Skocz do zawartości
Gordix

Spadek wydajności procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Opiszę wpierw co się stało...mierzyłem na wyłączonym komputerze pewne rzeczy i metalową końcówką miary dotknąłem zworki clear cmos...i ok,bios sie zrestował, komputer normalnie rusza, uruchamiam gre,a tam dziwne przycinki (licznik FPS pokazuje 90fps). Benchmarkuje zatem procesor w CPU-Z, wynik 80 zamiast 500 na single thread.

Puszczam Valley Benchmark 1.0 a tam 800 pkt zamiast 6000. Puszczam benchmark dysku nvme, a tam wyniki o polowe niższe .

 

Czyżbym tym incydentem zrobił jakieś zwarcie na płycie?Wyjmowałem już baterie, komponenty pojedynczo, bez zmian... :(

Edytowane przez Gordix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślne,4000 Mhz....

 

To jest właśnie najdziwniejsze,że wszystko niby działa,a jednak osiągi poszczególnych komponentów są o 80% niższe...

Edytowane przez Gordix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróć ustawienia fabryczne w biosie. Jak to nic nie da to przydałoby się jeszcze zrobić reset zworką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilkukrotnie z poziomiu bios, zworka również,po zworce ładny komunikat że wszystko jest sprowadzone do defaultu,Windows śmiga,a wydajność dalej leży...stawiam obecnie Windowsa od nowa aby wykluczyc jakies kwestie software'owe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,po instalacji świeżego systemu wszystko wróciło do normy ?! Temat do zamkniecia...na szczescie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...