Skocz do zawartości
wojtekmm26

Płyta główna MSI kod błędu 99

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak, zacznijmy od tego że po sprzedaniu swojego MacBooka uznałem że muszę zaopatrzyć się w nową jednostkę. Jak to ja, musiałem spróbować czegoś nowego i skończyło się tak że sam złożyłem swojego PC-ta. Kiedy tylko przyszły mi wszystkie podzespoły wziąłem się za składanie komputera. Na płycie głównej zauważyłem że do jednego wejścia sześcio-pinowego jest podłączony jakiś plastik z metalowymi wstawkami który nachodzi na cztery piny, bez namysłu odpiąłem go pomimo że nie miałem pojęcia do czego on służy i brałem się za składanie komputera dalej. Robiłem to z poradnika z morele.net i udało mi się złożyć komputer. W międzyczasie na drugim komputerze robił się pendrive z instalacją Windowsa. Po złożeniu całego komputera podłączyłem pendrive’a z systemem, klawiaturę i myszkę, podłączyłem komputer do monitora na kablu HDMI i po raz pierwszy go włączyłem. Po włączeniu komputera spodziewałem się wejścia do instalatora Windowsa, a zamiast tego był czarny ekran z liczbą 99 w prawym dolnym rogu. Nie wiedziałem co mam zrobić, dlatego zaczęłam szukać odpowiedzi na różnych forach i okazało się że wystarczy ten kawałek plastiku, który ściągnąłem wcześniej założyć na miejsce, w którym był na początku i po zrobieniu tego włączyłem komputer i normalnie załadował mi się instalator windowsa, Natomiast okazało się że dysk który zamówiłem został uszkodzony w transporcie następnego dnia, (czyli dzisiaj) kupiłem nowy dysk HDD. Podłączyłem nowy dysk i po raz kolejny wyświetlało się tylko to 99 prawym dolnym rogu, sprawdziłem czy ten plastik jest na swoim miejscu i owszem, znajdował się tam gdzie powinien, a mimo to cały czas wyświetlało się tylko to nieszczęsne 99, resetowałem komputer kilka razy, a nawet złożyłem cały komputer od nowa i nic to nie dało. A czemu Zagranicznych forach na przeróżne poradniki jak naprawić ten błąd, próbowałem wszystkiego ,a mimo to przy starcie komputera dalej jest napisane tylko to 99. Poniżej daję wszystkie podzespoły z jakich złożony został komputer:

Płyta główna: MSI H61M-P31/W8

Procesor: Intel Core i5-2400

Karta graficzna: Sapphire R9 290 4GB Tri-X

Zasilacz: CUBE II MAX 700W

RAM: Cricual 8GB 1GX64 DDR3 1600 UDMM 240-

Proszę o szybką pomoc i konkretne odpowiedzi, bo zależy mi na tym, żeby naprawić ten komputer max do poniedziałku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij kabel zasilania, wyciągnij baterie i naciśnij przycisk zasilania przez 5-10s. To powinno zresetować BIOS. Alternatywą jest odpięcie absolutnie wszystkiego, czyli wszystkie urządzenia USB wewnętrzne i zewnętrzne, kable od monitora i odpal PC z samym CPU, RAM, GPU i podpiętym zasilaczem i zobacz, czy dalej wyświetla się kod błędu 99.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasilacz to ibox to najpierw zaczął bym od jego wymiany na coś lepszego (byle nie kolejny produkt zaśilaczo-podobny).

reset biosu zrobisz nie przez odcięcie zasilania tylko przez wyjęcie bakterii bios przy odłączonym zasilaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...