Skocz do zawartości
kedly

I7 8700k vs nonK

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę się upewnić w kwestii procesora. Mam okazję wymienić procek na wersję K. Moje pytanie do was czy jest sens? Gram w 1440p czy procesor 8700k po oc powiedzmy 4.8ghz przyniesie mi korzyści warte wymiany względem obecnego 8700 bez K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka plyte glowna posiadasz.

 

Ogolnie nie widze sensu takiej zamiany, tym bardziej, ze 8700k musialbys oskalpowac zeby podkrecic do 4.8-5ghz przy sensownych temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z370 krait gaming. Tak właśnie myślę że w QHD procek nie jest priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu większego wymieniać 8700 na 8700k. De facto zyskujesz raptem 500/600mhz po oc (8700 boostuje do 4.3 na wszystkich rdzeniach) zysk wydajności dość symboliczny (tym bardziej w 1440p) i pewnie bez skalpa i dobrego air coolera się nie obędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymiana jest za 100 zł to się opłaca, jak powyżej to jak upik pisze. Tylko też nie raptem te 600 mhz, to już może dać dobrego kopa... Jak ktoś lubi 10 fps więcej, taka ironia, aby siebie niektórzy nie pomyśleli...

 

W ogóle po co kupować płytę Z, do procka nonK?

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle po co kupować płytę Z, do procka nonK?

Lepsza sekcja, wyposażenie i możliwość pracy pamięci RAM z taktowaniem wyższym niż 2666MHz.

 

Muszę się upewnić w kwestii procesora. Mam okazję wymienić procek na wersję K. Moje pytanie do was czy jest sens? Gram w 1440p czy procesor 8700k po oc powiedzmy 4.8ghz przyniesie mi korzyści warte wymiany względem obecnego 8700 bez K?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Zanim kupiłem obecny cep to przerobiłem temat i teraz chciałem się tylko upewnić czy nic się nie zmieniło. Dopłata to niemal 200zl. Dlatego zrezygnuje z wymiany i pozostanę na obecnym 8700 non k. Zwłaszcza że w 1440p nie ma dużej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie madz ramy?

 

Paw, ale po co ze 200 przepłacać za płytę, której się w pełni nie wykorzystuje?

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andreas... uwierz mi, że płyta z Z370 do 8700 nonK jest jak najbardziej przydatna.

OC pamięci z 2666mhz do 3866mhz z niskim CL jest lepsze, niż OC procesora z wolnymi pamięciami.

Do tego biosy takich płyt oferują o wiele więcej w kwestii ustawień pozostałych parametrów procesora - Vcore i inne napięcia.

No i sekcja zasilania CPU jest silna w porównaniu do płyt z biednym chipem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andreas... uwierz mi, że płyta z Z370 do 8700 nonK jest jak najbardziej przydatna.

OC pamięci z 2666mhz do 3866mhz z niskim CL jest lepsze, niż OC procesora z wolnymi pamięciami.

Do tego biosy takich płyt oferują o wiele więcej w kwestii ustawień pozostałych parametrów procesora - Vcore i inne napięcia.

No i sekcja zasilania CPU jest silna w porównaniu do płyt z biednym chipem.

Super to wytłumaczyłeś. Dzięki i wszytko już rozumię.

 

 

Tylko już np do i5, taka płyta to już mija się z celem, jak myślę? Oczywiście proc nonK. Pytam z ciekawości, ponieważ już spotkałem się z tematami gdzie ludzie mieli i5 8xxx,z bardzo drogimi płytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to I5 czy I7 nie ma znaczenia w kwestii taktowania RAM.

Zawsze OC pamięci da kopa procesorowi i całej platformie.

I5 CL (kawa) są bardzo szybkie i nawet do nich można sparować najtańsze płyty z chipem Z.

Obecnie ceny płyt z Z już nie urywają głów jak w czasie premiery.

Teraz 570 Ryzeny mają nierówno pod sufitem :P

 

https://cenowarka.pl/?cat=mbp4_1151v2&xf=317_Z370

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Zanim kupiłem obecny cep to przerobiłem temat i teraz chciałem się tylko upewnić czy nic się nie zmieniło. Dopłata to niemal 200zl. Dlatego zrezygnuje z wymiany i pozostanę na obecnym 8700 non k. Zwłaszcza że w 1440p nie ma dużej różnicy.

Dobrze robisz, wersja K jest problematyczna. Skalpowanie to raczej przymus a 4.8-5.0 i tak nie będzie gwarantowane szkoda sobie dupy zawracać.

Lepiej pobawić się ramem bo zawsze kilka procent można dodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko już np do i5, taka płyta to już mija się z celem, jak myślę?

 

Nie mija. Z szybkich pamięci skorzysta też i5. W najbardziej skrajnych przypadkach (gry mocno cisnące podsystem pamięci) różnica potrafi dobijać do 25%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...