Skocz do zawartości
Silnoreki

Któa płyta x570 ?

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ja mowie ze cos dziwnego.Przeciesz dwoch kolegow co pisalu wczesniej pisali o temperaturach itd mam tak samo to jaki problem.Praktycznie to samo ale jednak nie do konca tak samo.Niech ktos da testy tego konkretnego modelu.

 

Fczonsajonce :D

 

 

No pisali, ale z ryżem 3600 to nie będzie problemów nawet na b450, a te testy były robione z użyciem 12-rdzeniowego 3900x. Bo przypominam że płyty x570 poza pcie 4.0 głównie były tworzone z myślą o wielordzeniowych ryzenach i takie temperatury już są przy 3900x. A zaraz wychodzi 3950x z 16 jajami. To dopiero będzie się smażyć :)

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej wybierana bo najtańsza. Co w tym dziwnego? Gaming plus a A-pro to jest to samo praktycznie

Do tego jeszcze trzeba wziąć pod uwagę te promocje które były przy zakupie płyt MSI na x570 :E

Wszystko prawie racja. Gaming Plus ma nieco lepsze radiatory na sekcji.

Mało kto ją testuje, "bo Edge ma Wi-Fi i jest lepsza".

 

Nienawidzę Wi-Fi, właśnie zainstalowałem transmitery PLC, żeby Wi-Fi wyeliminować.

Lepsza stabilność i przez to jakość łącza.

 

Teraz powiedz dlaczego kupując 3600 nie warto brać najtańszej X570 ?

Jeśli masz w planach więcej rdzeni, to patrzysz na sekcję i jest wiele danych do tego,

żeby wybrać płyty z lepszą sekcją.

A skoro świadomie wybieram 3600,

zależy mi bardziej na multimediach niż na FPS-ach i chcę ALC1220, czytałem że nowe płyty

mają lepsze PCB, ścieżki audio lepiej separowane, ścieżki RAM lepiej ekranowane,

generalnie płyty są lepiej zaprojektowane niż tanie i średnie modele starszych generacji,

to mając do wyboru trochę droższe najtańsze modele X570, wolę te nowsze.

 

Te założenia potwierdzają się w użytkowaniu, płyta nie sprawia żadnych problemów ... u mnie, subiektywnie.

Jeśli się o to postaram, dostaję deklarowany boost procka, ale mi na tym nie zależy i mam auto.

Dźwięk na którym mi bardzo zależało jest na wyśmienitym poziomie, choć postarałem

się o zmodowany sterownik Dolby HD Audio.

Dla użytkownika multimediów i gamingowego przeciętniaka, a nie zmanierowanego gracza,

płyta w parze z najtańszym gamingowym AMD 3000, sprawdza się świetnie.

Na niby opłacalniejszym B450 dostanę dźwięk jak z X570 ? Nie.

Muszę dopłacić do wyższych modeli X470. Cena podobna do tanich X570.

Że te lepsze X470 są lepsze od taniej X570 do podkręcania ? Jak tego potrzebujesz ? Racja.

A jak nie potrzebujesz, masz z X570 lepszą jakościowo płytę (serwerowej klasy PCB, separacje ścieżek audio, ekranowanie RAM, itp.).

 

Ja rozumiem, że to jest forum z dużą ilością gamingowych entuzjastów, którym nie jestem,

ale mam lata doświadczeń z komputerami i preferuję ogólnie pojmowane multimedia, mam swoje preferencje użytkowe i wiem,

że nie ma tutaj wielu wpisów, które mogą pomóc ludziom poszukującym rozwiązań innych niż 300-500 FPS w CS:GO.

Kiedy szukam tu na forum informacji, i nie tylko tu, to najczęściej muszę z tych meandrów gamingowych zachwytów wychwycić

potrzebne mi użytkowe niuanse i przefiltrować przez swoje preferencje.

Dlatego np. wybrałem wymaksowany zasilacz, bo zależy mi przede wszystkim na jakości sygnałów i maksymalnym

wykluczeniu zakłóceń. I jest to dla mnie ważniejsze niż renderowanie, ripowanie i napierdzielanka multi w 64-graczy,

co niestety również mi pochłonęło szmat życia, ale to już stare dzieje.

 

Świadomie wybierałem tanią X570.

I jak słusznie napisałeś, w moim przypadku promocja była iskrą zapalną i uczyniła zakup bardzo opłacalnym.

Płytę kupowałem w ciemno, bo wtedy wszyscy zaczynali robić w betatesterce AMD 3000 i nie było jeszcze miarodajnych opinii.

Ale miałem świadomość, że kupuję dobry projekt, a teraz to się tylko potwierdza.

Miałem jak wszyscy 28 dni na zwrot płyty, jeśli robiła by problemy nie do zaakceptowania.

Ale nie robiła, wręcz jestem zaskoczony jej jakością i stabilnością, mając z tyłu głowy

te wszystkie głosy krytyki.

 

 

Przydługie te moje wynurzenia, ale potrzebne w opozycji do gamingowo postrzeganych, negatywnych ocen dobrej płyty.

Jednym się ona nie opłaca, innym będzie się opłacać.

Jeśli do fali krytyki nie dołączy się nikt z pozytywnymi ocenami w jakimś rzeczywistym scenariuszu użytkowania,

to dobry produkt zniknie niedoceniony, przykryty "lepszym" jako "wrogiem dobrego".

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz powiedz dlaczego kupując 3600 nie warto brać najtańszej X570 ?

Jeśli masz w planach więcej rdzeni, to patrzysz na sekcję i jest wiele danych do tego,

żeby wybrać płyty z lepszą sekcją.

 

 

A gdzie ja napisałem że nie warto brać najtańszej x570? Warto, ale nie od MSI, bo taki x570 Asus Prime-P jest duuuużo lepszym wyborem niż MSI. W droższych modelach ta różnica się zaciera, ale w tych tańszych MSI jest w ogonie stawki.

 

 

 

 

Ja rozumiem, że to jest forum z dużą ilością gamingowych entuzjastów, którym nie jestem,

 

 

I dlatego masz płytę główną z "Gaming" w nazwie :lol2:

 

Nie no, śmieje się xD.

 

Też nie jestem, i też mam podobne preferencje do twoich - nie zamierzam teraz oszczędzać przy składaniu nowego komputera na zasilaczu bo wiem jak jest on ważny po tym jak mi 4 razy palił karte graficzną i 2 razy HDD w starym, obecnym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego masz płytę główną z "Gaming" w nazwie :lol2:

Jestem "pro" w pracy, dlatego w domu mogę być spokojnie "Gaming" :Up_to_s:

 

Zresztą patrz na moją sygnaturę ... jaka choinka :E

 

Lubię MSI, miałem wcześniej z Intelem i się nawet teraz nie sparzyłem.

Może dlatego nadal chwalę :hmm:

 

Będąc PRO wiem jak to czasem jest.

Przypuszczam, że w AMD<->MSI jakaś koncepcja nie poszła tak jak wymyślili

i teraz gaszą pożary przez "wszystkie ręce na pokład".

Kiedyś to wszystko wyprostują, ale niesmak pozostanie i będą krążyć legendy

żeby nie brać MSI, ale już nikt nie będzie wracał do tego co było przyczyną.

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości ten wentylator na chipsecie to daje się we znaki czy da się tym przy ty wysiedzieć? Wiadomo że przy użytkowaniu komputera pracują inne wentylatory ale ciekawi mnie ten konkretny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać nowego tematu. Czy msi x570 a-pro jest Oki? Czekam na najnowszy bios do tomahawka, jeśli będę miał dalej jakieś problemy , będę zmieniał płytę, a pytam akurat o ta płytę, bo w outletach można ją dostać w okolicy 550zl , co szczerze jest dla mnie akceptowalna kwota .

Niby ma alc1220 , ale czy ma wzmacniacz słuchawkowy? Bo bym zrobił 2 pieczenie na jednym ogniu jakby miała wzmak

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-PRO to bliźniak Gaming Plusa.

Czym się objawia wizualnie wzmacniacz w aplikacji konfiguracyjnej, żeby powiedzieć że jest wzmacniacz ?

Ja widzę pasek impedancji, gdzie pokazuje 300Ohm moich słuchawek.

I trzy tryby mocy jakimi napędzi słuchawki.

To samo powinno być w A-PRO.

 

Ale najlepsze jest to, że tam do wyboru jest jakość próbkowania sygnału 32bit 192kHz, i jak się to włączy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taki pasek z ohmami to ma wzmak . Będę na pc to porównam, czy przypadkiem gaming nie ma jakiegoś dopisku o wzmaku. Dzięki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newegg: MSI X570 A-PRO

Newegg: MSI MPG X570 Gaming Plus

"AMPLIFY YOUR GAME WITH AUDIO BOOST 4

Like a dedicated sound card, Audio Boost 4 with Nahimic offers an HD audio processor, dedicated amplifier and high quality audio capacitors, all physically isolated from the rest of the motherboard circuitry to ensure the purest audio signal to locate enemies with pin-point accuracy."

 

https://pl.msi.com/page/nahimic

https://www.nahimic.com/gamers/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki że oczytales temat za mnie i mi podeslales gotowca . Jak u Ciebie sprawuje się msi x570 ? Nie narzekasz? Chyba dam drugą i ostatnią szansę msi , cena z outletu całkiem dobra , kwestia dopłaty 200zl A zyskam alc1220, który do gier jest o niebo lepszy od alc892 na czym mi dość zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj tematy o tej płycie, w których ostatnio dużo pisałem i w tej chwili są na topie w dziale.

Dużo się dowiesz, ale to subiektywne opinie.

Ja nie szukam 300 FPS-ów i moja platforma nie pracuje na maksa, nie grzeje się jak w negatywnych testach, itp., itd.

Dla Ciebie może to nie być miarodajne.

Każdy musi ocenić pod swoje preferencje.

 

Płyta jest dobrej jakości i sądzę że projektanci nawet nie próbowali tworzyć z niej overkill do podkręcania 12-rdzeniowców i 16-rdzeniowców.

Uważam wszystkie wypowiedzi, że jest słaba i się przegrzewa, za cebulacką gównoburzę.

Jest świetna do 6-rdzeniowców, którym daleko do jej przegrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fczonsajonce :D

 

No pisali, ale z ryżem 3600 to nie będzie problemów nawet na b450, a te testy były robione z użyciem 12-rdzeniowego 3900x. Bo przypominam że płyty x570 poza pcie 4.0 głównie były tworzone z myślą o wielordzeniowych ryzenach i takie temperatury już są przy 3900x. A zaraz wychodzi 3950x z 16 jajami. To dopiero będzie się smażyć :)

 

Powiedz lepiej kto według Ciebie planuje zakup x570 a następnie 3900X do robienia tam OC na 4.3GHz@1.4V w celu renderowania godzinami beż żadnego nawiewu na sekcję ? A jeżeli są tutaj takie osoby to mogą uwzględnić jako narzędzie do pracy coś lepszego. Np Asusa X570 WS ( Work Station ) za 1400zl. Podatek się odliczy, w koszty wrzuci, płyta sama zarobi na siebie.

 

My tutaj kupujemy zabawki do gier. Konia z rzędem temu kto usmaży sekcję nawet na 3950X z 16 jajkami w grach. Nagrodę Darwina należy też wręczyć osobie, która zostawi sekcję zasilania bez kompletnie żadnego nawiewu w budżetowej płycie z takim procesorem. Wystarczy zwykły cooler na CPU wierzowy czy płaski i masz przewiew na sekcji, którego w testach nie było. Open Benche z AIO były puszczane specjalnie tak, żeby nawet minimalny ruch powietrza nie był wywołany w okolicy sekcji.

 

 

X570 wybiera się tak, żeby nam pasowała pod kątem funkcjonalności. Temat sekcji zasilania dla osoby która nie ma w planie renderować na podkręconym CPU jest totalnie bez znaczenia.

 

 

Moja MSI x570 EDGE z ryzenem 3600 ma chyba średnio 40*C na sekcji w grach. Powiedz mi, czego niby mam się srać o to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać nowego tematu. Czy msi x570 a-pro jest Oki? Czekam na najnowszy bios do tomahawka, jeśli będę miał dalej jakieś problemy , będę zmieniał płytę, a pytam akurat o ta płytę, bo w outletach można ją dostać w okolicy 550zl , co szczerze jest dla mnie akceptowalna kwota .

Niby ma alc1220 , ale czy ma wzmacniacz słuchawkowy? Bo bym zrobił 2 pieczenie na jednym ogniu jakby miała wzmak

 

550zl z x570 jest spoko. Szczególnie jak masz tam w zestawie ALC1220. Lepsze to niż dedygowana karta do dźwięku. I w brew pozorom, z chłodzeniem powietrznym spokojnie posadzisz tam nawet 3950x. Przy chłodzeniu powietrznym sekcja nie powinna się przegrzewać nawet w renderowaniu. Przy AIO/LC powinna ogarniać wszystko z AirDuctemna sekcji (za 30-50zl).

 

Przy AIO/LC z usuniętym wentylem z tyłu budy sekcję usmażysz przy renderowaniu godzinnym na 3900X @ 1.4V 4300MHz tak jak pokazują testy. Sam oceń czy to problem. Jeszcze trzeba tylko kupić procesor za 2200zl.

 

I tak, nawet bez nawiewu na sekcji (wyłączony wentylator) ryzen 3600 po OC 4200MHz@1.4V na CustomLC 5x120mm grzeje się bardziej, niż sekcja płyty GamingEDGE. Duużo bardziej, w prime 95 smallfft.

 

Tanie Z370 w stylu SLI PLUS grzały się mocniej niż procesory. Powodowały throtling takiego 8700K nawet bez OC. Tutaj sytuacja jest odwrotna więc nie wiem czy jest sens płakać o VRM ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jak masz tam w zestawie ALC1220. Lepsze to niż dedygowana karta do dźwięku.

 

Większej bzdury w życiu nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większej bzdury w życiu nie słyszałem.

 

 

Dźwiękówka za 100-200zl + MSI B450 + ryzen 3600 to zdecydowanie gorsze połączenie niż ALC1220 w płycie X570 + ryzen 3600.

 

Kolega chce zmienić płytę i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ( kompatybilność + problemy z dźwiękiem ). Do wyboru ma X570 a ALC1220 vs tanie zewnętrzna dźwiękówka, która i tak nie będzie lepszej jakości od dobrej integry i zostanie na starej płycie która robi problemy ( tomahawk nie max ).

 

Dla Ciebie bzdura, dla mnie rozsądne rozwiązanie problemu.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar ds grał lepiej od alc1220, ale w zupełności mi wystarczy taka integra, ja muzykę słucham na odpowiednim sprzęcie , z zewnetrznym amplitunerem , więc karta dla mnie tylko do zasilenia słuchawek jest potrzebna. Patrzyłem na listę VRM i rekomendację co do procków, i wychodzi na to , że aktualny tomahawk jest o 1lvl wyżej w tej dziedzinie , max co tam wpakuję to 3900x nic wyżej i nie będę go katował occt itp, tylko zapewne zostawię na stock . Chłodzenie będzie na 99* noctua d14 , więc powietrzak. W occt teraz procek łapie 80* a vrm ledwo do 50 dobijało , więc nie jest źle.

 

Właśnie kojarzę temat z "tanimi" z370 i słabymi sekcjami zasilania .

Cena w granicach 550zł wydaję mi się całkiem rozsądną , mimo że to msi, które raz mnie sparzyło ,

W sumie dokładka na poziomie ceny zakupu np xonara dx używanego , a jednak przy zmianie płyty troszkę więcej zyskuję.

 

Dokładnie, jak już mam zmieniać płytę to wolę wziąć z alc1220 , a że trafiają się ceny za x570 w takim przedziale , to jest na moje dość rozsądne rozwiązanie , jakbym miał dać 800-900zł , żeby mieć i alc1220 i jakąś płytę na x570 , to bym szukał jakiegoś półśrodku (płyta b450 np gigabyte + ewentualnie jakiś xonar ) .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używkę xonara sobie daruj. Ja mam bardzo dobra kartę xonara (ala STX) i zaczyna się sypać. Co z tego, że wartość jej jest jak płyty, która planujesz kupić jak wczoraj regularnie trzeszcząca co kilkanaście minut. Jakby kondensator jakiś był do wymiany. Ostatnio coraz częściej tak ma.

 

https://www.guru3d.com/articles-pages/asus-rampage-iii-black-edition-review,7.html

 

https://www.audiostereo.pl/topic/84506-wysokiej-klasy-karta-muzyczna-na-usb-z-asynchronicznym-konwerterem/

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większej bzdury w życiu nie słyszałem.

Bo mało w życiu słuchałeś, z wcześniejszym zaangażowaniem i gorliwością w działaniach, żeby to coś co tam jest, usłyszeć.

Dobre audio jest dostępne ludziom roztropnym ... albo bogatym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar ds grał lepiej od alc1220

Temat sterowników. Można znaleźć w sieci fajny "The Ultimate Realtek HD Audio Driver Mod for Windows 10".

Oraz patrz na projekt płyt X570, który ulepsza jakość audio przez starania o eliminację zakłóceń.

Ja jestem pod wrażeniem dźwięku z ALC1220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie stwierdzenie z mojej strony że xonar ds gra lepiej od alc1220 to tylko informację wyczytane w necie . Nie miałem bezpośredniego porównania obu kart. Alc892 to jest niesamowity pazdzierz w porównaniu do alc1220, miałem bezpośrednie porównanie (zmiana asrock x370 gaming k4 na tomahowka). Ja raczej będę brał x570 a-pro . Szkoda że jestem zablokowany finansowo bo już dziś bym zamówił nowa płytę, bo jest akurat z uszk kartonem za 560zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam szczerze wątpię w to czy DS gra lepiej od ALC1220.

 

Smiem twierdzić że lepsze ALC1220 jak np w płytach Gigabyte będą lepsze od xonara.

 

Przykładowo w x470 Gaming 7 oraz x570 Master ALC1220 jest połączony z takim DACkiem:

ESS SABRE reference DAC ES9118

HESS SABRE reference DAC(ESS 9118)

Hypertream Dynamic Range (SNR 125dB)

High-Res music (32bit, 384kHz PCM)

Super low THD+N (THD+N -112db)

 

Z kolei droższe Gigabyte mają:

Rear 130dB SNR AMP-UP Audio with ALC1220-VB & ESS SABRE 9218 DAC with WIMA Audio Capacitors

 

A w ASUSach można znaleźć:

ROG SupremeFX S1220 + ESS Sabre ES9023P.

 

 

 

 

Myślę że taki xonar DS nie ma do nich nawet startu ;)

 

 

 

Jeden z najtaszych DACów na USB mocno chwalonych, to wspomniana wcześniej SMSL IDEA. Jako proste urządzenie bez jakiegoś mega mocnego wzmacniacza kosztuje już z 500zl. Daje to obraz tego, co można się spodziewać po ALC1220+Sabre.

DACa SABRE9018Q2C

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2018/03/mobilny-wzmacniaczdac-dsd-smsl-idea.html

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie stwierdzenie z mojej strony że xonar ds gra lepiej od alc1220 to tylko informację wyczytane w necie .

Bo ludzie w necie zachowują się jak "miliardy much nie mogą się mylić".

Bardzo dużo osób nie ma doświadczeń z tym co właśnie kupują i bazują na tym co powie jakaś grupa.

A grupa goni za modą i opiniami majętniejszych, bo większość kupuje portfelem i nie ma dostępu do organoleptycznych testów TOP-u.

 

Zobacz na wątek główny o Ryzen 3000.

Wszyscy cmokają na Aorus Extreeme i Godlike, a statystycznie ile takich płyt jest na forum ?

100 osób powinno kupić najtańsze X570, ale nie kupuje "bo to gówno i przegrzewa VRM", a przecież tylko bosski i eksssstremalny nie przegrzewa, co zweryfikowało tylko kilka osób.

A inne polecane płyty kosztują x2 i nie jest pewne czy wykorzystamy ten potencjał kupując kiedyś 12-rdzeniowca czy 16-rdzeniowca.

 

Wiele osób pisze że coś jest słabe tylko dlatego, że inni tak napisali.

Nie chcą sami sprawdzić.

 

Ja mam może głupie, ale odmienne podejście.

Pragmatycznie kupuję coś co po analizie mi odpowiada, mimo że nie musi mieć najlepszych opinii w innym kontekście.

I testuję zakup pod swoim kątem, oraz konfiguruję przez długi czas w różnych trybach.

Wiele razy udawało mi się z różnym sprzętem dojść po długim czasie do fajnych rezultatów.

Tak mam z Hi-Fi, z LAN-em przez PLC, z monitorem, z simracingiem, z rowerem, i w kilku innym aspektach.

 

Najgorzej to słuchać podszeptów, a z tym bywa różnie.

Przykład, polecana do Ryzenów Zen+ płyta Tomahawk ... teraz problem.

A pamiętam jak przed premierą Zen2 już miałem palec na myszce, gotowy na kliknięcie promocyjnego zestawu modernizacyjnego Ryzen 2600 + B450 Tomahawk.

Byłbym szczęśliwym posiadaczem tego zestawu jak nic, tylko mi kolega z boku podszeptywał ... czekaj, idzie nowe :)

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X570 Gaming plus czy a pro ? 20zł różnicy , teoretycznie to te same płyty ? Chcę zamówić jak najszybciej , bo pieniądze wpadły, a kolega chce jak najszybciej zabrać fanty ode mnie

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupiłbym X570 Prime-P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby taa ale nie dam prawie 800zł za płytę do procka za 800 , tu mam oferty za 599 i 618zł (z 3 letnia gwarancją) , z roczną 550zł A-pro. Max co tam wrzucę w przyszłości to 3900x bez żadnego oc . Czy wziąć na razie najtańszego gigabyte ds3h czy coś w tym stylu i doskrobać potem na x570 asusa ? Trochę się uparłem na x570, bo one na chwilę obecną mają wsparcie w pierwszej kolejności przed x/b4xx i 3xx .

B450m ds3h 239zł znaleziona ... I nie wiem co wziąć

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...