Skocz do zawartości
arek686

Płyta główna pod Ryzen 5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam płyty głównej pod Ryzen 5 3600, który będzie dodatkowo chłodzony czymś lepszym niż box. Ram nie kręcony 3000/3200 MHz

Wymagania (w kolejności od najbardziej do najmniej znaczącego):

-zminimalizowane ryzyko piszczenia cewek (przy aktualnej płycie MSI b75a-g43 piszczenie jest bardzo słyszalne); fajnie gdyby nie była to płyta od MSI :P

-chłodna, z dobrym chłodzeniem, osiągająca możliwie jak najniższe temperatury, płyta będzie w pokoju, gdzie temp. sięga 33*C w lecie

-możliwie niska awaryjność

-możliwie przyszłościowa, chociaż nie oszukuję się, że za 3 lata i tak przy upgradzie będzie trzeba ją wymienić. Dobrze myślę?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez arek686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam płyty głównej pod Ryzen 5 3600, który będzie dodatkowo chłodzony czymś lepszym niż box. Ram nie kręcony 3000/3200 MHz

Wymagania (w kolejności od najbardziej do najmniej znaczącego):

-zminimalizowane ryzyko piszczenia cewek (przy aktualnej płycie MSI b75a-g43 piszczenie jest bardzo słyszalne); fajnie gdyby nie była to płyta od MSI :P

-chłodna, z dobrym chłodzeniem, osiągająca możliwie jak najniższe temperatury, płyta będzie w pokoju, gdzie temp. sięga 33*C w lecie

-możliwie niska awaryjność

-możliwie przyszłościowa, chociaż nie oszukuję się, że za 3 lata i tak przy upgradzie będzie trzeba ją wymienić. Dobrze myślę?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Ja nie wiem z czego się to bierze: było X tematów na temat płyt pod R5 3600 zarówno ze starej jak i nowej generacji ale ktoś i tak MUSI założyć temat X+1 bo wyszukanie odpowiedzi na tej lub kilku poprzednich stronach mu uwłacza. Nawet nie podałeś budżetu ... fajnie gdyby nie była to płyta od MSI - jak sytuacja z biosami się unormuje to znów wrócą do łask i będą polecane przez wszystkich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-zminimalizowane ryzyko piszczenia cewek (przy aktualnej płycie MSI b75a-g43 piszczenie jest bardzo słyszalne); fajnie gdyby nie była to płyta od MSI :P

Loteria bez względu na producenta/model/rewizję danej płyty.

 

-możliwie niska awaryjność

Znowu loteria bez względu na producenta/model/rewizję danej płyty.

 

-chłodna, z dobrym chłodzeniem, osiągająca możliwie jak najniższe temperatury, płyta będzie w pokoju, gdzie temp. sięga 33*C w lecie

Temat sugeruje że cpu będzie bez OC więc problemu nie ma. Ew. do lodówki wsadzić ;)

 

-możliwie przyszłościowa, chociaż nie oszukuję się, że za 3 lata i tak przy upgradzie będzie trzeba ją wymienić. Dobrze myślę?

Przyszłościowo pod socket AM4 to jedynie X570. Ale to też jest temat bardzo mocno kontrowersyjny :P

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek szanse na zminimalizowanie ww. ryzyk? Sklep/partia? X570 to chyba za droga, a biorąc pod uwagę ddr5 które niedługo wyjdzie to i tak płyta do wymiany chyba, co nie?

 

Alternatywą dla MSI MAX jest np. jakiś aorus Gigabyte + aktualizacja biosu za 50zl? Mowa cały czas o x470.

Edytowane przez arek686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek szanse na zminimalizowanie ww. ryzyk? Sklep/partia?

Bez zasady.

 

X570 to chyba za droga

Pytałeś "przyszłościowo" więc.. :D

 

a biorąc pod uwagę ddr5 które niedługo wyjdzie to i tak płyta do wymiany chyba, co nie?

Podziel się wiedzą kiedy to DOKŁADNIE ddr5 wejdą na rynek konsumenciki :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś chłodzenie do ryzena 5 3600 poleci ktoś? Do 200-250 zł? Zależy mi żeby było w miarę masywne, dobrze chłodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, a biorąc pod uwagę ddr5 które niedługo wyjdzie to i tak płyta do wymiany chyba, co nie?

 

Wręcz przeciwnie ;)

 

A jakieś chłodzenie do ryzena 5 3600 poleci ktoś? Do 200-250 zł? Zależy mi żeby było w miarę masywne, dobrze chłodziło.

Ryzen 3xxx jest tak paskudny pod względem temperatur i stylu pracy że lepsze chłodzenie nic nie daje, nie ma sensu brać czegos droższego niz Fortis bo to w porywach 3 stopnie różnicy, kieruj się przede wszystkim kultura pracy.

Obczaj scythe mugen5 revb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gelid Phantom Black od siebie mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już prawie zdecydowany na be quite! Dark Rock Slim. Myślicie, że to dobry wybór?

Edytowane przez arek686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MSI B450 Bazooka V2 lub Plus najlepsza do nowych Ryzenów 3000 z MSI. Na 4 sztuki 4 działały z Ryzenem 3600 i jedna z 3700, zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mobo:

MSI B450 Bazooka V2 lub Plus najlepsza do nowych Ryzenów 3000 z MSI. Na 4 sztuki 4 działały z Ryzenem 3600 i jedna z 3700, zero problemów.

 

Wtedy w Proline do koszyka daje aktualizację biosu za 5 dych jakoś i tyle? Mam na myśli płyty b450 MSI i Gigabyte aorus.

 

Odnośnie Coolera CPU:

W sklepie gdzie składam pc (w zakladanym przedziale cenowym) są dostępne wszystkie rodzaje be quite! Dark Rock 4, Cryorig h5 ultimate, większość/wszystkie spc, jakieś Arctic freezer. Za większą dopłatą noctua nh-d15.

Najbardziej podchodzi mi Dark Rock 4 Slim. Cenowo trochę drożej niż Fortis, ale wygląd ma spoko. Wersja pro już bardzo dużych gabarytów (chyba za dużych) i chyba nie potrzebuje aż takiego kalibru do ryzena 5 3600 bez OC (ale temperatury w pokoju latem wysokie (33*C)).

Edytowane przez arek686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zamiast dopłacać to Bazooka ma flashback i samemu sobie zaaktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dopłacać to Bazooka ma flashback i samemu sobie zaaktualizować.

 

Ale ogólnie dobrze zrozumiałem, że wszystkie płyty główne poza MSI max (i oczywiście x570) nie są gotowe na ryzena 5 3600 (out of the box) i trzeba im zaktualizować bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No raczej tak, chociaż ja kupując MSI 450 A Pro miałem już bios obsługujący Ryzeny wgrany. Ale to pewnie jak się poszczęści. Flashback po to jest by sobie samemu to zrobić i taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Morele.net aktualizacja biosu kosztuje 29zł a nie 49zł jak w Proline ?

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczące cewki? Czy jest to jakiś problem typowy dla AMD?

 

To nie problem AMD ale konkretnego producenta płyty głównej -> konkretnej płyty (modelu) -> często tylko egzemplarza. AMD jako takiego w to nie mieszaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...