Skocz do zawartości
tybor

HyperX Predator czy 2x4 czy 1x8 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pytanie. Posiadam PC z płytą główną : MSI B450M MORTAR

 

W niej mam wpięte 2 kości Pamięć HyperX Predator, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL15 x 4GB czyli obecnie mam kości łącznie 8gb

 

I teraz mam pytanie czy lepiej kupić w takiej sytuacji jedną kość 8GB czy dwie po 4 GB ? Co będzie lepiej ze sobą współgrało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde teraz tak myśle że chyba mi się nie opłaci dokupować jeszcze 2 kości za 300zł .. Bo kurde ja tych kości nie wykorzystuje chyba

 

komputer złożyłem bardziej do przeglądania internetu itd,

 

Procesor AMD Ryzen 5 2400G, 3.6GHz, 4MB, BOX

 

Płyta główna MSI B450M MORTAR

 

Pamięć HyperX Predator, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL15

 

nie posiadam karty graficznej, korzystam z monitora 4k , ale procesor sam z siebie ściąga ok, 3GB pamięci przez co mam w rzeczywistości 5GB

 

A z tymi Ram-ami chyba przesadziłem i po prostu u mnie się marnują, i czy nie lepiej będzie je sprzedać i kupić jakieś 2x8 Gb bardziej ,,zwykłych "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz 16gb RAM, to sprzedaj to co masz i kup zestaw 2x8gb, ponieważ przy większej ilości modułów niż 2, będziesz miał problem z działaniem RAMu, w tym osiągnięcia 3000mhz, generalnie nie polecam Ci dokupywania większej ilości modułów pod Ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest sprzedanie tych, i zakup jakiś 2666mhz np Predator Fury czy jakoś tak, 2 x 8 GB i będzie w takim wypadku wszystko jak najbardziej ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest sprzedanie tych, i zakup jakiś 2666mhz np Predator Fury czy jakoś tak, 2 x 8 GB i będzie w takim wypadku wszystko jak najbardziej ok ?

Możesz kupić zestaw Hyperx 3200mhz cl16 lub mniejsze cl lub Ballistix 3200mhz cl16 (AES w nazwie kodowej) i też będą oba zestawy chodzić jak trzeba z XMP, a Ballistix gdybyś się pokusił, to idą na 3600mhz bez problemu na zwykłych Ryzenach (ty masz APU, co może je ograniczać w kwestii OC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde teraz tak myśle że chyba mi się nie opłaci dokupować jeszcze 2 kości za 300zł .. Bo kurde ja tych kości nie wykorzystuje chyba komputer złożyłem bardziej do przeglądania internetu itd
Oczywiście, że nie opłaci! 8 GB spokojnie wystarczy do roku 2030, ten procesor też.

 

Posiadam PC z płytą główną : MSI B450M MORTAR
Po co tak makabrycznie droga płyta główna? Zastanów się czego chcesz. Zestaw na Ryzen 5 2400g do gier to żenada, zaś do internetu ta płyta główna i 16 GB to gruba przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor 4k, a ta płyta miała Display Port, nie chciałem kupować karty graficznej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde teraz tak myśle że chyba mi się nie opłaci dokupować jeszcze 2 kości za 300zł .. Bo kurde ja tych kości nie wykorzystuje chyba

 

komputer złożyłem bardziej do przeglądania internetu itd,

 

...

 

Do przeglądania neta starczy 4GB a 8GB to już z dużym zapasem. Zmiana na 16 GB pamięci nie da Ci żadnych korzyści a zmiana na 12GB będzie nawet krokiem wstecz w zakresie wydajności (nieparzysta ilość modułów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić zestaw Hyperx 3200mhz cl16 lub mniejsze cl lub Ballistix 3200mhz cl16 (AES w nazwie kodowej) i też będą oba zestawy chodzić jak trzeba z XMP, a Ballistix gdybyś się pokusił, to idą na 3600mhz bez problemu na zwykłych Ryzenach (ty masz APU, co może je ograniczać w kwestii OC).

 

Idą 3600 ale czy bez problemu? Miałeś ? Testowałeś ? Fakt faktem BYŁY to najlepsze kości w parametrze cena/wydajność, obecnie ciężko dostępne w cenie poniżej 380zł / 16 GB dual channel 3200/16

 

Do przeglądania neta starczy 4GB a 8GB to już z dużym zapasem. Zmiana na 16 GB pamięci nie da Ci żadnych korzyści a zmiana na 12GB będzie nawet krokiem wstecz w zakresie wydajności (nieparzysta ilość modułów).

 

Herezja, istnieje coś takiego jak Dual Channel + 1 slot, nie pamiętam w tym momencie jak się kości wkładało bo to dla mnie była tylko ciekawostka, działało bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idą 3600 ale czy bez problemu? Miałeś ? Testowałeś ? Fakt faktem BYŁY to najlepsze kości w parametrze cena/wydajność, obecnie ciężko dostępne w cenie poniżej 380zł / 16 GB dual channel 3200/16

Jest cały wątek na temat tych pamięci Microna na naszym forum i multum "świadectw" na ten temat (sam masz z resztą w opisie link z CPU-Z), nie miałem tych pamięci, mam natomiast RAM na samsugnach b-die, który nie jest w stanie zrobić więcej jak 3466mhz (norma na takiej płycie i tych pamięciach, ale na Micronach nie ma tego problemu). Microny E-die mają podobne osiągi do samsungów b-die, które kosztują minimum 800zł za zestaw 2x8gb, cena 380zł za tego rodzaju RAM (jeśli, ktoś zamierza wykorzystać ich potencja), jest bardzo konkurencyjna. Może ktoś napisać, że a jak nie podkręcam? hmm Już nie raz widziałem, jak ktoś kupił zestaw bez tego postanowienia, a potem się złamał, aby wycisnąć dodatkową wydajność za free.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mówię, że nie bez problemu... akurat czasem trzeba się sporo namęczyć by uzyskać te 3600/16 jak u mnie...

Ale fakt faktem masz rację, patrząc na obecne ceny nadal jest to najlepsza propozycja w kategorii cena/jakość razem z ich odpowiednikiem 3000/15

Edytowane przez The-Wraith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...