Skocz do zawartości
Silnoreki

Któa płyta x570 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Można wyrwać Aorus x570 pro w innych sklepach niż xkom

Za te pieniądze to już masz x570 prime pro. A za 1200 masz x570 rog strix-f który ma wszystko co potrzeba włącznie z flashback

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo szybkie pytanie, która lepsza :

ASUS TUF GAMING X570-PLUS - Widzę że ma słabsze audio , więc raczej odpada

ASUS PRIME X570-P

MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI (w xkom dokładają aio, więc dlatego wpadła na tą listę, inaczej bym nawet nie spojrzał na msi)

Dość szybko potrzebuję odpowiedzi , bo jak coś to za 5 minut zamawiam .

Zależy mi na dość dobrym audio, żebym nie musiał dokupować do słuchawek żadnych daców, kart dźwiękowych i innych rzeczy . Sekcja też przydała by się dobra, bo płytę będę miał parę lat, jeśli ryzen 3600 będzie normalnie działał.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo szybkie pytanie, która lepsza :

ASUS TUF GAMING X570-PLUS - Widzę że ma słabsze audio , więc raczej odpada

ASUS PRIME X570-P

MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI (w xkom dokładają aio, więc dlatego wpadła na tą listę, inaczej bym nawet nie spojrzał na msi)

 

Dość szybko potrzebuję odpowiedzi , bo jak coś to za 5 minut zamawiam .

Zależy mi na dość dobrym audio, żebym nie musiał dokupować do słuchawek żadnych daców, kart dźwiękowych i innych rzeczy . Sekcja też przydała by się dobra, bo płytę będę miał parę lat, jeśli ryzen 3600 będzie normalnie działał.

Msi próbuje przekupywać za te płyty bo HardwareUnbox mial na tej płycie 90 stopni bez oc r9 3900x, nie patrz na aio tylko możesz kupić np. Fortis3 i mieć takie same/bardzo podobne temp.

Płyta ma być ok do kilku lat? to na pewno nie msi które dopiero są przy serii ACE i w góre. Masz AORUS x570 elite którą ma taką samą sekcje jak x470 gaming 7 za 1600zł (chyba). Zawsze słuchawki podpinam pod jakąś dźwiękówkę bo jestem pewniejszy i mogę głośniej słuchać muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDGE jak masz AIO za 250zl jest spoko :P Ale to chyba nie xkom doklada tylko MSI po recenzji w ramach promocji.

 

Tylko to nie ram wart 400zl używka na allegro jak odsprzedasz. I nie ma też klucza do steema. Wtedy taki EDGE wychodzi 450zl i wart jest uwagi.

A tak masz 950zl za MSI i 250 chlodzenie. Pi razy oko 700zl ? ALe chlodzenie pójdzie za max 200 wtedy robi się 750zl. Jednak w cenie 750zl lepiej dźwigać asusa :)

 

PRIME X570-P zwycięzcą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szarpiąc się na x570, chcę zapomnieć o dodatkowej karcie dźwiękowej , więc wbudowana musi być oki . Przeglądając teraz na spokojnie, gigabyte i asus mają ten sam dźwięk , asus ma więcej biosów na stronie, częściej wrzucane, za to gigabyte ma już bios abba , od 4 dni. Mimo wszystko zamawiam p prime , mam nadzieję, że moje problemy z ryzenem 3600 zostaną rozwiązane . Dzięki za szybką odpowiedź. Oczywiście zdam relacje co i jak. Parę dni będę siedział na fx6300 :D.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X570 AORUS MASTER - tutaj masz wbudowany dac SABRE.

 

Prime-P nie wiem czy ma nawet wbudowany osobny wzmacniacz sluchawkowy. Trzebaby poszukać. Wyższy model Strixa i Prime mają chyba ich FX-audio czyli w zestawie więcej kondensatorków i wzmacniacze.

 

Najtańsza płyta z porządnym audio na AM4 to x470 Gaming7. Niestety chipset nie ten ale płyta mega. Szczególnie jak były po 850zl nie wiem jak teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad ta płyta w budżecie do 1000zl , póki co 5 3600 A potem 7 3700x i większość płyt x 570 do 1000zl zawsze coś brakuje i teraz nie wiem czy wypas x470 czy medium x570

 

 

 

X570 AORUS MASTER - tutaj masz wbudowany dac SABRE.

 

Prime-P nie wiem czy ma nawet wbudowany osobny wzmacniacz sluchawkowy. Trzebaby poszukać. Wyższy model Strixa i Prime mają chyba ich FX-audio czyli w zestawie więcej kondensatorków i wzmacniacze.

 

Najtańsza płyta z porządnym audio na AM4 to x470 Gaming7. Niestety chipset nie ten ale płyta mega. Szczególnie jak były po 850zl nie wiem jak teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony x570-P prime , już nie chciałem innego chipsetu niż x570, ze względu na problemy jakie mnie spotykają , raz się żyję ... Płyta w cenie procka :lol2: . Gdyby i7 teraz nie poszybowały do góry, to bym zrobił zwrot płyty, od kolegi bym wziął z370, kupił i7 8700 , pozbył się ryzena 3600 i tyle, ale wersja bez k to na dziś dzień 1200zł , więc nie przesadzajmy ... Dlatego ostatnia szansa dla ryzena 3600 . Jak teraz będzie coś kulał, to się go pozbywam, płyta na zwrot i tyle będzie z ryzena 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kuleją nowe biosy i OC ramu+IF na nich.

 

Na starym biosie ( 2 tygodniowym ) kuleje zmiana napięć, może da się jakoś ją obudzić :D Ale cała reszta śmiga jak złoto :P Nie szukając dziury w całym nie bardzo mi się widzi wymiana ryśka na.. nie wiem 8700K znowu ? :D Nie spodziewałbym się większych problemów na Asusie Prime. Ale jak na siłę będziesz szukał, to i tam znajdziesz jakiegoś babola w biosie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle działał stabilnie , audio było Oki, i chociaż ram się kręcił, bo na tomahawku , timingi nic nie zmieniały, jedynie taktowanie pamięci dawało przyrosty :). Miałem takie jakby puste kręcenie. Niby zmieniasz z cl16 na 14 i timingi pod nie , a nie zyskujesz wydajności:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad ta płyta w budżecie do 1000zl , póki co 5 3600 A potem 7 3700x i większość płyt x 570 do 1000zl zawsze coś brakuje i teraz nie wiem czy wypas x470 czy medium x570

 

 

Ja zdecydowałem się na MSI EDGE bo wyszła mega tanio. Do tego nic mi w niej do szczęścia nie brakuje z wyposażenia. Tylny panel to prawie full opcja z wifi i bt na pokładzie włącznie. Jedyne co, to dolne m2 ponoć działa tylko w PCIE 3.0 a nie 4.0. Tak przynajmniej mówi specyfikacja. Średnio mnie to rusza, bo i tak dyski PCIE 4.0 mają dojechane ceny.

 

X470 na wypasie niestety PCIE 4.0 dostanie tylko w pierwszych beta biosach. Nowe mają to kasować. Więc też nie za ciekawie. Bo całkowicie odcinamy się od PCIE 4.0. Lipa trochę bo to jak lizanie lodów przez szybkę lady. Proc PCIE 4.0 ma, a płyta sztucznie blokuje M2 i 16x.

 

 

 

Ja mogę pomóc w wyborze:

- najładniejszej x570: https://www.ceneo.pl/85488859

- najlepszej przystępnej cenowo opcji z WiFi/BT: https://www.ceneo.pl/83363974

- potencjalnie najlepszej do OC ramu w dobrej cenie (PCB i VRM ala GB Extreme): https://www.ceneo.pl/83363967

- albo po prostu Prime-P jako najlepszej z najtańszych. MSI bez promocji się nie opyla wcale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Asus x570-p Prime , że względu na ten opis audio. Tuf miał 108db na 103db, więc dlatego taki wybór.

 

e912fa7b20a23b13.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne z by nie szumiało, nie piszczało i nie trzaskalo. Czy 100dB czy 130dB bez większego znaczenia.

 

Trafiła mi się raz MSI co na jednym z wyjść posłała jak sunęło się myszka. I tyle było tych ponad 100dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę , jak to będzie, wtorek- środa płyta będzie u mnie, więc na pewno zdam relację, ale czytając moje wpisy , widać że jestem dość wymagający. Jak płacę to i wymagam, jak skladam cos budżetowego to przymykam oko ;). Monitor 144hz robi mega robotę, i chyba dość szybko jakąś mocniejszą grafikę kupię. Ryzen 3600 się przyda , jak ceny się ułoża, to pomyśle nad 3700x albo 3900x, byle wszystko dobrze działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą gigabyte Aorus ma już nowy bios z poprawionym boostem ryzenów, a ktoś tam pisał że bios jest wolno poprawiany i udostępniany.

Także oznacza to że Asus ma dużo błędów w biosie ale szybko to naprawiają, + i -.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Asus x570-p Prime , że względu na ten opis audio. Tuf miał 108db na 103db, więc dlatego taki wybór.

 

Ten sam układ, ten sam sterownik i zapewne ten sam kodek, myślę, że nie będzie różnicy. Wydaje mi się natomiast, że x570 TUF Gaming-Plus ma lepszą sekcję zasilania, co może być atutem.

O sekcjach zasilania wybranej przez siebie Prime-P więcej dowiesz się
. Ja bym jednak postawił na TUF bo ma 6+2 vs 4+2 w PRIME. Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem, no cóż , wedle tabeli vrm v 1.3 obie ogarną 3950x oc , ja jak bym taki procek wrzucił to i tak go nie będę kręcił, bo nawet bez oc ryzen 3600 wydaję się przypalony. Więc dla mnie to żaden problem . Różnica w cenie była 50zł, bym dołożył bo szczerze chciałem bez kompromisów płytę, dlatego nie wybrałem nic na b/x 4xx . Już mam dość użerania się z komputerem, mój stracony czas , na próbę dogrania tego pc , nie jest wart męczarni, w tym samym czasie mogę pójść sobie dorobić , i dołożyć do płyty, dlatego wybrałem x570. Jeśli nadal będę miał jakąś wadę dyskryminującą tą konfigurację, to się rozstanę z ryzenem 3xxx, bo szkoda mojego spokoju zakłócać . I tak podjąłem kroki dość mocne , z tą platformą . Przesiadka z ryzena 1600+b450 tomahawk , kosztowała mnie prawie 900zł , a i tak nie odczuję różnicy w moich grach, no trudno powiedziało się "a" , to trzeba powiedzieć "b". Pewnie lepiej bym te pieniądze zainwestował, zmieniając kartę na lepszą o te 900zł, pewnie poziom rx5700xt , lub może jakiś outlet rtx2070s byłby w moim zasięgu .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się natomiast, że x570 TUF Gaming-Plus ma lepszą sekcję zasilania, co może być atutem.

O sekcjach zasilania wybranej przez siebie Prime-P więcej dowiesz się
. Ja bym jednak postawił na TUF bo ma 6+2 vs 4+2 w PRIME.

 

No to źle Ci się wydaje. Lepszą sekcję ma Prime-P. Mała różnica, ale jednak.

 

Novi dobrze wybrał :E

 

 

A ja się zastanawiam czy jest sens kupować płytę za 2k do procka za 1.1k :lol2: Poroniony pomysł? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem, no cóż , wedle tabeli vrm v 1.3 obie ogarną 3950x oc , ja jak bym taki procek wrzucił to i tak go nie będę kręcił, bo nawet bez oc ryzen 3600 wydaję się przypalony. Więc dla mnie to żaden problem . Różnica w cenie była 50zł, bym dołożył bo szczerze chciałem bez kompromisów płytę, dlatego nie wybrałem nic na b/x 4xx . Już mam dość użerania się z komputerem, mój stracony czas , na próbę dogrania tego pc , nie jest wart męczarni, w tym samym czasie mogę pójść sobie dorobić , i dołożyć do płyty, dlatego wybrałem x570. Jeśli nadal będę miał jakąś wadę dyskryminującą tą konfigurację, to się rozstanę z ryzenem 3xxx, bo szkoda mojego spokoju zakłócać . I tak podjąłem kroki dość mocne , z tą platformą . Przesiadka z ryzena 1600+b450 tomahawk , kosztowała mnie prawie 900zł , a i tak nie odczuję różnicy w moich grach, no trudno powiedziało się "a" , to trzeba powiedzieć "b". Pewnie lepiej bym te pieniądze zainwestował, zmieniając kartę na lepszą o te 900zł, pewnie poziom rx5700xt , lub może jakiś outlet rtx2070s byłby w moim zasięgu .

 

Daj znać czy możesz wyłączyć wentylator na CPU jak temp. jest niższa nic 40stC ja na swojej nie mogę ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy jest sens kupować płytę za 2k do procka za 1.1k :lol2: Poroniony pomysł? :hmm:

 

A ja się zastanawiam, czy to producenci płyt bądz AMD nie kombinuje z biosami do b450, 350 itd, zmuszając ludzi do zakupu x570 po absurdalnych cenach. Jak widać zdesperowanych tylko przybywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Coś może być na rzeczy , ja już nie wytrzymałem. Przyrosty z oc ram na tomahawku nic nie dawały, dodatkowo te zakłócenia na płycie powodujące artefakty i trzaski w grach . Zmieniłem tylko ryzena na 1600, reszta pc , software , biosow ta sama , wszelkie zakłócenia znikły, pc pracuje jak laleczka . Testowałem wczoraj i przedwczoraj. I zauważyłem dziwna rzecz . Po zamontowaniu ryzena 3600 bios wstaje jakby na 2x , na starym ryzenie od razu wstaje . I druga sprawa , na ryzenie 1600 , karta grafiki podczas startu systemu nie zawyje chociaż na chwilę , a z ryzenem 3600 karta odpala wentylatory na 2-3 sęk na pełne obroty , podczas włączania pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam, czy to producenci płyt bądz AMD nie kombinuje z biosami do b450, 350 itd, zmuszając ludzi do zakupu x570 po absurdalnych cenach. Jak widać zdesperowanych tylko przybywa...

 

Chyba wszystkie firmy oprócz MSi poradziły sobie z biosami.

 

 

 

@up Coś może być na rzeczy , ja już nie wytrzymałem. Przyrosty z oc ram na tomahawku nic nie dawały, dodatkowo te zakłócenia na płycie powodujące artefakty i trzaski w grach . Zmieniłem tylko ryzena na 1600, reszta pc , software , biosow ta sama , wszelkie zakłócenia znikły, pc pracuje jak laleczka . Testowałem wczoraj i przedwczoraj. I zauważyłem dziwna rzecz . Po zamontowaniu ryzena 3600 bios wstaje jakby na 2x , na starym ryzenie od razu wstaje . I druga sprawa , na ryzenie 1600 , karta grafiki podczas startu systemu nie zawyje chociaż na chwilę , a z ryzenem 3600 karta odpala wentylatory na 2-3 sęk na pełne obroty , podczas włączania pc

 

Jak odpalisz płytę główną bez CPU ale z kartą graficzną to karta też na chwilę włącza wentylatory na MAX i potem się wycisza.

Wygląda na to że mobo nie wykrywa CPU przez chwilę lub bardzo długo je sprawdza ...

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to źle Ci się wydaje. Lepszą sekcję ma Prime-P. Mała różnica, ale jednak.

 

Dzięki, fajny test, nie znałem go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam układ, ten sam sterownik i zapewne ten sam kodek, myślę, że nie będzie różnicy. Wydaje mi się natomiast, że x570 TUF Gaming-Plus ma lepszą sekcję zasilania, co może być atutem.

O sekcjach zasilania wybranej przez siebie Prime-P więcej dowiesz się
. Ja bym jednak postawił na TUF bo ma 6+2 vs 4+2 w PRIME.

Black walnol sie w tym materiale Tuf to nadal 4+2 vrm a nie 6+2.

Vrm jest potrojony bo ten Sam kontroler siedzi w tych plytach,P jest podwojony

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wybrałem całkiem dobrze , z tanich. Martwiłem się , że asus z opóźnieniem wrzuca biosy, dziś patrzę i na p prime jest bios abba wrzucony w piątek, więc wsparcie powinno być oki. Mam nadzieję, że teraz nie będzie już najmniejszego problemu z pc. Kolejna inwestycja to 2x nvme cs3030 500gb prawdopodobnie w raid 0 postawione , a potem to zostanie gpu do wymiany, ale nie wiem kiedy bo rtx2060 mam 1.5 miesiąca dopiero ;). Mam nadzieję , że rx5700xt wyjdą jeszcze jakieś dość dobre wersje i ogarną sterowniki do tego czasu, a jak nie to będę celował w rtx2070 ale chyba w wersji Super . Myślę , że taki zestaw wystarczy do 144fps w większości gier, gram głównie w ścigałki i strzelanki , wiadomo że strzelanki to idę na kompromis i tnę detale by mieć odpowiednią ilość fps, a w ścigałkach to tylko wyłączam rozmycie ekranu , a reszta suwaków idzie na max w prawo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...