Skocz do zawartości
1357

Dziwna sytuacja z blokadą ISO Canon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące lustrzanek Canon, konkretnie Canon EOS 7DMark II. Otóż w paru sytuacjach na imprezach miałem lekką konsternację i nie wiem co zrobiłem, czy wcisnąłem, może ktoś oświeci amatora. Mianowicie nagle w aparacie nie mogłem w ogóle zmienić wartości ISO. Myślałem, że może mam blokadę LOCK, ale była do lewej, czyli wyłączona. Wpadłem w panikę i zacząłem resetować ustawienia aparatu, ale to nic nie dawało, baterie wyciągałem i po dłuższej szamotaninie z technologią w końcu zatrybił, ale nie wiem jaka była przyczyna, bo na pewno nie przesunięcie LOCK (blokada kilku funkcji). Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało danych, ale może po prostu spróbuj najnowszej wersji firmware? Może ustawiłeś coś związanego z lampą błyskową, lub autoiso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało danych, ale może po prostu spróbuj najnowszej wersji firmware? Może ustawiłeś coś związanego z lampą błyskową, lub autoiso?

 

Właśnie nie wiem, z ISO zawsze zmieniam w zależności od sytuacji czyli na manualu, nie mam auto. Najlepsze jest to, że w domu jak się bawię aparatem wszystko jest ok, nie używam lampy, czasem filmuję amatorsko wesela, i podczas kilku w środku wesela nagle nie mogę zmienić ISO, jest zablokowane, ruszam pokrętłem i nic, stoi w miejscu. A po jakimś czasie w końcu się odblokowuje ale już po resecie wszystkiego i wyciągnięciu baterii choć i to nie jest regułą. Teraz się bawię, spokojnie zmieniam wszystkie opcje, wszystko działa bez zarzutu. Nie wiem czy też wtedy nie działało właśnie prócz ISO czas naświetlania, chyba też nie mogłem tego zmienić ani pokrętłem głównym, ani żadnym innym przyciskiem. Wiem, że jak wtedy zrobiłem reset menu i ustawień to dalej było zablokowane. Firmware mam 1.1.2 czyli najnowszy możliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz autoiso.

To chyba kwestia tego, na jakich ustawieniach PASM uruchamiasz nagrywanie wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...