Forum PCLab.pl: Ufo oraz zjawiska paranormalne - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (13 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ufo oraz zjawiska paranormalne Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 01 Wrzesień 2019 - 14:35

Zobacz postpriestowngen, o 01 Wrzesień 2019 - 13:57, napisał(a):

hahahah piękne :D U mnie to akurat kumpel się przebierał w sukienki i latał z gołą fujarą po osiedlu w biały dzień :D

A to nie był trailer nowego "Terminatora"? :borg:

#22 Użytkownik jest niedostępny   priestowngen 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2019 - 14:43

Nie nie kumpel akurat jest łysy i siedział z prawie 10 lat w psychiatryku ;d

#23 Użytkownik jest niedostępny   Klakier1984 

• from another galaxy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2019 - 15:00

Zobacz postTrepcia, o 31 Sierpień 2019 - 21:18, napisał(a):

Naiwnoscia by bylo aby wierzyc ze w calym wszechswiecie istnieje tylko rodzaj ludzki i nie ma rozumnych istot pozaziemskich.

Jednocześnie naiwnością jest wierzyć, że w chwili obecnej jest tam gdzieś ktoś poza nami, skoro cały żywot ziemi to ledwo rozbłysk na kosmicznej mapie czasu ;)

Ja tam jestem gdzieś po środku tych dwóch opinii ;)

Ten post był edytowany przez Klakier1984 dnia: 01 Wrzesień 2019 - 15:03

#24 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2019 - 16:32

Zobacz postÁltair, o 31 Sierpień 2019 - 20:20, napisał(a):

Zjawiska paranormalne są wokół nas. Np. odkładasz rozplątany kabel do słuchawek, a podnosisz poplątany. A UFO to fakt, np. dostajesz czymś latającym po ciemnu. Zapalasz światło i UFO zmienia się w ćmę.

No i dziś już nie zasnę, bo przypomniał mi się koszmar jak siostry mnie straszyły "ufo, osa, ćma" :cold:

#25 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2019 - 16:38

Takiej zabawy to nie znam :E

#26 Użytkownik jest niedostępny   Szczota 

• n00b
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2019 - 17:44

Ja już zamieszczałem tutaj moje zdjęcie ufo.
Robiłem dokumentację techniczną masztu z wieszania sprzętu i w jednym rogu widać spodek.
Normalnie bym nie zauważył tylko mailem przesyłałem I Thunderbird otworzył w oryginalnej rozdzielczości i było widać to cudo.

Odnośnie spraw paranormalnych. Do wszystkiego chłodni podchodzę i racjonalnie.
W mieszkaniu dziwne rzeczy się dzieją. Raz sama firanka się mocno poruszyła. Okna zamknięte. No nic pomyślałem kabel z słuchawek się zachaczyl.
Coś tam mi w szafie spadnie ale wiadomo często wrzuci się byle jak to może.
Moja kobieta mówiła że często ma dziwne akcje jak mnie nie ma w domu.
Raz ją balon dmuchany gonił po domu podobno. Tłumaczyłem że pewnie była naelektryzowana i mogła przyciagac.
Raz widziałem jak biała przeleciała między pokojami ale byłem pod wpływem no więc olałem temat.

Jednak była raz taka sytuacja że prawie narobiłem w gacie.
Puszka piwa gdzie było jeszcze około 200-250ml piwa sama się przesunęła po stole.
Kątem oka to widziałem, słyszałem i nawet ślad był widoczny bo puszka zimna i wilgoć się skroplala.

Zauważyłem że takie akcje się dzieją jak nie ma na grobie ponad miesiąc się pomodlić.

Śmiesznie to brzmi szczególnie że jestem zatwardziałym ateista.

Odnośnie obcych cywilizacji. Na bank były inteligentne. Pytanie czy kiedyś taką spotkamy.
Nasza cywilizacja potrafi sygnały radiowe nadawać i odbierać od raptem jednego wieku.

Odległości są ogromne. Wystarczy większa wojna atomowa i nie ma ludzkości.
Więc mogły wyginać zanim je spotkaliśmy albo sami wymrzemy.
Na przestrzeni mld lat to my na osi czasu jesteśmy niewidoczni.
Nawet jeśli wszystkie cywilizację są na takim samym etapie rozwoju i zaczęły 50 lat nadawać ti dodamy odległości liczone choćby w setkach lat świetlnych to dopiero za 100 lat najwcześniej zobaczymy czy usłyszymy pierwsza TV czarno-biała ;) i to pod warunkiem że w dobrą stronę będziemy nasłuchiwać.
Dodajmy że wszechświat rozszerza się szybciej niż prędkość światła to robi się nie ciekawie.
Prędzej uwierzę że spotkamy jakieś roboty albo sondy.

Inna sprawa że nie łamiąc zasad fizyki i przekraczania prędkości światła można przemierzyć cała galaktykę za ludzkiego życia.
Przecież to jest parę dni jak będziemy podróżować z prędkością 99,9999999999999999999% prędkości światła.
Po prostu dylatacja czasu. Dla ziemian mina setki tysięcy lat. Dla podróżnika w statku z taką prędkością godziny bądź dni

#27 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• No One
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2019 - 20:09

Zobacz postSzczota, o 01 Wrzesień 2019 - 18:44, napisał(a):

Przecież to jest parę dni jak będziemy podróżować z prędkością 99,9999999999999999999% prędkości światła.
Po prostu dylatacja czasu. Dla ziemian mina setki tysięcy lat. Dla podróżnika w statku z taką prędkością godziny bądź dni

Dam Ci zagadkę przez którą nie zaśniesz. Co będzie, jak przy tej prędkości popatrzysz w lustro? Dodaj obrazek

#28 Użytkownik jest niedostępny   zlotnik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2019 - 21:02

Zobacz postRadar28, o 31 Sierpień 2019 - 22:03, napisał(a):

Paleoastronautyka to przede wszystkim ten sam rodzaj myślenia co w przypadku kreacjonistów, czyli wszystko na siłę upycha się pod z góry założoną tezę bez próby znalezienia alternatywnych wyjaśnień. Jak chcesz zobaczyć w starożytnych rysunkach statki kosmiczne, to zobaczysz. Tak samo jak w losowych plamach atramentu można zobaczyć twarze czy cokolwiek innego - ludzki mózg jest nastawiony na szukanie wzorców czy ma to sens czy nie. Kwestie starożytnych technik budowlanych też przez paleoastronautykę są traktowane w ten sposób, czyli "nie wiem jak to zostało zrobione, więc na pewno byli to kosmici!" Kreacjoniści to samo: "na mój rozum ewolucja jest niemożliwa, więc Biblia literalnie opisuje stworzenie!"

Komiksy Dänikena były bardzo fajne, ale to jest zwykła fikcja.

Bardziej racjonalni ludzie próbują odtworzyć starożytną technologię i mają na tym polu konkretne sukcesy. Jest to w każdym razie dużo ciekawsze i bardziej rozwojowe.

Co do UFO, to jest statystycznie pewne, że życie pozaziemskie istnieje, ale niekoniecznie jakakolwiek inna cywilizacja jest wystarczająco blisko, żeby nas odwiedzić a tym bardziej z wyprzedzeniem zauważyć. Wszechświat jest niewyobrażalnie wielki a odległości do pokonania między gwiazdami na tyle duże, że nie wiadomo czy kiedykolwiek się stąd wyrwiemy. W każdym razie przypadkowi kosmici raczej by się do nas na piknik nie wybierali.

A jeśli chodzi o zjawiska paranormalne w ogóle, to podzielam poglądy Jamesa Randiego, czyli czekam aż ktoś pozytywnie przejdzie obiektywne testy. Tyle że nie mam drobnych, żeby ufundować milion dolarów nagrody. W każdym razie jak do tej pory wszyscy zginacze łyżek, czytacze myśli czy inni specjaliści od zdolności paranormalnych okazali się oszustami.

Zawsze zastanawia mnie to dlaczego tak wiele kultur/cywilizacji opowiada praktycznie taką samą bajeczkę albo podobną że byli kiedyś na ziemi bogowie i żyli z ludźmi i przylecieli z nieba na ognistych ptakach - jest to bardzo ciekawe

#29 Użytkownik jest niedostępny   priestowngen 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2019 - 21:06

Możesz podesłać zdjęcie tego ufo ? :D

#30 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2019 - 21:48

Zobacz postzlotnik, o 01 Wrzesień 2019 - 21:02, napisał(a):

Zawsze zastanawia mnie to dlaczego tak wiele kultur/cywilizacji opowiada praktycznie taką samą bajeczkę albo podobną że byli kiedyś na ziemi bogowie i żyli z ludźmi i przylecieli z nieba na ognistych ptakach - jest to bardzo ciekawe

Bo jedna od drugiej zgapiała mitologię. Plus wędrówka ludów. Druga sprawa to podobne myślenie, co widać np. u pisarzy, którzy wzajemnie się nie znają, nie czytają swoich książek, a mają identyczne pomysły.

#31 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 00:00

Zobacz postzlotnik, o 01 Wrzesień 2019 - 22:02, napisał(a):

A jeszcze więcej kultur zupełnie inaczej opisuje bogów i o ognistych ptakach mowy nie ma. Z setek czy tysięcy różnych mitologii łatwo znaleźć jakieś, które będą miały cechy wspólne a jeszcze łatwiej wyłuskiwać z nich tylko konkretne szczegóły pomijając resztę. To jest właśnie podciąganie faktów pod z góry założoną tezę. Gdzie masz latanie na ognistych ptakach w mitologii greckiej, nordyckiej albo judaistycznej? A jak spoza Europy przykłady, to mitologie typu japońska są mocno zmieszane z szamanizmem i granica między domowymi duchami żyjącymi w przedmiotach a ogólnokrajowymi bogami jest płynna, także takie pojęcie bogów jako takich w ogóle nie przystaje do istot żywych.

#32 Użytkownik jest niedostępny   Trepcia 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 06:52

Zobacz postPrimoGhost, o 01 Wrzesień 2019 - 21:09, napisał(a):

Dam Ci zagadkę przez którą nie zaśniesz. Co będzie, jak przy tej prędkości popatrzysz w lustro? Dodaj obrazek

Efekt będzie dokładnie taki sam jak w sytuacji, gdy będziesz poruszał się z prędkością bliską prędkości światła i zapalisz latarkę przed siebie. Zarówno dla Ciebie światło latarki będzie oddalało się od Ciebie z prędkością światła jak i dla nieruchomego obserwatora obok prędkość strumienia świetlnego latarki będzie taki sam i będzie równy prędkości światła. Nie nastąpi zsumowanie się prędkości światła latarki oraz prędkości osoby z latarką. W takim przypadku następuje dylatacja czasu i dla osoby poruszającej się mija np. minuta a dla stojącej dwie minuty.

Ok, pora na kawę i trzeba zająć się czymś trudniejszym :)

#33 Użytkownik jest niedostępny   Galvatron 

• + The Black Swordsman +
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 09:55

Zobacz postzlotnik, o 31 Sierpień 2019 - 21:19, napisał(a):

Polecam kanał z YT Kosmiczne Opowieści. Bardzo fascynuje mnie temat paleoastronautyki

Polecam ten film: https://www.youtube....h?v=j9w-i5oZqaQ

Bardzo dobrze wyjaśnia i obala m.in. teorię paleoastronautyczną.

Ja już zamieszczałem tutaj moje zdjęcie ufo.
Robiłem dokumentację techniczną masztu z wieszania sprzętu i w jednym rogu widać spodek.
Normalnie bym nie zauważył tylko mailem przesyłałem I Thunderbird otworzył w oryginalnej rozdzielczości i było widać to cudo.

Chętnie bym rzucił okiem.

Odnośnie spraw paranormalnych. Do wszystkiego chłodni podchodzę i racjonalnie.
W mieszkaniu dziwne rzeczy się dzieją. Raz sama firanka się mocno poruszyła. Okna zamknięte. No nic pomyślałem kabel z słuchawek się zachaczyl.

Możliwe, że np. macie w mieszkaniu jakiś nieszczelności, o których nie wiecie.

Moja kobieta mówiła że często ma dziwne akcje jak mnie nie ma w domu.
Raz ją balon dmuchany gonił po domu podobno. Tłumaczyłem że pewnie była naelektryzowana i mogła przyciagac.

Albo niósł go ten sam przeciąg, który ruszył firaną. Jeśli to się regularnie powtarza, to ja bym to zgłosił do administracji.

Raz widziałem jak biała przeleciała między pokojami ale byłem pod wpływem no więc olałem temat.

Pod wpływem alkoholu mózg sobie wygenerował zjawę, albo coś sobie zinterpretował w ten sposób.

Jednak była raz taka sytuacja że prawie narobiłem w gacie.
Puszka piwa gdzie było jeszcze około 200-250ml piwa sama się przesunęła po stole.
Kątem oka to widziałem, słyszałem i nawet ślad był widoczny bo puszka zimna i wilgoć się skroplala.

Puszkę mogłeś sam przesunąć, bezwiednym ruchem ręki. Możliwe też, że stół nie stał równo, albo miał źle wypoziomowany blat, i jak zebrała się wilgoć, to się ześlizgnęła.

Moim zdaniem nawzajem wkręciliście się i zaprogramowaliście w tryb "nawiedzony dom" i teraz wszystko interpretujecie w ten sposób.

#34 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• No One
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 10:09

Zobacz postTrepcia, o 02 Wrzesień 2019 - 07:52, napisał(a):

Efekt będzie dokładnie taki sam jak w sytuacji, gdy będziesz poruszał się z prędkością bliską prędkości światła i zapalisz latarkę przed siebie. Zarówno dla Ciebie światło latarki będzie oddalało się od Ciebie z prędkością światła jak i dla nieruchomego obserwatora obok prędkość strumienia świetlnego latarki będzie taki sam i będzie równy prędkości światła. Nie nastąpi zsumowanie się prędkości światła latarki oraz prędkości osoby z latarką. W takim przypadku następuje dylatacja czasu i dla osoby poruszającej się mija np. minuta a dla stojącej dwie minuty.

Ok, pora na kawę i trzeba zająć się czymś trudniejszym :)

Ale weź pod uwagę jedno. Lustro jest przed facetem, powiedzmy - 2 metry przed nim. Czyli odbite światło podróżuje w przeciwnym kierunku. To, że się nie sumuje nie budzi wątpliwości.

Dodaj obrazek <---------->| Lustro. |

To nie jest głupia zagadka. W którymś numerze WIEM czytałem, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

#35 Użytkownik jest niedostępny   Trepcia 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 10:22

@Primo

Prędkość światła jest stała, reszta jest względna :) W układzie lustra światło będzie się poruszało do/od lustra ze swoją prędkością (pierwsza zasada dynamiki). Dla obserwatora obok rownież światło będzie się poruszało ze swoją prędkością. Dla obserwatora obok jedna sekunda to nieskończenie wiele sekund tego, który patrzy w lustro. Fajna ta dylatacja, taka nie za prosta :D

#36 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• No One
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 11:21

Tak, ale jednocześnie jest dualizm korpuskularno falowy. Raz światło zachowuje się jak korpuskuła, raz jak fala. Nie wiemy, jak zachowa się wewnątrz obiektu pędzącego niemal ze 100 % z prędkością światła. Mamy teorie, ale nie wiemy. Wrócę z roboty, to spróbuję zrobić test Dodaj obrazek

#37 Użytkownik jest niedostępny   Trepcia 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 11:35

Zobacz postPrimoGhost, o 02 Wrzesień 2019 - 12:21, napisał(a):

Tak, ale jednocześnie jest dualizm korpuskularno falowy. Raz światło zachowuje się jak korpuskuła, raz jak fala. Nie wiemy, jak zachowa się wewnątrz obiektu pędzącego niemal ze 100 % z prędkością światła. Mamy teorie, ale nie wiemy. Wrócę z roboty, to spróbuję zrobić test Dodaj obrazek

Hmm... Dałeś mi do myślenia :D Zrób, zrób test! Tylko pamiętaj, zbicie lustra - 7 lat pecha.

#38 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 11:47

Zobacz postPrimoGhost, o 02 Wrzesień 2019 - 11:09, napisał(a):

Ale weź pod uwagę jedno. Lustro jest przed facetem, powiedzmy - 2 metry przed nim. Czyli odbite światło podróżuje w przeciwnym kierunku. To, że się nie sumuje nie budzi wątpliwości.

Dodaj obrazek <---------->| Lustro. |

To nie jest głupia zagadka. W którymś numerze WIEM czytałem, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Lustro porusza się z tą samą prędkością co obserwator? Jeśli tak, to widzi on siebie jak zwykle. Tu nie ma miejsca na żadne kombinacje i odpowiedź jest banalna. A jeśli twierdzisz, że odpowiedź nie jest jednoznaczna, to wypadałoby uściślić pytanie. Różne kombinacje z efektem Dopplera i dylatacją czasu będą występować w innych układach odniesienia, ale nie zmieni to faktu, że każdy obserwator zgodzi się co do tego, że facet patrzący w lustro widzi siebie tak samo niezależnie od prędkości, z jaką się porusza.

#39 Użytkownik jest niedostępny   Splendor_97 

• Honor ponad wszystko!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 11:50

Ja z kolei widziałem swojego rodzaju zjawisko paranormalne w centrum dużego miasta - zużyta prezerwatywa na chodniku,blisko dworca PKP.
Pewnie musieli mieć dużo odwagi,żeby uprawiać seks w miejscu publicznym :E

#40 Użytkownik jest niedostępny   Galvatron 

• + The Black Swordsman +
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 11:55

Zobacz postSad_MadMan, o 01 Wrzesień 2019 - 12:15, napisał(a):

Problemem UFO jest to, że w czasach 4K w telefonach komórkowych to zawsze zdjęcia i filmy wyglądają jakby były robione przy pomocy tarki do prania.

Większość filmów/zdjęć prezentujących UFO, i inne zjawiska paranormalne (kosmici, duchy, kryptydy), to fałszywki, a kiepska jakość to sposób na zamaskowanie oczywistej mistyfikacji.

Do tego takie filmiki w większości są krótkie i pozbawione kontekstu - nie widać co było przed i po. Nie uświadczysz np. dłuższego filmu, na którym domniemane zjawisko paranormalne uchwycono przy okazji kręcenia czegoś zupełnie innego.

• (13 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »