Forum PCLab.pl: Ciąg dalszy mojej walki o kupno przyzwoitego monitora, czyli gdzie podziała się jakość?... - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ciąg dalszy mojej walki o kupno przyzwoitego monitora, czyli gdzie podziała się jakość?...

#21 Użytkownik jest niedostępny   kadajo 

• Faster Than Light jump successful
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 16:27

27" to maks dla FHD, większy monitor z malej odległości będzie już miał zbyt wyraźne piksele. No chyba ze siądziemy od takiej 32" jakieś 1,5M, wtedy FHD jeszcze będzie ok.
Natomiast wszystkie inne problemy jak nierównomierne podświetlenia, brudne kolory itd. to po prostu technologia LCD i nic z tym nie da się zrobić. Mało tego, im będzie większy ekran tym więcej tych problemow występuje/są bardziej widoczne.

Ten post był edytowany przez kadajo dnia: 03 Wrzesień 2019 - 16:27

#22 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 16:29

Zobacz postObZen, o 03 Wrzesień 2019 - 17:26, napisał(a):

Proszę zacytuj gdzie napisałem, że NIE WIDZĘ różnicy między 2k, a 4k? Umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania, oraz zamiast przypieprzać się do wszystkiego, weź głęboki oddech, policz do 10...

Weż głęboki oddech i powiedz mi co Ci to niby da: "zawsze można użyć skalowania rozdzielczości, albo DSR w panelu Nvidii"

Masz zdjęcia monitorów zrobione lustrzanką. 5 opcji. Co Ty chcesz wyskalować na FHD ?
No jest idealny namacalny przykład. CZARNE NA BIABŁYM. Chyba widzisz? Opisz co widzisz na tych pięciu zdjęciach.

Zresztą to nie moja piaskownica. Nie mam zamiaru uklepywać psiego kasztana udając, że to udana babka.

Ten post był edytowany przez Minciu dnia: 03 Wrzesień 2019 - 16:31

#23 Użytkownik jest niedostępny   kadajo 

• PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 16:38

Ja robiłem testy na FHD to przez skalowanie do 2560x1440 daje jeszcze więcej detali (podobnie jak włączenie AAx4) chodź przy użyciu DSR trzeba się liczyć z zmiękczeniem obrazu (gładkość DSR mam ustawiona na 26%). 
Mówiąc krotko, najlepiej użyć jest skalowania wbudowanego w grę i zostawienie natywnej rozdzielczości monitora. 
Ale nie wyobrażam sobie siedzieć przed monitorem większym jak 27" i FHD przy odległości nie większej niż 1m. 
Oczywiście to jest to ocena subiektywna jak w większości takich przypadków. 
Nikt nie powinien się kierować bezwzględnie tym ze ktoś napisał 27 cali i FHD to porażka. 
Takie rzeczy należy sprawdzać samemu.

Ten post był edytowany przez kadajo dnia: 03 Wrzesień 2019 - 16:44

#24 Użytkownik jest niedostępny   ObZen 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 16:41

Zobacz postMinciu, o 03 Wrzesień 2019 - 17:29, napisał(a):

Weż głęboki oddech i powiedz mi co Ci to niby da: "zawsze można użyć skalowania rozdzielczości, albo DSR w panelu Nvidii"

Masz zdjęcia monitorów zrobione lustrzanką. 5 opcji. Co Ty chcesz wyskalować na FHD ?
No jest idealny namacalny przykład. CZARNE NA BIABŁYM. Chyba widzisz? Opisz co widzisz na tych pięciu zdjęciach.

Zresztą to nie moja piaskownica. Nie mam zamiaru uklepywać psiego kasztana udając, że to udana babka.

Właśnie zdałem sobie sprawę, jak bardzo nie obchodzi mnie twoja opinia. Specjalnie kupię coś w 1080p w 32 calach, a ty najwyżej będziesz mógł ze złości wypłakać się w poduszkę :) Jeśli dalej chcesz się spuszczać nad swoim UWQHD, to proszę nie w tym temacie.

P.S. "Skalowanie rozdzielczości" to taki magiczny suwak w grach, który domyślnie jest ustawiony na 100%.

#25 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 16:45

Zobacz postObZen, o 03 Wrzesień 2019 - 17:41, napisał(a):

P.S. "Skalowanie rozdzielczości" to taki magiczny suwak w grach, który domyślnie jest ustawiony na 100%.

Noo i po przeskalowaniu FHD do 4K na monitorze 4K mamy dalej słabiznę jak na zdjęciu drugim od lewej. W sumie to tam przeskalowane jest to na ekranie UWHD 35". Czyli odpowiedniku FHD 27".

Więc powiem Ci że zabłysłeś właśnie jak słońce ;) Jednocześnie nie odpowiedziałeś mi na pytanie co to realnie daje patrząc na zdjęcia. Niewidzialne i niewygodne pytanie, wiem. Tak jak te zdjęci :)

Bierz 32" FHD za 2 tysiące złotych. Wspaniała inwestycja. Tylko nie zdziw się jak wymiana tego wspaniałego pomysłu na coś rozsądnego ukarze dość sporą utratę wartości i zerowe zainteresowanie takim cudakiem.

Nie moja piaskownica. Nie moja kasa. Nie moje oczy.

Ale dowiedziałem się w tym temacie, że RTX2080 Super nadaje się jedynie do 1080p.

Ten post był edytowany przez Minciu dnia: 03 Wrzesień 2019 - 16:48

#26 Użytkownik jest niedostępny   kadajo 

• PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 16:50

Kupowanie większego monitora (np. 32") 2160p czy 1440p i potem skalowanie w dół do 1080 to faktycznie niezbyt dobry pomysł, to już lepiej kupić 32" FHD.

Zobacz postMinciu, o 03 Wrzesień 2019 - 17:45, napisał(a):

Ale dowiedziałem się w tym temacie, że RTX2080 Super nadaje się jedynie do 1080p.

Jeśli ktoś chce 144 fps to tak. Jak dodamy RT to nawet do tego się nie nadaje Dodaj obrazek

#27 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 16:51

Albo kupić kartę o wydajności rtx2080super, która spokojnie ogarnia taka rozdzielczość.

Chociaż mozna kupić rtx2080s i monitor FHD. Nic mi do tego.

#28 Użytkownik jest niedostępny   kadajo 

• PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 17:01

Można kupić 144hz monitor i grać w 60fps ;)

Ten post był edytowany przez kadajo dnia: 03 Wrzesień 2019 - 17:01

#29 Użytkownik jest niedostępny   ObZen 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 17:02

Zobacz postMinciu, o 03 Wrzesień 2019 - 17:45, napisał(a):

Noo i po przeskalowaniu FHD do 4K na monitorze 4K mamy dalej słabiznę jak na zdjęciu drugim od lewej. W sumie to tam przeskalowane jest to na ekranie UWHD 35". Czyli odpowiedniku FHD 27".

Więc powiem Ci że zabłysłeś właśnie jak słońce ;) Jednocześnie nie odpowiedziałeś mi na pytanie co to realnie daje patrząc na zdjęcia. Niewidzialne i niewygodne pytanie, wiem. Tak jak te zdjęci :)

Bierz 32" FHD za 2 tysiące złotych. Wspaniała inwestycja. Tylko nie zdziw się jak wymiana tego wspaniałego pomysłu na coś rozsądnego ukarze dość sporą utratę wartości i zerowe zainteresowanie takim cudakiem.

Nie moja piaskownica. Nie moja kasa. Nie moje oczy.

Moja odpowiedź to: Nic nie chcę wyskalować. Koniec. To skalowanie rozdzielczości działa jak średniawe AA i nie sprawi, że obraz magicznie stanie się ostry jak żyleta, doskonale wiem o tym, aczkolwiek będzie nieco lepiej względem ustawienia na 100%.

Tyle, że Ty zachowujesz się jak nadęty bufon i stwierdzasz coś, czego nigdy nie napisałem odnośnie różnic 2k, 4k... Jeśli dowiedziałeś się tutaj, że RTX2080 Super nadaje się jedynie do 1080p, to nie zdziwiłbym się, jeśli zaraz napiszesz, że ziemia jest płaska, oraz istnieją więcej niż dwie płcie.

ORAZ PROSZĘ, NA PRZYSZŁOŚĆ CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM...

Ten post był edytowany przez ObZen dnia: 03 Wrzesień 2019 - 17:03

#30 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 17:14

A w którym miejscu przyznajesz, że FHD jest gorsze od WQHD nawet jeżeli WQHD puścimy na niższych detalach?

Ja widzę tutaj tylko kółko wzajemnej adoracji FHD i zbyt trudnych suwaków detali.

#31 Użytkownik jest niedostępny   ObZen 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 18:05

Zobacz postMinciu, o 03 Wrzesień 2019 - 18:14, napisał(a):

A w którym miejscu przyznajesz, że FHD jest gorsze od WQHD nawet jeżeli WQHD puścimy na niższych detalach?

Ja widzę tutaj tylko kółko wzajemnej adoracji FHD i zbyt trudnych suwaków detali.

Czy muszę Ci tu jak jakiemuś człowiekowi sprytnemu inaczej napisać wypracowanie na temat przewagi aspektów wizualnych 1440p nad 1080p? To, że czegoś nie wychwalam, nie oznacza, że automatycznie to coś jest "beee"... 2k / 4k jest lepsze wizualnie od Full HD, ale kosztem liczby FPS, chcę abyś po prostu zrozumiał, że wolę mniejszą rozdziałkę, ze względu na więcej FPS, tyle. To jest moje zdanie, mój sprzęt, mój gust. Nigdzie nie stwierdziłem, że 2k, czy 4k jest gorsze wizualnie od "skalowanego" full hd, ale ty dalej swoje... W tej kwestii wiem, czego chcę, a jeśli nie odpowiada to tobie, to jest to tylko i wyłącznie twój problem. Łapanie mnie za słówka i bycie aroganckim dupkiem w niczym Ci nie pomoże.

Ten post był edytowany przez ObZen dnia: 03 Wrzesień 2019 - 18:46

#32 Użytkownik jest niedostępny   kadajo 

• PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 19:57

Akurat sobie ogrywam Crysisa 1 w FHD AAx4

No nie wygląda tak źle na 27" ;)

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez kadajo dnia: 03 Wrzesień 2019 - 21:49

#33 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 12:02

Kupowanie większego monitora (np. 32") 2160p czy 1440p i potem skalowanie w dół do 1080 to faktycznie niezbyt dobry pomysł, to już lepiej kupić 32" FHD.

Nie, nie lepiej, jeśli ktoś musi patrzeć z bliska.
Slow klucz - wielkość plamki.
Gdybym kupował monitor 32", co czasem rozważam, to tylko 4k, nawet jeśli wszystko będzie w FHD/WQHD. Chociaż to wygląda słabiej.. no chyba że to nowe skalowanie na RTX coś zmieni.

Ten post był edytowany przez Zas dnia: 04 Wrzesień 2019 - 12:24

#34 Użytkownik jest dostępny   Kyle_PL 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 08:19

Zobacz postkadajo, o 03 Wrzesień 2019 - 16:50, napisał(a):

Kupowanie większego monitora (np. 32") 2160p czy 1440p i potem skalowanie w dół do 1080 to faktycznie niezbyt dobry pomysł, to już lepiej kupić 32" FHD
Jak ktoś tylko i wyłącznie gra w 1920x1080 i nie odpala nawet pulpitu windows, o czytaniu czy oglądaniu zdjęć nie wspominając, to tak.

Zobacz postZas, o 04 Wrzesień 2019 - 12:02, napisał(a):

Gdybym kupował monitor 32", co czasem rozważam, to tylko 4k, nawet jeśli wszystko będzie w FHD/WQHD. Chociaż to wygląda słabiej.. no chyba że to nowe skalowanie na RTX coś zmieni.
Jest spoko. Mam 31,5" 3840x2160 i 2560x1440 w grach wygląda zadziwiająco dobrze. Natomiast co do 1920x1080, to pewnie niebawem wszyscy producenci kart graficznych, dodadzą funkcję "integer scaling" i wówczas 1080p będzie wyglądać równie paskudnie, co na monitorze z natywnym 1080p :lol2:

Ten post był edytowany przez Kyle_PL dnia: 05 Wrzesień 2019 - 08:23

#35 Użytkownik jest niedostępny   bardak 

• Tyle problemów, a tak mało amunicji...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2019 - 15:24

Tak się podepnę i zapytam. A jest na rynku jakiś monitor 24 cale WQHD na matrycy VA??

#36 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 14:29

ObZen nadzieja umiera ostatnia ;) . Walcz dalej w końcu Ci się uda - musi.

#37 Użytkownik jest niedostępny   ObZen 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 15:18

Zobacz postazgan, o 13 Wrzesień 2019 - 15:29, napisał(a):

ObZen nadzieja umiera ostatnia ;) . Walcz dalej w końcu Ci się uda - musi.

Ehhh... Staram się i walczę, jest ciężko, ale stabilnie :) Aczkolwiek mój poziom zażenowania już wy*ebało poza skalę...

Kolega @azgan odniósł się do mojego innego tematu, w którym okazało się, że mój nowiuśki LG 27GL650F-B mógłby zostać rekordzistą świata w kwestii IPS GLOW'a... Aktualnie czeka mnie kolejne RMA, za jakieś 10~ dni otrzymam zwrot pieniędzy i spróbuję zamówić LG 32GK850F-B... Potem znowu rozczarowanie, RMA i powtórka z rozrywki...

Aż zrobiłbym mema w stylu:

Wymagania klientów dla nowych monitorów w 2k19: "minimalny BLB / IPS GLOW, brak martwych pikseli, dobre kolory, 144hz, 2k, 1-4ms reakcji itp."

Wymagania klientów dla nowych monitorów w 2k19 według producentów: " wystarczy, że się włącza... czasami..."

Ten post był edytowany przez ObZen dnia: 13 Wrzesień 2019 - 15:23

#38 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 15:19

Nie powiem za którym razem ja trafiłem dobrą sztukę.

#39 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 15:30

Zobacz postODIN85, o 13 Wrzesień 2019 - 16:19, napisał(a):

Nie powiem za którym razem ja trafiłem dobrą sztukę.

Bo miałeś fart

#40 Użytkownik jest niedostępny   MisterMaster 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 20:25

Tydzień temu odebrałem Aoc q3279vwfd8. Kolory rewelacja, czerń to aż zdumiony byłem jaka dobra bo przecież to ips, blb minimalne - przy dolnej ramce na środku dwa malutkie prześwietlenia. Bad/stuck pikseli zero. Szare tło na pierwszy rzut oka zupełnie ok. No więc odpalam Gta V, jadę na plażę w słoneczny i bezchmurny dzień i...no kur@#, ja p@#$#@ - piękne i wyraźne pionowe pasy od góry po sam dół w liczbie sześciu, niedające się nie zauważyć nawet kątem oka. No, to już piąty złom który właśnie zapakowałem i jutro jedzie na zwrot. Naprawdę mam już niskie wymagania, naprawdę bardzo chciałem zatrzymać ten sprzęt bo jak na 850zł to obraz jest rewelacyjny ale no bez jaj, symulacja grania zza więziennych krat zupełnie mnie nie jara ;) Może do trzech razy sztuka tylko pomnożone przez dwa?

Ten post był edytowany przez MisterMaster dnia: 16 Wrzesień 2019 - 20:28

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »