Skocz do zawartości
Sidor768

Problem ze StoreMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ponieważ chciałem skorzystać z aplikacji StoreMI,

ale niestetypojawia mi siębłąd związany z niewłaściwie sformatowanymi dyskami (zał.1)

Dysk SSD PNY 120GB 2,5'-systemowy

dysk hdd

win 10 64 bit

ryzen 3600

msi b450 a-pro

Ktoś zna rozwiązanie problemu?

Czytałem,że może to być spowodowane partycją systemową 100MB,ale nwm czy to aby na pewno powoduje błąd.

Z góry dzięki za odp.

post-611044-15669961587575_thumb.png

post-611044-15669961631916_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samego błędu wnioskowałbym że dysk który chcesz użyć ma już partycję i został sformatowany - program natomiast domaga się dysku jak od producenta czyli bez partycji nie formatowanego.

O ile to możliwe spróbuj usunąć partycje z dysku który chcesz dodać i sprawdź czy wtedy program zaskoczy jak powinien.

 

PS: Mam nadzieję że chodzi o dodanie dysku nr.1 (D) w innym wypadku moja odpowiedź nie ma zastosowania:)

Edytowane przez polar482

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zajrzałem do google - store mi przyśpiesza chyba dysk mechaniczny kopiując najcześciej używane z niego dane na ssd, np dane gry, itp - czyli na ssd musisz mieć wolne miejsce, żeby store mi mógł utworzyć tam własnyy dysk (partycję), i przekopiować dane z hdd - ewentualnie musisz zmniejszyć partycję na ssd żeby powstał tzw obszar nieprzydzielony na dysk store mi - chyba? 5gb wystarczy; ale jak napisałem, tylko zajrzałem, i czytałem nagłówki, więc może nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej opcji zaproponowanej przez polar482 to jestem w 100 % pewien,że nie musi być to czysty dysk bo na yt taki blackwhite(albo wavepc) pracowali i użyli tego programu na dyskach zapełnionych.

A co do drugiego sposobu to też dobrego rezultatu nie ma.

Edytowane przez Sidor768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...