Skocz do zawartości
Silnoreki

Któa płyta x570 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Też myślałem na b450m ds3h,

złożyłem reklamację na moją płytę, zę nie działają Ryzeny 3000 poprawnie,

z żądaniem zwrotu pieniędzy lub wymianą na inny model,

do MSI też dzwoniłem.

Moim domyślnym prockiem będzie r7 3700x,

czy ten gigabyte to udźwignie?

Ds3h i s2h mają taką samą sekcję z tego co widzę,

różnią się ilością slotów na ram.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ds3h jest w outlecie xkom parę sztuk za 239zl . Powinien sobie poradzić bez oc 3700x. Ja bym ją kupił na miesiąc jakoś, żeby sobie na spokojnie doskrobac do lepszej płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

239 dobra cena,

zobaczymy jak skończy się reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lekki mętlik w głowie czy brać na przeczekanie b450 ds3h czy wziąć od razu tego x570 , w sumie przy tym x570 bym nie wymieniał już płyty z 2-3 lata , może dłużej bo nie będę przewidywał wrzucać niczego powyżej 12/24 bez oc . Oc nic praktycznie nie będzie dawało na tych cpu , jak poprawia algorytmy turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupować porządnie to ten Asus za 759 z x-komu,

ale osobiście kupiłbym b450m ds3h i pozostał z nią do końca AM4.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x570 głównie przewagę ma przy ALC1220 oraz obsłudze dysków NVME. Można na niej zrobić RAID z tanich dysków z allegro: LINK. Na b450 tylko jeden NVME obsługiwany jest jak należy. No i PCIE 4.0 dla GPU. Jak już ogarną dobrze biosy dla ZEN2 i później ZEN3, to niestety ale PCIE 4.0 zablokują dla B450.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę raczej kombinowal i wezmę x570 od razu. Dysk będę brał 1nvme na system , dodatkowo 2x ssd sata + może twardziel na dane . Tak jak w tabeli vrm te msi x570 sobie poradzą bez problemu bez oc z ryzenami 39xx . Dopłata 150zl do asusa dużo i nie dużo, ale i tak na chwilę obecną poplynalem z inwestycją w pc . Nie przewidywalem w tym momencie aż takich modernizacji, dopiero jak bym odblokowal finanse. Bym się nie wahał gdybym nie musiał kolejne razy kombinować z aktywacja Windowsa, nie daj Boże jak jest jakiś limit to całkiem bym się zdenerwował :).

W tym momencie i tak na max naginam budżet . Na razie miałem zmienić tylko gpu, potem procek i resztę, a ja od razu poszedłem w cpu, gpu , cooler , monitor , płyta . Chwilę wcześniej zmieniłem zasilacz i obudowę , dokupiłem wentylatory , przed zamiarem "poważnej" modernizacji w między czasie napaliłem się na cruciale na e-die , i zmieniłem ram 2x4gb fury na ten właśnie ram. Niby dużo i nie dużo, ale sam cpu to koszt odsprzedaży tomahawka+cpu+ fortisa 3 , a reszta to dokładanie praktycznie :P

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zamiast sata bierz sobie NVME :) Obie wspominane MSI przyjmą po trzy dyski NVME. Dwa w portach na płycie i jeden na adapterze za 20zl PCIE-NVME. Dzisiaj SATA jest praktycznie w cenie NVME.

 

Wrzucasz sobie 2-3 takie np i masz 1-1,5TB z transferami 5500-7500MB/s :)

 

 

Albo z nowych coś po dwie sztuk :)

https://www.x-kom.pl/p/415133-dysk-ssd-plextor-512gb-m2-pcie-nvme-m9pegn.html

https://www.x-kom.pl/p/507728-dysk-ssd-lite-on-512gb-m2-pcie-nvme-mu-x1.html

https://www.x-kom.pl/p/441350-dysk-ssd-corsair-480gb-m2-pcie-nvme-force-series-mp300.html

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem wrzucić 2xnvme bo będę brał raczej cs3030 pny , więc względem mx500 którego planowałem to z 50zł dopłaty .

Poczekam do niedzieli, jak nic ciekawego się nie pojawi to wezmę tego gaming plusa x570 . 20zł różnicy to nie dużo, a ma jednak 1 radiator na nvme .

Dzięki za szybkie odpowiedzi , sekcji na pewno nie ugotuję na tej płycie .

Czytałem o tych pny cs3030 podobno to są dobre dyski, w promkach już się zdarzają po 290zł za 500gb :)

M500 zostanie raczej na gry, na te nvme musiałbym wrzucić windowsa, bo chyba będą lepsze niż mój dziadziuś :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom na system możesz zostawić nawet cruciala. Odczyty 4K są na nim bardzo dobre. Prawie jak w NVME. ALe np SWAPA później mozesz dac na NVME. Ja mam system na MX300. Przynajmniej łatwo robi się pod windowsem RAID, który nie traci nic na próbkach 4K. Raid z pod biosu dziala chyba slabiej. Ja mam w planie dać kiedyś PCIE 4.0 na system :) A NVME 3.0 kupić jakieś 2x1TB i zostawić w raidzie. Ale to musi się trochę ustabilizować na cenach. Bo teraz jeszcze jest za drogo na taką zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał dodatkowe ssd to odciaze tego cruciala, bo programy i gry wrzucę na te drugie ssd. Teraz to mam go zapelnionego do 80% i jakichś zacinek nie łapie, więc wydaje mi się, że jest całkiem dobry jakościowo . Klamka raczej zapadła, już taka godzina, że i tak dziś nie wyślą, więc na spokojnie dziś/ jutro zamówię którąś z wyżej wymienionych płyt. Mam ustalone tak , że moja płytę dopiero przekaże koledze jak dojdzie do mnie nowa płyta, więc czy to wtorek czy środa to nic się nie stanie . Może jutro wypali jakąś promocja na xtreem, to może coś się znajdzie . Do płyt msi można wywalczyć jakieś dodatki ? Te 25e na steam pewnie uda się ugrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już na pewno chcesz x570 z myślą o 3900x czy tam nawet 3950x i masz napięty budżet np. te 800 zł to Asus TUF GAMING X570-PLUS lub gigabyte x570 elite z czego Asus jest za dokładnie 800zł w sklepech.

Niestety płyty główne na dzień dzisiejszy kosztują tyle ile kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://promocje.msi.com/

 

 

Promocja na ram skonczyla się dawno.

 

Promocja na chlodzenie i 25euro na steema chyba skonczyla się z końcem zeszłego miesiąca. Nie widzę nic nowego. Asus daje chyba bilety do kina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MPG X570 GAMING PLUS - tutaj jest jakaś promocja na Bundle Item:Rainbow pack combo 120ARGB (3PACK/Controller)

 

Ewentualnie na Bundle Item:COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L przy:

MEG X570 ACE MPG

X570 GAMING PRO CARBON WIFI MPG

X570 GAMING EDGE WIFI

 

Okres tej promocji to:

2019-08-26~2019-09-29 https://www.msi.com/Promotion/2019-aug-back-to-school

 

July już się skończył ;)

2019-07-07~2019-08-31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkt outletowy się łapie na takie promki :)? Kupiony w normalnym dużym sklepie , owocowy/rtv euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkt outletowy się łapie na takie promki :)? Kupiony w normalnym dużym sklepie , owocowy/rtv euro

 

Ciężko powiedzieć, bo w WHERE TO BUY nie ma na liście Polski. Może trzeba czekać na polską wersję tej promocji na polskiej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to już wiem praktycznie wszystko . Teraz wypatruje do niedzieli promocji jakieś i zapewne w nowym tygodniu będę już miał nowa płytę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to już wiem praktycznie wszystko . Teraz wypatruje do niedzieli promocji jakieś i zapewne w nowym tygodniu będę już miał nowa płytę:)

 

To na jaką płytę się zdecydowałeś ??

 

Sam przymierzam się do kupna nowego kompa (pod gry) co sądzicie o tej płycie Gigabyte X570 AORUS PRO . Jakie polecacie płyty do 1300 zł (miałem też upatrzoną MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI). Chcialem kupic x570 i mieć już spokój na kilka lat, czy lepiej zaoszczędzić i kupić coś na B450?

Edytowane przez wolvik42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś x570 , jak się nie trafi Asus poniżej 700, to wypada na msi x570 gaming lub a-pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem kupic x570 i mieć już spokój na kilka lat, czy lepiej zaoszczędzić i kupić coś na B450?

Odpowiedz sobie na pytanie jak intensywnie będziesz grał, czy renderował, czy myślisz o 4K w przyszłości,

czy jak wyjdą nowe konsole i wzrosną wymagania gier to będziesz skłonny obniżyć jakość,

czy raczej wolisz zmienić konfigurację na mocniejszą.

 

A przede wszystkim, kto z nas wie co będziemy robić, co z naszych zainteresowań pozostanie w przyszłości,

na co nas będzie stać za kilka lat.

 

Ja np. chciałem mieć odpowiedni konfig już teraz, a nie może potem kombinować z odsprzedażą B450 i dopłatą.

 

Każdy kto myśli, że ktoś zdecyduje za niego, popełnia błąd braku przemyślenia i oceny swoich sił na zamiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu wszelakich ofert outletowych , stwierdziłem że się nie opłaca brać tych płyt- bo mają braki .

2x a-pro z owocowego są po naprawach , co mnie odrzucilo. Jedna która była tylko po zwrocie została sprzedana . Wersja gaming nie posiada radiatora na ssd , a kosztuje z wysyłką prawie 650zl - bez sensu , bo nowa dostanie za 30-40zl więcej , więc sobie szkoda głowy zawracać.

W RTV euro a-pro ma tylko roczna gwarancję, i książeczkę z kablami sata , brak blaszki w bude , co też dla mnie jest nie do przyjęcia.

Na spokojnie Przemyslalem, że jak mam kupić teraz coś wybrakowanego , to lepiej poczekać miesiąc czy tam ile , dołożyć do lepszej, w pełni kompletnej płyty.

Niestety mój budżet w tym momencie był napięty jak plandeka na zuku , więc nie mogłem sobie pozwolić dorzucić kolejnej stówy do nowej p Prime. Mam sporo innych wydatków , a pieniądze brałem z budżetu ogólnego. Więc żeby było bez stresu kupiłem b450m ds3h z outletu xkom za 239zl , myślę że straty na nim nie będzie, i że sobie na razie jako tako poradzi z ryzenem 3600. Tomahawka sprzedałem wczoraj , i w sumie nie miałem czasu czekać aż coś nowego się pojawi bo obiecałem koledze modernizowac jego pc do końca następnego tygodnia. Na pewno jak będę miał jakieś problemy na tym gigusiu to będę e jakimś temacie się zalil, ale myślę że nie będzie źle, bo już jest na nim bios abb od miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja reklamowałem w sklepie swoją b350

i kontaktowałem się z MSI,

jedni i drudzy odsyłali nawzajem do siebie.

Na końcu dostałem odpowiedź, ze produkt jest kompletny

bo działają na mim Ryzeny 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze , za złe im nie możesz mieć, patrząc na specyfikację podają " Supports AMD® Ryzen™ 1st and 2nd Generation/ Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics Processors and AMD® A-series / Athlon™ Processors for Socket AM4"

Dopiero w cpu jest matisse , więc mogą umyć ręce , bo powiedzą , że nie dają gwarancji na poprawne działanie 3gen , jedynie udostępniają możliwość włożenia takiego procka i przetestowania .

 

Ja wybiorę raczej ASUS Prime X570-Pro , dźwięk bardzo dobry, ram się świetnie kręci , sekcja dobra . Dopłata nie duża, tylko martwi mnie ta pierdziawka , czy nie będzie głośna.

Na razie posiedzę na b450m ds3h , a jak już będę miał wolny grosz to kupię stosowną płytę, i może procka zmienię przy okazji :lol2:

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...