Skocz do zawartości
forresty

NIe mogę zgrać plików na telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z przenoszeniem plików na smartfona. POdłaczam do PC i widze że poprawnie zainstalował sterowniki. Nie wiem gdzie w menedżerze urządeń powinien być wysietlany, ale w magistrali szeregowej usb dokopałem się do info że coś takiego jest generalnie podłączone jako Wooze (fot.1). Z drugiej strony nie ma go nigdzie w listy urządzeń (fot2). W oknie eksplorera 'mój komputer' telefon jest wykryty (fot3). Jak otworzę jego folder to jest pusty, przeniesienie na niego pliku kończy się komunikatem urządzenie przestało odpowiadać lub zostało odłączone. Gdy podłączam telefon kablem na telefonie nei pojawia się monit o wybranie trybu połączenia usb.

Sprawdzałem różnymi kablami, gniazdami i ciągle to samo. Czego mu potrzeba?

post-313893-15670954094781_thumb.png

post-313893-15670954238638_thumb.png

post-313893-15670955608977_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tel powinien wyskoczyć monit co chcesz zrobić "tylko ładuj lub przesył danych" czy coś podobnego, przynajmniej u mnie tak jest i pokazuje się w Windows karta pamięci wewnętrzna i dodatkowa SD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma telefonu w "Mój komputer" ? mojego cara tylko tam sama winda wykrywa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tel powinien wyskoczyć monit co chcesz zrobić "tylko ładuj lub przesył danych" czy coś podobnego, przynajmniej u mnie tak jest i pokazuje się w Windows karta pamięci wewnętrzna i dodatkowa SD

 

Właśnie o to chodzi że się nic nie pokazuje. Szukałem w ustawieniach jakichś opcji usb ale nic tam nie ma. To dziwne. nawet nie widze opcji debugowania nie mówiąc o włączaniu MTP. Kabel jakiego używam to ten sam którym wgrywałem kiedyś androida do innego telefonu i wszystko odbyłosię bez problemu. Kabel dostarczony z telefonem też nic nie zmienia. najbardziej mnie dziwi brak tej opcji debugowania. Kompletnie tego nie pojmuję. W ustawieniach baterii ipamięci też niczego o usb nie znalazłem. Może z google play trzeba coś ściagnąć?

 

Nie ma telefonu w "Mój komputer" ? mojego cara tylko tam sama winda wykrywa ...

No jest - przecież na screenie widać. Tyle że jak się na niego kliknie to wyskakuje pusty folder i niczego tam nie można wrzucić bo jest monit "urządzenie nie odpowiada albo jest odłączone"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja debugowania może być ukryta w opcjach programistycznych a żeby zobaczyć opcje programistyczne trzeba użyć triku, kodu żeby się pojawiły, zależy np. u mnie trzeba było kilkanaście razy nacisnąć na numer kompilacji w informacji o urządzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO juz nieważne - problem rozwiazany. PO podłączeniu przyzwoitych słuchawek to ten WOOZE nawet nieźle gra jak na sprzęt który kupiłem za 100zł z wysyłką. Nówka :D . Tylko problem taki że już nowego systemu tam nie wgram kiedyś, ale na 2 lata starczy chyba. Ktoś wie czy do takiego no-nejmowego smartfona można wgrać nowy ROM czy to trzeba mieć spasowany pod konkretny model np lineage. Jak ta druga opcja to na pewno odpada bo nikt tego nie będzie robił pewnie a nawet na pewno

 

Rzeczywiscie - twój sposób z tym klikaniem działa. Czego to ludzie w tym androidzie nie wymyślą :hmm:

Edytowane przez forresty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...