Skocz do zawartości
Soolider

Co to może grzechotać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakoś na wiosne wymieniłem caly rozrząd, cały czyli komplet napinaczy, łańcuchów... bez zębatek bo mechanik powiedział że są w bardzo dobrym stanie... przy wymianie rozrzadu był wymieniany także olej oraz komplet filtrow... no i tu pojawil sie problem.. Ponieważ gdy samochod stoi przez noc wszystko ładnie pięknie nie grzechocze, to nie jest taki dźwięk jak przy stukajacym rozrządzie tylko takie szybkie jakby ktoś ściągnął "trytytki" problem pojawia się na rozgrzanym silniku przy postoju około 30-45 minut i trwa 1-2 sekundy. Dodam że wymieniłem wtryski bo kopcił na biało przy postoju około 20-30 minut. I tu pytanie czy to popychacze hydrauliczne padły przez to że była ropa w oleju? Bo raczej nie możliwe że rozrzad po 6 tysiącach km... Auto to Audi a6 c6 3.0TDI quattro...

 

Filmik z odpalania:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Popychacze, zanim się napełnią, mogą dawać taki efekt. Kiedy ciśnienie oleju wzrasta przestaje.

W autach z ręczną regulacją luzu takie terkotanie na ciepłym oznacza konieczność regulacji. Tutaj masz hydrauliczne, ale i one się kiedyś skończą.

Wcześniej tego nie było, czy nie zwracałeś uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozrząd zakładałes? Napinacz, łańcuch, slizgi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd był firmy Febi, tak cały komplet wymieniony oprocz kol zębatych. Tak przed wymiana rozrzadu był ten sam dzwieg, wymieniłem rozrzad i dalej ten sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak koła nie są idealne, i ogniwa grzechoczą...

Pewny jesteś, że dźwięk z rozrzadu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten silnik. Na ciepłym silniku grzechotanie rozrządu raz na jakiś czas podobno nie jest najgorsze i nie należy się tym przejmować. Gorzej gdy po nocy na zimnym odpalasz i słyszysz grzechot, wtedy można się już powoli szykować na wymianę chociaż i przy tych objawach są ludzie co to olali i zrobili duże przebiegi bez problemu. U Ciebie nie wygląda to źle, nie słyszę grzechotania. Bardziej stawiałbym na popychacze ale to normalny objaw, zawsze je słychać po odpaleniu (na zimnym bardziej), nawet instrukcja audi o tym pisze. U mnie na ciepłym czasami rozrząd się odezwie głośniej niż u Ciebie na filmie. Ale ja tego nie robię, jest dużo osób które po wymianie zrobili 20-30tys i grzechotanie powróciło... Taki jest urok tej konstrukcji, jeśli na zimnym czy ciepłym nie odzywa się za często lub tylko przez 1-2s to olać to, trzeba mieć dużego pecha by przeskoczył. W tym silniku więcej szkody mogą narobić lejące wtryski.

Edytowane przez vernativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

jeśli po wymianie łańcucha grzechotanie jego wróciło po 20-30tyś tzn albo części marne albo ich wymieniacz.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

jeśli po wymianie łańcucha grzechotanie jego wróciło po 20-30tyś tzn albo części marne albo ich wymieniacz.

 

Części od Febi także chyba te co szły na pierwszy montaż, po prostu konstrukcja tych napinaczy jest do dupy i tak się po czasie dzieje. Koszt wymiany takiego rozrządu to 4-6tys zł, dużo ludzi to robi w sumie niepotrzebnie a warsztaty się cieszą. Rozmawiałem z paroma mechanikami i trochę na forach, taki jest urok tego rozrządu i nic z tym się nie zrobi.

Edytowane przez vernativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź, byłem dzisiaj u mechanika i to samo mi powiedział to co Ty napisałeś... Umówiłem się od razu na wymianę oleju w tiptronicu. I to chyba było by tyle jak na razie z wymian, rozrzad ogarnięty, wtryski tez tylko został ten olej... Jechałem raz z taksówkarzem i gadaliśmy o moim samochodzie to z miejsca chcial go kupić jak powiedziałem mu że to wszystko wymieniłem haha

Edytowane przez Soolider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części od Febi także chyba te co szły na pierwszy montaż, po prostu konstrukcja tych napinaczy jest do dupy i tak się po czasie dzieje. Koszt wymiany takiego rozrządu to 4-6tys zł, dużo ludzi to robi w sumie niepotrzebnie a warsztaty się cieszą. Rozmawiałem z paroma mechanikami i trochę na forach, taki jest urok tego rozrządu i nic z tym się nie zrobi.

 

Febi na pierwszy montaż w przypadku rozrządu? Wątpię. Swag, dayco tak, ale nie Febi. Toż to przeciętnak i pakowacz.

 

Sam dziś zostawiam na wymianę rozrządu ma lancuchu, koszt też nie mały w niezależnych warsztatach to 1500-2000zl za robocizne i ori/skf+Swag to kolejne 1500zl. Do tego pierdolety typu olej, uszczelki itp i 4k jak złoto. I tyle mi wolali z 3 różnych. Na szczęście 7woda po kisielu że strony psa prababki się tym zajmie w normalnych pieniądzach.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Febi na pierwszy montaż w przypadku rozrządu? Wątpię. Swag, dayco tak, ale nie Febi. Toż to przeciętnak i pakowacz.

 

 

SWAG i Febi to jedna i ta sama firma. Od k.. zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się coś wydaje, że mają własne linie produkcyjne w wielu przypadkach a przynależność do jednej grupy kapitałowej to inna bajka.

 

I jakoś znacznie lepiej sprawowały mi się części zawieszenia Swag niż Delphi, te same wg Ciebie.

I wiem, że w opakowaniu Delphi możesz znaleźć swaga. Ale jak będzie tam Delphi to uwierz, nie jest to dokladnie to samo zawsze i wszędzie. Siedzisz w częściach, przecież możesz sobie porównać 1:1

Miałem na stole tuleje wahacza febi, Swag, Lem. Każda inna, w żadnym wypadku nie można było powiedzieć, że któreś są identyczne.

 

Aha, i mam rozumieć, że moje Kleber to to samo co Michelin, bo został przez niego wykupiony? Bądź poważny.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się coś wydaje, że mają własne linie produkcyjne w wielu przypadkach a przynależność do jednej grupy kapitałowej to inna bajka.

 

I jakoś znacznie lepiej sprawowały mi się części zawieszenia Swag niż Delphi, te same wg Ciebie.

...

 

Aha, i mam rozumieć, że moje Kleber to to samo co Michelin, bo został przez niego wykupiony? Bądź poważny.

Kiedyś na miseczkach było bite Febi lub Swag - i Swag był tym lepszym. Od dłuższego czasu w środku jest już dokładnie to samo.

A poważny człowiek to by się nie wypowiadał o rzeczach, o których nie ma pojęcia - szczególnie, że jeśli chodzi o rozrządy łańcuchowe to specjalizował się w tym Febi i to on był w Swagach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berg, jak widzisz pomajdalem febi z Delphi. Racja Twoja.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...