Skocz do zawartości
Vicaris

Pierwszy laptop, potrzebna pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od pewnego czasu przymierzam się do kupna tego laptopa: https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-huawei-matebook-d14-ryzen-5-2500u-8gb-256gb-ssd-int-win10h

Laptop będzie używany głównie poza domem, zazwyczaj w szkole albo gdzieś na mieście czy coś. Dlatego też jak na niczym innym zależy mi abym mógł się połączyć z WiFi. Tylko jest pewien problem, nie znam się na sieciach, połączeniach itd..

Dlatego też kieruję do Was prośbę o pomoc, ponieważ społeczność tego forum już mi pomogła parę razy. Dobra do sedna. W specyfikacjach laptopa uwzględnione jest, że nie posiada on karty sieciowej, ALE posiada łączność bezprzewodową. Nikt w opiniach nie narzeka na brak możliwości połączenia z WiFi, ani nikt nawet nie wspomina o braku karty sieciowej. Czy mogę się połączyć bez karty sieciowej? Czy jest ona zintegrowana razem z płytą główną czy o co chodzi? Czy laptop może w ogóle połączyć się w domu z internetem albo z jakimś hotspotem np. w szkole? Pytam szczególnie o ten laptop. Prosiłbym aby każda odpowiedź była oparta o ten zestaw. Kolejne sprawa to bateria. Czy jest ona wystarczająca aby korzystać z niego spokojnie na wyjeździe i poza domem? Litowo-polimerowa bateria z pojemnością 57,4 Wh wydaje mi się naprawdę mocna, ale może jestem w błędzie. Otóż, na ile godzin by starczyła gdyby używało się ją tylko do programowania? (będzie na nim Linux, nie W10). Może są to głupie pytania, może nie, ale jest to mój pierwszy laptop i wolę pytać i wiedzieć na przyszłość.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :-)

Edytowane przez Vicaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie którą podlinkowałeś masz wyraźny opis w specyfikacji:

 

Komunikacja > Karta sieciowa masz informację ukrytą pod znakiem zapytania:

"Informuje o rodzaju karty sieciowej pozwalającej połączyć notebook z przewodową siecią komputerową poprzez łącze RJ-45. Określenie przez adapter oznacza, że laptop nie posiada dedykowanego złącza RJ-45 tylko adapter na USB, który zazwyczaj jest dołączony do produktu lub wymaga dokupienia."

 

Komunikacja > Łączność bezprzewodowa jest opis:

"Informuje o możliwości i standardzie bezprzewodowej komunikacji notebooka."

Dalej masz Bluetooth 4.1, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac i informację

"Technologia 802.11ac oferuje przesył danych kilka razy szybciej niż w standardzie 802.11n. Dodatkowo działa jednocześnie w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz. Dzięki temu można przeglądać sieć, rozmawiać i wysyłać wiadomości e-mail za pomocą pasma 2,4 GHz oraz jednocześnie odtwarzać strumieniowo media cyfrowe, grać w sieci i prowadzić rozmowy VoIP w mniej zatłoczonym paśmie 5 GHz. Karta sieciowa jest zgodna ze wszystkimi standardami a/b/g/n/ac. Aby w pełni wykorzystać prędkości standardu AC, należy posiadać również pozostałe elementy sieci zgodne z tym standardem np. router."

 

Akumulator: Techniczne > Maksymalny czas pracy [min] 420

 

Co do chęci instalacji Linuxa, to najpierw poczytaj troszkę o tym, np.: huawei-matebook-d-14-ryzen-5-2500u

 

Wszystko masz jasno opisane, zacznij troszkę czytać i interesować się tematem, którym masz zamiar zająć się w przyszłości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na głębsze zainteresowanie się tematem przyjdzie pora. Póki co zakładam ten temat bo potrzebuje szybkiej odpowiedzi i pomocy, a nie mam zbytnio czasu na porządny research. O baterie pytałem, ponieważ rzetelność niektórych sklepów jest śmieszna. Tak, przeczytałem, że 420 minut, tak samo przeczytałem wszystko co mi wypunktowałeś, ale najlepsze jest to, że nie dałeś mi jasnej odpowiedzi na pytania, które zadałem. Czy mógłbyś proszę na nie odpowiedzieć tak/nie jeśli znasz się na tym wystarczająco? Czy będę mógł się połączyć z WiFi pomimo, że w specyfikacji jest napisane, że nie ma karty sieciowej? Czy bateria starczy na minimum 6 godzin?

Pozdrawiam, jeśli odpowiesz to temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie rozumiesz? Mas wszystko wypunktowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie uzyskam odpowiedzi od typowego forumowicza, dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź uzyskałeś, ale widocznie nie umiesz czytać ze zrozumieniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego - Rj45 to tzw zlacze ethernet, kabel taki jak wszystkie kompy uzywaja do internetu (najprosciej ujmujac). W tym lapku mozesz podlaczyc sie tylko bez kabla (nie ma gniazda RJ45) czyli np do WIFI albo do telefonu z ktorego udostepnisz polaczenie. Jak bedziesz bardzo potrzebowal to mozesz dokupic karte sieciowa RJ45 na usb i tez w ten sposob powinno Ci dzialac polaczenie juz po kablu.

 

Co do aku - te 6-8 godzin te modele pracuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...