Forum PCLab.pl: [Klawiatura] cicha, pełnowymiarowa, przewodowa. Jaką warto kupić? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

[Klawiatura] cicha, pełnowymiarowa, przewodowa. Jaką warto kupić? duże shifty, duży backspace (układ US)

#1 Użytkownik jest niedostępny   jurak 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 28 Sierpień 2019 - 21:29

Witam.
Poszukuje nowej klawiatury. Główna rzecz na której mi zależy - aby była cicha w użyciu, pełnowymiarowa, przewodowa.
Przeznaczenie: głównie do internetu, MS Word, inne multimedia. Sporadycznie gry.
Może być gamingowa lub podświetlana jednobarwnie (bez wodotrysków typu RGB). Korzystam często z komputera w nocy. Obecnie posiadam Logitech Deluxe 250 (wiekowa i niestety głośna) i obecnie z tej marki wpadła mi w oko K120, tylko problem w tym, że te dostępne na rynku, są w układzie UK. Przyzwyczajony jestem do układu US (dwa szerokie shifty, prostokątny enter, duży backspace.).
Może jest coś lepszego w dobrym wykonaniu? Prosiłbym o rady, jakich producentów wziąć pod uwagę i najlepiej wskazanie konkretnych modeli.

Budżet: 100-150 zł.

#2 Użytkownik jest niedostępny   FredPL 

• X
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Sierpień 2019 - 08:45

Ciut ponad budżet ale rozważ Logitech K740, sam ostatnio szukam czegoś cichego z podświetleniem (mój Cougar 200K się zużył) i wychodzi mi na to, że chyba tylko on na ten moment został na rynku z cichych klawiatur podświetlonych.

Ten post był edytowany przez FredPL dnia: 29 Sierpień 2019 - 08:45

#3 Użytkownik jest niedostępny   jurak 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Sierpień 2019 - 20:38

A coś cichego bez podświetlenia? Nie jest one obligatoryjne, bardziej zależy mi na ciszy.

#4 Użytkownik jest niedostępny   4SURU4 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 29 Sierpień 2019 - 20:45

EK126 klawiatura silikonowa USB - super cicha ;)

#5 Użytkownik jest niedostępny   FredPL 

• X
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Sierpień 2019 - 08:50

Przypomniało mi się, że miałem kiedyś Natec Medusa z mechanizmem scissors i była fajna pod względem ciszy ale się zużyła w ~2 lata. Z drugiej strony kosztowała mnie 60pln to w sumie nie mogłem narzekać :D

Teraz widzę, że jest Medusa 2 z podświetleniem dostępna, mogłaby spełniać Twoje wymagania. Kosztuje raptem 80pln więc nie oczekiwałbym super trwałości ale 2-3 powinna bez problemu pociągnąć (zależy jeszcze jak kto używa).

ps. EK126 podane przez Suru jest ciche bo nie ma tam żadnej mechaniki ale imo pisze się nieprzyjemnie na sylikonowych, nie mówiąc o graniu.

Ten post był edytowany przez FredPL dnia: 30 Sierpień 2019 - 08:51

Strona 1 z 1