes (Graphics Driver: Yes, Wi-Fi Driver: Yes)

 

Ogólnie pierwszy zamysł był taki, żeby podłączyć się po prostu kablem, ponieważ w pokoju mam gniazdko od internetu. Kupiłem router, podłączyłem i nic. Nie ma internetu. Z tego co wiem poprzedni lokator pokoju miał internet. Router to Tenda N300.

Edytowane przez Tsu3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skonfigurowałeś drugi router jako access point. Ja tak mam i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Szczerze to nawet nie wiedziałem że tak mogę zrobić i jak. Spróbuję dziś to ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Zrobiłem dziś format systemu i wyłączyłem wszystkie aktualizacje systemowe. Pomogło. Internet chodzi szybko, ale tylko w przeglądarce i podczas pobierania. Włączyłem grę na multi ze steam i rozmowę na fb. Co chwilę mi gubiło neta.

Driver : Karta Realtek 8812AE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC
Vendor : Realtek Semiconductor Corp.
Provider : Microsoft
Date : 09.01.2018
Version : 2023.70.109.2018

 

 

Description : Realtek 8812AE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC
Radio type : 802.11ac
Receive rate (Mbps) : 54
Transmit rate (Mbps) : 292.5
Signal : 39%

 

Ogólnie pierwszy zamysł był taki, żeby podłączyć się po prostu kablem, ponieważ w pokoju mam gniazdko od internetu. Kupiłem router, podłączyłem i nic. Nie ma internetu. Z tego co wiem poprzedni lokator pokoju miał internet. Router to Tenda N300.

Zobacz na parametry nadawania i odbierania, sygnał dość kiepski. Przy 5GHz to już za mało żeby dobrze działało. Druga kwestia to sterowniki, styczeń 2018, nie ma nowszych? Jakiej firmy masz tam kartę sieciową? Bo Realtek 8812AE to tylko nazwa chipsetu w niej użytego. Poza tym jeśli ta karta siedzi z tyłu obudowy PC, to odsuń obudowę od ściany (zazwyczaj komputery stoją dosunięte do ściany właśnie tylną częścią). Ewentualnie obróć, przenieś na biurko, itp.

A jeśli masz gniazdko, to podłącz komputer kablem i odpuść z WiFi. Jeśli jednak chcesz koniecznie podłączyć tę Tendę to skonfiguruj to tak: https://www.tp-link.com/pl/support/faq/417/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chce wifi. Od samego początku chodzi mi o kabel. Jednak pomimo że podłączyłem kabel do kompa i do gniazdka w ścianie to nadal wyskakuje mi brak Internetu. Tak samo jak za pomocą routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to gniazdko masz na pewno podłączone pod główny router? Bo jak nie to nie ma co oczekiwać, że tam będziesz miał internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak pomimo że podłączyłem kabel do kompa i do gniazdka w ścianie to nadal wyskakuje mi brak Internetu. Tak samo jak za pomocą routera.

Czyli kabel od gniazdka nie jest nigdzie podłączony. Sprawdź najpierw gdzie jest drugi koniec i go podłącz. No chyba że się nie da...

PS. Spróbuj jeszcze podłączyć się poprzez pasmo 2,4GHz, pasmo to jest słabiej tłumione, więc powinien być lepszy sygnał.

Edytowane przez Qwinto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny router jest na dole w innym pokoju. Ja u sobie mam takie samo gniazdko, więc myślałem, że jak podłączę swój router i pociągnę od niego kabel do komputera to będę miał Internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma znacznie ile urządzeń jest podłączonych na danym pasmie? Myślałem żeby podłączyć komputer pod 2.4 a wszystkie inne urządzenia pod 5. Pomoże to w odbiorze i stabilności sygnału wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny router jest na dole w innym pokoju. Ja u sobie mam takie samo gniazdko, więc myślałem, że jak podłączę swój router i pociągnę od niego kabel do komputera to będę miał Internet.

Musiałbyś zlokalizować gdzie idzie kabel od gniazdka w pokoju przy kompie i jego drugi koniec podłączyć do routera.

 

A ma znacznie ile urządzeń jest podłączonych na danym pasmie? Myślałem żeby podłączyć komputer pod 2.4 a wszystkie inne urządzenia pod 5. Pomoże to w odbiorze i stabilności sygnału wifi?

W Twoim przypadku nie ma znaczenia ile jest urządzeń. Istotne jest to że AC na 5GHz dolatuje słabiej, a N na 2,4GHz ma pewnie lepszy zasięg. Więc na kompie podepnij się pod sygnał na 2,4GHz i powinno być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na 2.4GHz i działa, jednak szału nie ma. To nie ten sam poziom jak w przypadku laptopa. Zmiana karty sieciowej mogła by pomóc? Bo jeśli tak to mogę od razu kupić nową i nie męczyć się z tym. Bo nie narzekałem na internet w laptopie, choć czasami miałem lekkie lagi i wolałbym po kablu.

Nie znam się na kartach sieciowych dlatego wziąłem podstawowy model z oferty bo myślałem, że bardziej ma to znaczenie co do max. szybkości łącza, a tutaj duża nie jest.

Edytowane przez Tsu3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jeszcze raz wynik polecenia netsh wlan show interface.

 

Jak ustawiony jest komputer, tyłem do ściany? Stoi na podłodze czy biurku lub innym stoliku? Możesz sprawdzić co to za karta WiFi jest obecnie zainstalowana? Bo Realtek 8812AE to tylko nazwa chipsetu w niej użytego. Ile ma anten, jedną czy dwie? Możesz zrobić zdjęcie i pokazać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://ibb.co/z709G8w

https://ibb.co/zXwHdjV

https://ibb.co/Qr0W5wT

 

Jak postawię go przodem do mnie to już słabo. Jak stoi bokiem albo tyłem to jest dobrze. Internet teraz chodzi bardzo dobrze, żadnych problemów. Do czasu aż wejdę do gry, lagi, lagi i więcej pingu.

 

Z tego co widzę to karta to Addon awp1200e

 

 

There is 1 interface on the system:

 

Name : Wi-Fi

Description : Realtek 8812AE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC

GUID : 5e51afdb-78f0-413e-a1d3-6f204dabf837

Physical address : 00:0c:43:01:9b:26

State : connected

SSID : SKY80FBA

BSSID : 70:50:af:9b:be:42

Network type : Infrastructure

Radio type : 802.11n

Authentication : WPA2-Personal

Cipher : CCMP

Connection mode : Auto Connect

Channel : 11

Receive rate (Mbps) : 54

Transmit rate (Mbps) : 57.8

Signal : 60%

Profile : SKY80FBA

 

Hosted network status : Not available

Edytowane przez Tsu3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

    Receive rate (Mbps)    : 54
   Transmit rate (Mbps)   : 57.8
   Signal                 : 60%

Sygnał ciut lepszy, ale transfery dalej mizerne... Można spróbować z taką kartą Gigabyte GC-WB1733D-I, ale spróbuj jednak ogarnąć ten kabel, bo widać że masz kiepski poziom sygnału WiFi. Ewentualnie można spróbować z PLC, jeśli warunki pozwolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z właścicielką i się okazało, że routera stoi w szafce pod TV, czyli jest cały zabudowany. Jak wróci do domu to ogarniemy go, żeby mógł oddychać i wtedy jeszcze raz zobaczę.

 

Nadal nie rozumiem o co chodzi z kablem. Jak mam go ogarnąć? W sensie, że w moim pokoju jest takie samo wejście https://ibb.co/8zfDCM0. Mam adapter, który umożliwia mi podpięcie kabla DSL albo RJ45 i wtedy do kompa, jednak bez efektów.

 

Jakie wartości transferów są okiej?

Edytowane przez Tsu3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przyłącze internetowe z reguły wygląda tak: ISP (dostawca) -> linia: telefoniczna, swiatłowodowa, koncentryk od kablówki, czasami skrętka internetowa -> Modem lub jakiś np OLT do światłowodu -> router (czasami z wbudowanym modemem czy OLT) ze switchem i Access pointem do WiFi. I dopiero tutaj jest sieć domowa.

 

To co pokazujesz na zdjęciu, to chyba po prostu gniazdko tel (choć w UK są chyba inne gniazdka) więc podpinanie tam czegokolwiek jest bez sensu (bo na jednej linii tel może być tylko jeden modem).

 

Jakie prędkości WiFi są OK? Np. takie:

    Receive rate (Mbps)    : 866.7
   Transmit rate (Mbps)   : 866.7
   Signal                 : 91%

Z takimi prędkościami powinieneś się łączyć z routerem. Nie pomyl tego z prędkością internet co jest całkiem osobną sprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn, kiedyś jak mieszkałem w innym domu, to od takiego gniazdka szedł kabel do routera w i innym pokoju i stamtąd był nadawany sygnał.

No to raczej nie mam szans na złapanie takich parametrów z zasięgiem i prędkością WiFi, kabel też odpada. To zostaje mi zmiana karty sieciowej?

 

Sprawdziłem na laptopie parametry i byłem zadowolony, internet chodził dobrze.

Receive rate (Mbps) : 86

Transmit rate (Mbps) : 86

Signal : 68%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej, można spróbować z inną kartą, ale to takie zgadywanie.

86Mbps na 2,4GHz w standardzie N 300Mbps da właśnie taki efekt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej, można próbować. Można też spróbować z Access pointem w roli klienta WiFi, np. TL-WA901ND, wtedy można łapać sygnał po cały pokoju albo nawet wyjść z nim na korytarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • U mnie RX 6700 XT Nitro też coś bzyczy delikatnie ale to się muszę wsłuchać, karta po UV i limit 60 fps. 
    • Całe szczęście. Ja bym poszedł jeszcze dalej - zlikwidował te RODy, które są w dobrych lokalizacjach i pobudował tam osiedla. 
    • Jestem bardzo na nie. Wymęczyłem się do połowy drugiego odcinka. [uwaga, lekkie spoilery] To nie jest serial, to jest zestaw przydługich teledysków z losowymi scenami mającymi tylko zaakcentować charakterystyczne elementy z gier. Tępa jak maszynka do golenia z promocji na aliexpress laska wychodzi ze swojej nory, w której jej klan spędził ostatnie kilkaset lat, ot tak sobie i nagle to wywołuje heheheszki na całego, bo joj, ma niebieski kostium! Mimo że zachowuje się jak upośledzona, nic kompletnie nic jej nie zagraża na ziejącym promieniowaniem, wypełnionym szkieletami i mutantami terenie. Wielki rycerz Braterstwa Stali ma problemy z wielkim, zmutowanym misiem, ale na szczęście jego giermek załatwia misia jednym strzałem ze starożytnego rewolweru. Przed genetycznym laboratorium stoją wieżyczki gatlinga, ale nie są w stanie trafić w szybko idącego przed nimi staruszka.  Scenariusz tego dzieła jest tak prosty, że gierki, na które przecież narzekano, przy nim są historiami wartymi nagród literackich. Całość wypełniona jest stereotypowymi "dads jokes". Mimo że serial jest wypełniony zwłokami, mutantami, nie ma żadnego zagrożenia, nawet nikt nie udaje że cokolwiek tępej głównej bohaterce może się przydarzyć. Żarcik za żarcikiem i tyle.  Dobitnie to przypomina, że jedynym powodem produkcji jest przyciągnięcie więcej ludzi do prime poprzez maksymalne uproszczenie wszystkiego, co można uprościć. Można obejrzeć...tylko po co?
    • Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy 😆
    • Ubi + i po problemie, dla mnie to gra na jeden raz wiec nawet zeby absolutnie pelna wersja kosztowala 250zl i tak bym wzial +.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...