Skocz do zawartości
romanobeee

Gsync a przyciecia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje zakup monitora z gsync lub freesync do karty 1060 gaming x. Czy gsync wyeliminuje 100 procent mikroprzyciec oraz freezow? Co z grami ktore maja skopana optymalizacje. Czy majac gsync juz nigdy nie zobacze jak najmniejszej scinki? Jak to jest? Na yt ogladalem filmiki testerow l. Grali oni na monitorach gsync i np w takim Wiesku 3 ja dalej widzialem u nich spadki o 10 fps i bylo widac stuttering. Pozdrawiam

 

Witam. Planuje zakup monitora z gsync lub freesync do karty 1060 gaming x. Czy gsync wyeliminuje 100 procent mikroprzyciec oraz freezow? Co z grami ktore maja skopana optymalizacje. Czy majac gsync juz nigdy nie zobacze jak najmniejszej scinki? Jak to jest? Na yt ogladalem filmiki testerow l. Grali oni na monitorach gsync i np w takim Wiesku 3 ja dalej widzialem u nich spadki o 10 fps i bylo widac stuttering. Pozdrawiam

 

 

 

Dokladnie w 4:00 minucie widac spadek ze 141 fps na 131fps co owocuja nam piekna przycinka. Przeciez pan gral na gsyncu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gsync nie eliminuje przycięć ani frezów

 

Jesli stuttering to przyciecia to przeciez mial to wyeliminowac.

 

Będą dalej.

 

Czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale ja mam czasem w Odyssey.

W Control nie mam wcale np.

Aha to dobra odp na moje pytanie odnosnie skopanej optymalizacji bo wiadomo jak robi to ubisoft. Bylem ostatnio u kolezki. On ma Aoc c32g1 z fressync + 1060 gaming x. W dirt 4 czuc roznice. Miedzy 80-141 bo tak mu skacza fps jest naprawde mega plynnie. Bez gsync w tej grze no juz jest slabo. Trackmania 2 w miejscach gdzie bez gsynca spadaly mu fps z gsync jest idealnie. Natomiast wlaczyl mi gre Victor vran i w miejscu gdzie zawsze jest freeze, nawet na gsyncu scina. W tym samym miejscu. Dlatego sie zdziwilem bo wszedzie sie czyta ze gsync mial wyeliminowac przyciecia.

 

Aha to dobra odp na moje pytanie odnosnie skopanej optymalizacji bo wiadomo jak robi to ubisoft. Bylem ostatnio u kolezki. On ma Aoc c32g1 z fressync + 1060 gaming x. W dirt 4 czuc roznice. Miedzy 80-141 bo tak mu skacza fps jest naprawde mega plynnie. Bez gsync w tej grze no juz jest slabo. Trackmania 2 w miejscach gdzie bez gsynca spadaly mu fps z gsync jest idealnie. Natomiast wlaczyl mi gre Victor vran i w miejscu gdzie zawsze jest freeze, nawet na gsyncu scina. W tym samym miejscu. Dlatego sie zdziwilem bo wszedzie sie czyta ze gsync mial wyeliminowac przyciecia.

Wlaczyl wieska 3 i tam to w ogole jakby gsync nie dzialal. A byla ikona gsync on. Stutter byl niezly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To włączcie licznik fps. Jak produkcja łapie zwieche i fps dropi do kilku to nikt nic na to nie poradzi. Gsync synchronizuje minimalnie do 30 klatek. Poniżej 30 po prostu nie działa. Freesync domyślnie robi "to samo" do 45/48 klatek. Jak dropnie poniżej 30 to po gsync.

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gra ma zwalony frametime (np. AC Origins/odyssey) to freesync/gsync dużo nie zmieni bo przycinki nadal będą ale w zdecydowanej większości gier będzie kolosalna różnica na plus. Dodatkowo z tego co wiem to Freesync działa tylko w fullscreen.

 

Gsync synchronizuje minimalnie do 30 klatek. Poniżej 30 po prostu nie działa. Freesync domyślnie robi "to samo" do 45/48 klatek. Jak dropnie poniżej 30 to po gsync.

 

Poniżej 30fps załącza się LFC i daje efekt jak dla mnie identyczny do freesync/gsync. Jak masz monitor z Freesync który ma odświeżanie 2,5 raza (w wielu nawet wystarczy 2x) większe od dolnej granciy freesync to również będzie działało LFC poniżej zakresu FS.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla moich oczu Gsync super działa do 50 klatek na sekundę poniżej tego już widzę przycięcia.

Ale bez tego Gsynca nie wyobrażam sobie teraz grania jest to udana rzecz od Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor z gsync i jakoś tego nie używam od roku, bo dla mnie jest to zbędny bajer.. Nie wiem skąd mit że niby gsync poprawia wydajność lub płynność w grach - zazwyczaj takie bajki powielaja Ci którzy na oczy tej technologi nie widzieli.. Skoro gra ma skopana optymalizację to nawet z gsync1000 będzie działać źle.

 

Gsync eliminuje tylko rwanie ekranu i nie robi nic więcej - aby poprawnie działał i tak należy włączyć vsync i nie przekraczać klatek odświeżania monitora czyli jeśli mamy monitor 100hz to w grze dajemy blokadę na 98-99 fps - polecam rivatuner do tego.

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja nie pisze o przycinkach do 30fps ale widzialem spadki ze 141 do 120 i zacinalo.

 

Mam monitor z gsync i jakoś tego nie używam od roku, bo dla mnie jest to zbędny bajer.. Nie wiem skąd mit że niby gsync poprawia wydajność lub płynność w grach - zazwyczaj takie bajki powielaja Ci którzy na oczy tej technologi nie widzieli.. Skoro gra ma skopana optymalizację to nawet z gsync1000 będzie działać źle.

 

Gsync eliminuje tylko rwanie ekranu i nie robi nic więcej - aby poprawnie działał i tak należy włączyć vsync i nie przekraczać klatek odświeżania monitora czyli jeśli mamy monitor 100hz to w grze dajemy blokadę na 98-99 fps - polecam rivatuner do tego.

 

A to akurat bardzo ciekawe co napisales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gsync eliminuje tylko rwanie ekranu i nie robi nic więcej

 

Buhahaha. Wiesz dlaczego telewizory mają tryb 23.976hz? Żeby odświeżanie było zsynchronizowane z fps filmu. Wiesz po co? Żeby zneutralizować stutter czyli przycinki. Freesync/Gsync robi to samo tyle, że dynamicznie. A niwelowanie tearingu to tylko efekt uboczny. Ech, ci ignoranci - im mniej wiedzą tym bardziej są przekonani, że wiedzą dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhahaha. Wiesz dlaczego telewizory mają tryb 23.976hz? Żeby odświeżanie było zsynchronizowane z fps filmu. Wiesz po co? Żeby zneutralizować stutter czyli przycinki. Freesync/Gsync robi to samo tyle, że dynamicznie. A niwelowanie tearingu to tylko efekt uboczny. Ech, ci ignoranci - im mniej wiedzą tym bardziej są przekonani, że wiedzą dużo.

 

Za to Ty wiesz gościu wszystko najlepiej poczytaj trochę o tej technologii a później się madruj.

 

BTW nie porównuj animacji filmów do gier, bo to już powiewa lekka ignorancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem być nieuprzejmy ale teraz nie pozostawiasz mi wyboru - jesteś zwyczajnie kompletnym ignorantem a do tego chamem. Typowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem być nieuprzejmy ale teraz nie pozostawiasz mi wyboru - jesteś zwyczajnie kompletnym ignorantem a do tego chamem. Typowe.

 

No tak nic innego nie masz do napisania więc typowa zaczepka.

 

Ignorantem jak na razie to jesteś Ty i tyle.

 

Lec lepiej do spania, bo jeszcze do szkoły nie wstaniesz a jutro pierwszy dzień może w końcu jakąś piątkę dostaniesz :)

 

Bez odbioru ~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhahaha. Wiesz dlaczego telewizory mają tryb 23.976hz? Żeby odświeżanie było zsynchronizowane z fps filmu. Wiesz po co? Żeby zneutralizować stutter czyli przycinki. Freesync/Gsync robi to samo tyle, że dynamicznie. A niwelowanie tearingu to tylko efekt uboczny. Ech, ci ignoranci - im mniej wiedzą tym bardziej są przekonani, że wiedzą dużo.

Zneutralizowac przycinki ale nie wyeliminowac w 100 procentach tak? O to Ci chodzilo?

 

Buhahaha. Wiesz dlaczego telewizory mają tryb 23.976hz? Żeby odświeżanie było zsynchronizowane z fps filmu. Wiesz po co? Żeby zneutralizować stutter czyli przycinki. Freesync/Gsync robi to samo tyle, że dynamicznie. A niwelowanie tearingu to tylko efekt uboczny. Ech, ci ignoranci - im mniej wiedzą tym bardziej są przekonani, że wiedzą dużo.

Zneutralizowac przycinki ale nie wyeliminowac w 100 procentach tak? O to Ci chodzilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gra jest skopana to tak. Ale jak działa poprawnie(większość działa) to maselko gsync + vsync z sterownika i w takiej np. Forzie 4 zero przycinek.

 

Gdzie przy samym vsync wystarczy, że fps spadnie na sekundę do 55-59 co powoduje przy tej technice brak synchro i robi się microprzycinka.

 

Mając wcześniej monitor i tv bez gsync byłem zmuszony aby tak dostosować detale, aby było 100% stabilne 60fps, teraz małe dropy fps nie są straszne.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gra jest skopana to tak. Ale jak działa poprawnie(większość działa) to maselko gsync + vsync z sterownika i w takiej np. Forzie 4 zero przycinek.

 

Gdzie przy samym vsync wystarczy, że fps spadnie na sekundę do 55-59 co powoduje przy tej technice brak synchro i robi się microprzycinka.

 

Mając wcześniej monitor i tv bez gsync byłem zmuszony aby tak dostosować detale, aby było 100% stabilne 60fps, teraz małe dropy fps nie są straszne.

Dzieki za odpowiedz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gra jest skopana to tak. Ale jak działa poprawnie(większość działa) to maselko gsync + vsync z sterownika i w takiej np. Forzie 4 zero przycinek.

 

Gdzie przy samym vsync wystarczy, że fps spadnie na sekundę do 55-59 co powoduje przy tej technice brak synchro i robi się microprzycinka.

 

Mając wcześniej monitor i tv bez gsync byłem zmuszony aby tak dostosować detale, aby było 100% stabilne 60fps, teraz małe dropy fps nie są straszne.

I rozumiem ze teraz masz monitor z 144hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 60hz. Jak będziesz grał powyżej 100hz 100fps+ to wtedy gsync już nie jest tak przydatny ja przy ~60hz.

 

Ale i tak lepiej mieć niż nie mieć szczególnie jak się gra w wymagające gry aaa na ultra gdzie fps lubi nisko zejść.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gra jest skopana to tak. Ale jak działa poprawnie(większość działa) to maselko gsync + vsync z sterownika i w takiej np. Forzie 4 zero przycinek.

 

Gdzie przy samym vsync wystarczy, że fps spadnie na sekundę do 55-59 co powoduje przy tej technice brak synchro i robi się microprzycinka.

 

Mając wcześniej monitor i tv bez gsync byłem zmuszony aby tak dostosować detale, aby było 100% stabilne 60fps, teraz małe dropy fps nie są straszne.

 

Wydaje mi się, że wiele też ma do gadania sam monitor. Przykład u mnie z wczoraj - gram sobie w fpsa online - na nowej karcie średnio 240 fps. Nie potrzebuje tyle, nie zauważył bym różnicy między 100, a powyżej (tak mi się wydaje). Monitor odświeżanie 144hz ale gubi tak klatki więc ustawiam na 120, lock fps na 120 i co widzę? Tak koszmarne rwanie obrazu, że aż oczy bolą. W jaki sposób doszło do tego przy wypluwaniu 120 klatek w 120 hercach? Nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herezje, jakie tu czytam, zwlaszcza pisane przez uzytkownika MisterMaster wolaja o pomste do nieba. Wprowadzanie innych uzytkownikow w blad oraz bezpodstawne wyzywanie ich powinno byc karalne...

 

Czym jest G-sync i jak dziala: G-SYNC

 

Jak poprawnie ustawic modul g-sync: Ustawienia G-SYNC

 

FAQ na temat G-sync: FAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herezje, jakie tu czytam, zwlaszcza pisane przez uzytkownika MisterMaster wolaja o pomste do nieba. Wprowadzanie innych uzytkownikow w blad oraz bezpodstawne wyzywanie ich powinno byc karalne...

 

Czym jest G-sync i jak dziala: G-SYNC

 

Jak poprawnie ustawic modul g-sync: Ustawienia G-SYNC

 

FAQ na temat G-sync: FAQ

Uzywasz gsync?

Masz przycinki? To jest dla mnie najwazniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywasz gsync?

Masz przycinki? To jest dla mnie najwazniejsze

 

Uzywam. Gdyby to bylo dla Ciebie najwazniejsze to na pewno bys juz wiedzial, ze G-Sync nie ma nic wspolnego z przycieciami w grach. Sluzy jedynie do eliminacji rozrywania obrazu.

 

Przyciecia sa powodowane przez: niedomagajace CPU lub GPU, wolny RAM, odpalanie gier z HDD itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam. Gdyby to bylo dla Ciebie najwazniejsze to na pewno bys juz wiedzial, ze G-Sync nie ma nic wspolnego z przycieciami w grach. Sluzy jedynie do eliminacji rozrywania obrazu.

 

Przyciecia sa powodowane przez: niedomagajace CPU lub GPU, wolny RAM, odpalanie gier z HDD itp.

Lub skopana optymalizacje tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...