Skocz do zawartości
Mahon

Trzaski w głośnikach/Tnie podczas pobierania

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Od około 2/3tyg. pojawiły się trzaski w głośnikach przy oglądaniu,ale olałem sprawę bo myślałem że na głośniki nadszedł czas..Kilka dni potem podłączyłem słuchawki i problem również był na słuchawkach. Około tyg. później przy robieniu speedtest'a system się zacinał a kursor aż 'klatkował' przy pobieraniu jest tak samo a problem występuje na każdej przeglądarce i również na steam/origin. Po restarcie komputera problem znika,ale po kilku godzinach znów pojawiają się problem. Podczas ściągania proces System i przerwania systemowe mają wysoki % w M.Z. System skanowałem malwarebytes/Bitdefender. System skanowałem(nie zacinał) w poszukiwaniu błędów systemowych- Nie znaleziono błędów.

 

Windows 8.1

i5 4690

16GB Ram

GTX 1060 6GB

 

pkjpg_qssrxah.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecam sprawdzić dysk. Może być programem hd tune (test Benchamrk oraz Error Scan - normalna szybkość, oraz zakładka health). W czasie testów nic nie rób, bo może to zmienić wyniki. Daj screenshoty po testach.

Edytowane przez Emise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test Benchmark do końca.

Druga sprawa - masz system zainstalowany na tym ssd ? Jeżeli na jakimś innym dysku to sprawdź ten drugi dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał podobny problem.

 

Widzę że nvidia. Wejdź w ten ich Calsyst Control Center i zmień by zawsze używało gpu przy renderowaniu, a nie auto - bo inaczej Ci gpu z CPU używa by zaoszczędzić prąd.

 

EDIT:

Co do głośników to sprawdź jeszcze ustawienia jakości dzwięku. Bo może być, że dzwiękówka ma problem z przetważaniem.

 

EDIT2:

Co Ci tak system zasoby zjada? Może coś się odapla, np. wirus w postaci koparki na cpu.

 

EDIT3:

Może i głupie, lecz nie wiem - sprawdź temperatury - może coś się gdzieś grzeje.

Edytowane przez kretowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał podobny problem.

 

Widzę że nvidia. Wejdź w ten ich Calsyst Control Center i zmień by zawsze używało gpu przy renderowaniu, a nie auto - bo inaczej Ci gpu z CPU używa by zaoszczędzić prąd.

 

EDIT:

Co do głośników to sprawdź jeszcze ustawienia jakości dzwięku. Bo może być, że dzwiękówka ma problem z przetważaniem.

 

EDIT2:

Co Ci tak system zasoby zjada? Może coś się odapla, np. wirus w postaci koparki na cpu.

 

CCC to stare oprogramowanie AMD. Nv ma co innego. Ale trop dobry. Może sprawdzić ustawienia.

Ja to bym jednak zaproponował kompletną reinstalację sterowników graficznych.

Do tego sprawdź komptuter tym małym programem na różne świństwa (upewnij się że wyczyścisz wirusy w drugiej zakładce) https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

 

Co do głośników - sprawdzałeś je przy innym urządzeniu ? Próbowałeś wgrać nowe stery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź programem proces Explorer co tak tego biednego procka zarzyna.

(uruchom program jako administrator).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Emise- Tak,system jest na SSD. Wcześniej tylko FF był odpalony teraz test przy wyłączonym:

 

ttjpg_qssnsaq.jpg

ssjpg_qssnsqp.jpg

 

 

@kretowicz - Poniżej SS o te ustawienia chodziło?. Gdzie mam sprawdzić ustawienia jakości dźwięku?. Jak robiłem test tylko FF był odpalony teraz zrobiłem przy wyłączonym. Wirusów,koparek nie posiadam na pewno nic podejrzanego nie ściągałem(a może nawet nic nie ściągałem) a skan robiłem Malwarebytes&Bitdefender. Sprawdziłem temperatury SS poniżej.

 

mnjpg_qssnsqa.jpg

mfjpg_qssnsqq.jpg

mwjpg_qssnapp.jpg

temjpg_qssnaph.jpg

 

@Emise - jeżeli byłby to problem sterów to przy aktualizacji by się naprawiło ? z tego co pamiętam robiłem już dwie(dziś druga) aktualizacje od czasu wystąpienia problemu. ADWc już robiłem jak pojawił się problem. Głośników nie sprawdzałem na innym urządzeniu (na jakim?) wiem,że to nie problem głośników ponieważ podłączyłem do PC słuchawki i również był problem. TYLKO po restarcie PC problem znika na parę godzin lub na jeden dzień.

 

@Fonzie - Jakim programem mam to sprawdzić ?. W chwili obecnej jestem po restarcie i problem nie występuje,ale sprawdzę to jak problem się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest sprawny.

Więcej nie pomogę, może ktoś inny się wypowie.

-

Próbowałeś użyć tego anty malware programu co wkleiłem ?

Mi kiedyś pomógł przy robaczku w systemie (procek mi dzialał cały czas na 40-60% obciażenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mahon

1. Nvidia https://www.techadvisor.co.uk/how-to/pc-components/how-set-default-graphics-card-3612668/

Step Two screenshot.

 

2. Dzwięk https://www.maketecheasier.com/manage-windows-10-sound-settings/ Tu zakładka advance w ustawieniach dzwięku dla danego adaptera.

Potestuj na różnych ustawieniach - ja miałem gliche dzwiękowe przy złym bitrotate - problem dekodowania przez odbiornik - widoczne szczególnie przy dziwięku cyfrowym bo jest w inny sposób fala dekodowana na impulsy laserowe.

 

 

Temperatury widzę masz w średnim obciążeniu pc.

Dodatkowo dotknij mostek na płycie: https://www.google.com/search?biw=1920&bih=976&tbm=isch&sa=1&ei=rhVuXZ30L4GvmwX-i7KwBA&q=radiator+mostka+p%C3%B3%C5%82nocnego+msi&oq=radiator+mostka+p%C3%B3%C5%82nocnego+msi&gs_l=img.3...4668.5188..5380...0.0..0.58.225.4......0....1..gws-wiz-img.bq08Fm_1FPM&ved=0ahUKEwidg-mSkLTkAhWB16YKHf6FDEYQ4dUDCAY&uact=5#imgrc=XCXhWiQnVLnM4M:

 

Tak samo sekcję zasilania, jeżeli po jakimś czasie ma np 70 stopni to kolejny trop. Jak dotkniesz palcem to jezeli jest poniżej 60 stopni to będziesz mógł go długo przytrzymać, jak powyżej 70 stopni to przytrzymasz około 10s, lub krócej i zacznie parzyć.

 

 

Edit:

Jak na razie problem dzwięku zostaw, bo do ewentualny element jak uda się zwiechy naprawić, a problem dzwięku zostanie.

Edytowane przez kretowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem odpisać bo byłem w podróży. Problem pojawił się ponownie przed wyjazdem wtedy zresetowałem PC parę razy(start>restart) i udało mi się ściągnąć nowe stery z Geforce Exp. Na chwile obecną nie było żadnych trzasków czy problem znikł? tego dowiem się za parę dni.

 

 

@kretowicz

1.Mam to zrobione na Nvidie.

2.Ulepszenie mam wszystkie wył.w zaawansowanych mam ustawione 16bit,44100 Hz tryb wyłączności jest 2x zaznaczony.

3.Nie jest to problem z temperaturami to się dzieję w różnych momentach a czasem od razu po wł. komputera a pomaga tylko restart.

4.Problem dźwięku i zwiechy łączą się ze sobą :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie twoje problemy spowodowane są procesorem żyłowanym na 100%, stąd te przycięcia itp. bo procesor po prostu nie nadąża. Sprawdź czy pod tym procesem system nie kryje się jakis wirus kopiący kryptowaluty, bo może być tak, że to po prostu wirus z systemową ikonką. Prawy przycisk myszy i otwórz lokalizacje procesu.

Edytowane przez Mein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie twoje problemy spowodowane są procesorem żyłowanym na 100%, stąd te przycięcia itp. bo procesor po prostu nie nadąża. Sprawdź czy pod tym procesem system nie kryje się jakis wirus kopiący kryptowaluty, bo może być tak, że to po prostu wirus z systemową ikonką. Prawy przycisk myszy i otwórz lokalizacje procesu.

 

Problem tych ostrych zwiech/trzasków od ostatniego postu znikł. Lokalizacja System C:\Windows\System32 ntoskrnl.exe . Raczej wątpię,że to był wirus kopiący krypto akurat wtedy by się wł.gdy ściągam/robię speedtest ?. Niestety,ale nadal są micro przycięcia przy oglądaniu filmów nie są częste ok.raz na film 45min. na yt również one występują,ale jest o wiele lepiej niż było :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...