Skocz do zawartości
Aldatha

Upgrade procesora (i5 8400) na.,,?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zmieniłem kartę graficzną z 1070 na 2070 Super Gigabyte. Obecnie mam i5 8400 , wraz z ramami w dual channel (kość Kingston 2133 i druga również Kingstona 2400 CL chyba 14) , ram podkręcony do 2666

 

I teraz pytanie do wyjadaczy: czy zmiana ma sens?, szczerze to gram w parę gier gdzie potrafią mocno docisnąć procesor (Kingdom Come w miastach) i Assassyny (origins w Alexandria)

 

Gram w 1080p 144hz, i czasem podpinam PC do 4k TV. Płyta główna to Asus Prime Z370.

 

tylko gram, nie streamuję

 

Nie wiem za ile mógłbym sprzedać taki zestaw i czy by ewentualnie starczyło po niewielkiej dopłacie na Ryzena który jest bardzo zachwalany, tak mocno że aż się

człowiek zastanawia czy dobrze zrobił kupując Intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje ci wydajności? Nie? Więc w czym problem? :]

 

Jedyne, co by się przydało zrobić, to porządek z ramami. Masz straszny złom. Sprzedaj to nie wiadomo co i kup 2x8GB czegoś w rodzaju ballistix 3200 CL16. Podkręcisz to od razu do 3600 CL16 i będzie ok.

 

Jeśli zaczniesz odczuwać realne problemy z wydajnością, wtedy porozmawiamy. Nie marnuj pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, szczególnie na płycie non-z...

 

Autorze, w 4k zapewne wydajność i tak opiera się o GPU, ale w fhd już szybszy procesor dałby różnicę. A jaki to inna sprawa, pewnie i7 8700 lub zmiana platformy na r5 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700 to już pewnie spory wydatek, właśnie się zastanawiałem czy w miarę za ok pieniądze bym dał rade się przesiąść na ryzena 3600, jak na złość sporo gram w gry ubisoftu ;)

 

8400 w miejscach procesorowych potrafi niestety spaść do 47-45 klatek w aleksandrii, tak samo w kingdom come

gdzie z 100 klatek w miastach mam zjazd do 40-45 , ale wiem że ta gra akurat potrafi zabić najsilniejsze procesory

 

ramy dadzą jakąś namacalną różnicę?, obawiam się że 6/6 już po prostu nie wystarcza

 

8400 miał świetne recenzje ale jednak kupowałem go już ponad rok temu i nie było wtedy nowych ryzenów

 

testy porównawcze 8400 vs r3600 jakoś nie powalały szczerze mówiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ram robi dużą różnicę szczególnie w minimalnym FPS i od tego bym zaczął, sprzedaj te padła co masz i kup 2x8gb 3200 MHz + cl 15-16. Jak dalej będzie mało to szedł bym i7 8700k +OC. Używki można już kupić za 1100-1200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy i7 8700 non-k a ryzenem 3600 można plus minus postawić znak równości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim ramem cokolwiek byś nie włożył, zmienił będzie kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadziłem że te kingstony są tak kiepskie, powiem szczerze że z przyzwyczajenia je używałem od lat. Myślałem ze szybki ram ma znaczenie dla ryzenów a nie coffe lake

Sprawdzam właśnie za ile mógłbym sprzedac te moje ramy

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Kingston jest kupa, tylko ich taktowanie.

Ma być szybki ram w dualu.

Ja mam zwykłego I7 8700, ale do tego RAM 3866Mhz CL16/16/16/36/300/CR2.

Nie ma na razie gry, która by zapchała tego cepa.

Sprzedaj 8400 oraz obecne pamięci i kup używkę 8700/8700k + dual 2x8GB DDR4 3200 CL15/16.

Karta dostanie boosta, Assasyny będą szybciej i wyżej latać :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kula u nogi zestawu jest jak pisza koledzy ten ram. Masz plytke Z370 wiec..3200 CL 16 i jazda a nie jakies rozne takty od 2133 do tam 2666 (obie koscia sa na 2666)?

 

i5 8400 to te 55-60 fps powinien dac w Aleksandrii nie przesadzajmy ze to jakis slabeusz jest. Takie spadki do 45 to zalicza R5 2600 a nie i5

 

Taki test no fakt ze na 8600K ale jednak pokazuje co znaczy ram

 

https://www.purepc.pl/pamieci_ram/test_pamieci_ddr4_2133_3600_mhz_na_intel_core_i5_8600k

 

W origins przy i5 8600K 4,8Ghz roznica miedzy ramem 2133 a 3600 w Aleksandrii to 25 fps w ujeciu minimalnym. Tyle to nawet zmiana i5 na i9 nie da co pozbycie sie slabego ramu i wlozenie czegos z sensem

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każde pamięci zrobią 3000 cl 15 nawet najtansze i tak jak wyżej można spróbować 3200 cl 16 pewnie też zrobią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadziłem że te kingstony są tak kiepskie, powiem szczerze że z przyzwyczajenia je używałem od lat. Myślałem ze szybki ram ma znaczenie dla ryzenów a nie coffe lake

Sprawdzam właśnie za ile mógłbym sprzedac te moje ramy

 

dzieki

Jakie masz dokładnie te kingstony i czy płyta to z370? Jeżeli tak to ja na kingstonach hyperx fury robiłem 3433mhz na z170, a na b350m mam obecnie ustawione stabilnie na 3333mhz cl16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie spodziewałem się że będzie taka róznica, sprzedalem te kingstony i kupilem xpg gammix d10 adaty 2 x 8 3200 mhz CL16-18-18, puściłem xmp w biosie i jakbym zmienił cpu na klase wyżej

 

assassin teraz zelazne 60 fps w aleksandri gdzie poprzednio zdychal mi do 45-47 tak teraz 61-62 klatek, w kingdom come podczas turnieju w rattay (bardzo procesorowe miejsce) teraz spada maksylanie do 54 klatek, doslownie na ulamek sekundy, gdzie wczesniej fps lecial do 43-45

 

wydalem 200 zl a juz chcialem leciec po nowego ryzena i plyte glowna

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM teraz daje nieraz wiecej niz wymiana procka na wyzszy model czy grafiki. Widac po Asasynie np gdzie bardzo do gory idzie minimalny fps od ktorego zalezy komfort gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... kupilem xpg gammix d10 adaty 2 x 8 3200 mhz CL16-18-18,

Aj..., szkoda, że nie zawalczyłeś o pełnię sukcesu i nie kupiłeś pamięci z timingami 16-16-16 (albo niższymi). Co prawda możliwe, że uda Ci się je wszystkie wyrównać do 16-tu ale tym samym ograniczysz sobie potencjał OC.

Ramki 3200 MHz z timingami 16-18-18 to mniej-więcej odpowiednik 3000 MHz 15-15-15 (takie timingi masz użyte w teście PC-Lab czyli jest to dopiero połowa stawki).

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...