Skocz do zawartości
redforest

RAZER Cynosa Chroma układ US

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem nowej klawiatury i zdecydowałem się na RAZER Cynosa Chroma. Chcę jednak klawiaturę w układzie US, ten z małym enterem i szerokim shiftem. Kupował ktoś z Was ten model w takim układzie i gdzie to można dostać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz taką bez problemu w komputroniku. Mam taką od wczoraj, zachwycony nie jestem. Miała być cicha, a nie jest, do tego mam wrażenie, że za rok bądź dwa nie będzie już znaków na WASD. Jak kupowałem klawiatury podświetlane za 100-130 pln to było ok, natomiast przy klawiaturze za prawie 300 to już trochę śmieszne. Śmieszne choćby dla tego, że Modecom robi mechanika za 170pln, który ma klawisze zrobione metodą double injection, które się nie ścierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiadomość. Ostatecznie klawiaturę kupiłem w media markt, właśnie z układem US. Swoją mam trochę ponad tydzień i nie mam wrażenia żeby klawisze miały się zetrzeć, jednak to wychodzi trochę później, zależy od powłoki. Na jednej z moich mysz powłoka zaczęła odpadać po roku, teraz mam inną drugi rok i powłoka nie schodzi. Jeśli chodzi o głośność to jest cichsza od mojej poprzedniej membranówki, jednak głośniejsza od x-scissors. Niestety w klawiaturze bardziej świecą się przerwy miedzy klawiszami niż same klawisze, mam ochotę ją rozkręcić i pomalować na czarno plastik pod klawiszami :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym świeceniem to też mi to przeszkadzało. Wolałbym podświetlenie samych klawiszy bez okolic ale cóż, w końcu to Razer ma się świecić najlepiej na wszystkie kolory tęczy bo to gejming. Co do trwałości klawiszy, to spędzam przy kompie 50h tygodniowo (albo więcej) i nie sprawiała ona wrażenia przesadnie trwałej przy takim użytkowaniu. Jakby klawisze były wykonane z dwóch elementów to by nie było wątpliwości, a tutaj są po prostu wycięte laserowo w czarnym lakierze (klawisz z białego plastiku, malowany na czarno, a później laser 'ściąga' farbę tworząc znak) i zabezpieczone po wierzchu warstwą przezroczystego lakieru.

 

Anyway, swoją klawiaturę zwróciłem po tygodniu użytkowania:

- za głośna

- powłoka klawiszy sprawiająca wrażenie niezbyt trwałej

- problemy z przesiadką z niskiego profilu x-scissors na wysokie klawisze

- trochę wkurzające podświetlenie wszystkiego zamiast tylko klawiszy

- trudności z osiągnięciem koloru pomarańczowego (takie fajne to RGB)

- brak efektu "wow" :D cokolwiek by to miało być

 

- na plus profil/kształt klawiszy

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WG mnie razer jest lekko przereklamowany.

Nie robi złego sprzętu ale np moja klawiatura Razer Ultimate 2016 - wtedy ich najdroższy produkt - działa dobrze ale ma jedną ogromną wadę.

Razer zastosował w niej swoje autorskie przełączniki, które mają ogromną wadę ich próg zadziałania jest wyżej niż próg kliknięcia a przez to bardzo często powoduje to przypadkowe włączenie klawisza zanim on jeszcze zostanie wciśnięty i zanim kliknie. Czasem wystarczy mocniej położyć palec na klawiszu a ten po cichu już się wcisną i ... hrr jak że jest to irytujące.

Nie zmieniałbym klawiatury gdyby nie ten problem.

Używam klawiatury bardzo intensywnie - szczególnie przycisków WSAD i szczerze nie widzę na nich żadnego zużycia z zewnątrz jedynie czuć że wciskają się lżej niż inne a przez to jeszcze bardziej pogłębia się efekt przypadkowego wciskania klawiszy. I to jest moim powodem zmiany klawiatury i tym że nigdy już nie kupię żadnego produktu tej firmy.

A i przełączniki nie są wymienne....

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...